Pokuta pro „Fernet – Kamarád do deště“ platí

fernetVIDEO UVNITŘ – Nejvyšší správní soud minulý týden s konečnou platností potvrdil platnost pokud 100 tisíc korun za reklamu na Fernet od společnosti Berentzen.

Autorem celé kampaně byla agentura Beans. Možná si ještě vzpomenete na spot, v němž účinkoval herec Sagvan Tofi. Herec je prezentován jako nešťastný a reklama mohla budit dojem, že alkohol je možným řešením problémů. V závěru totiž zaznělo heslo oznamující, že Fernet je „kamarád do deště„. Tímto odkazoval na film Kamarád do deště – „Když prší a svět vám připadá zlej, rozejde se s vámi holka, i ta druhá, a nic se vám nechce, potřebujete někoho nebo něco, co vás podrží: kámoše,“ odznělo v reklamě.

PSALI JSME: Božkov prý zná lék na krizi (video s reklamou na Fernet uvnitř)

Zákon podobnou propagaci alkoholických nápojů nedovoluje.  Ačkoli se firma proti pokutě od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání odvolala, se žalobou u Městského soudu v Praze neuspěla, kasační stížnost byla zamítnuta. U soudu se podle serveru Týden.cz obhajovala tím, že spot „nijak nepřekračuje mantinely reklamní praxe„. Lze prý vypozorovat i další podobné projekty, jedním z nich mohla být i reklama na Pilsner Urquell a pivo Gambrinus nebo Fernet Stock, kde muž reaguje na kárání své ženy tím, že ji vypustí a sroluje ji.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: