Vznikla aplikace pro srovnání letenek na českém a slovenském trhu

ipad-velkyNová aplikace Tabletenky v sobě kombinuje funkce inteligentního vyhledávače letenek pro mobilní telefony a tablety s možností okamžitého zakoupení u největších internetových přeprodejců letenek. Zatím je dostupná pouze pro zařízení Apple, verze pro Android se na trhu objeví koncem ledna příštího roku.

Aplikaci Tabletenky vyvinula a představila společnost Aaron Group, o níž jsme psali v souvislosti s oceněním v anketě Internet Effectiveness Awards. Motivace k vývoji „letenkové“ aplikace byla ta, že na českém a slovenském trhu zatím neexistovala ryze česká aplikace pro vyhledávání a nákup letenek na mobilech a tabletech.

Aplikace nabízí pouze letenky od největších českých a slovenských přeprodejců. Díky dobře zvládnutému interface umožňuje uživateli poměrně snadnou orientaci v nabídkách všech partnerů. Určitou slabinou je fakt, že není možné souběžně prohledávat všechny nabídky – uživatel si musí zvolit nejprve region, následně vybrat jednoho prodejce z nabídky a pak až zkusit vyhledávat konkrétní destinace. Omezená možnost souběžného hledání má být vyvážená rychlostí odezvy, která byla alespoň v rámci novinářské prezentace na velice dobré úrovni.

tabletenky-screen1

Tabletenky mají uživateli umožnit rychlé hledání a nákup letenek kdekoliv v dosahu mobilního datového signálu. Aplikace však funguje spolehlivě pouze na spolehlivější síti. Letenku nenajdete, když se nacházíte ve stanici metra nebo v jezdícím dopravním prostředku. Praktický test jsme v tomto směru ale neprovedli.

Nová aplikace vyhledává nabídky u společností, které využívají rezervační systém Symphony. AARON Group ale do své aplikace z konkurenčních důvodů pouští jen některé prodejce. Může se tedy stát, že aplikace sice vyhledá nejvýhodnější dostupnou letenku, ale pouze u omezeného počtu prodejců. „Zákazník ale vidí okamžitou dostupnost letenky za zvolenou cenu, a může si ji okamžitě zakoupit. Nemusí se tedy na cenu zvláště dotazovat, má ji k dispozici on-line,“ říká Zdeněk Hoffmann, výkonný ředitel společnosti AARON Group. Nestává se tedy, že by akční cena po několika minutách neplatila, nebo že by rezervace za zvolenou cenu vyžadovala jakékoliv další akce nebo dotazování.

Vývoj nové aplikace vyšel odhadem na stovky tisíc korun, momentálně je ke stažení v AppStore zdarma, s jejím zpoplatněním se nepočítá.

tabletenky-screen2

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .