Video s parkující blondýnou má přes milion shlédnutí. Český virál sklidil úspěch napříč Evropou

Svět sociálních sítí se baví videem, které natočil muž z okna svého domu. „Blbá blondýna“ se v něm pokouší zaparkovat na prostorném místě v ulici, kde jakoby náhodou zaparkuje velmi těsně vedle pěkného žlutého auta. Video na YouTube má přes jeden milion shlédnutí a komentuje jej celý svět. A právě to bylo účelem tohoto „virálního videa“.

blondyna-parkuje-651

Mediální pozornost napříč Evropou

Značka Citroën i díky tomuto videu získala významnou pozornost. Mediální prostor se objevil v řadě českých i zahraničních elektronických periodik, od Reflex.cz, Blesk.cz a Autobild.sk, přes až po britské weby Daily Mail a Daily Mirror. Odhadovaná hodnota mediálního prostoru dosahuje několik milionů korun. Úspěch tohoto videa ukazuje, že inovativní myšlení v reklamě a marketingu může přinést daleko větší pozornost než draze zaplacená reklamní kampaň.

Cílem kampaně bylo upozornit na nový Citroën C4 Cactus a zejména zbrusu novou technologii tzv. Airbumps, tedy vzduchových polštářů umístěných na bocích vozu v měkkém plastu, které chrání automobil před nárazy nebo odřením. Video je dílem agentury BBA Group ve spolupráci se studenty DAMU. S distribucí pomohla konzultační společnost Scandal Media Karla Vágnera.

Odhadovaný počet shlédnutí byl výrazně překročen

Našim cílem bylo získat alespoň sto tisíc shlédnutí virálního videa. Průběžný výsledek přes jeden milion shlédnutí a stovky diskusí a komentářů je pro nás příjemným bonusem. Jsme rádi, že nenásilná forma kampaně přinesla své ovoce,“ říká marketingová ředitelka Martina Bedrnová.

Video splnilo svůj komerční účel i v jiném ohledu. Na mnoha fórech vyvolalo zanícenou diskuzi o inovacích a technických parametrech nového Citroënu C4 Cactus.

Kreativní návrh: agentura BBA Group
Realizace: agentura BBA Group a studenti DAMU
Distribuce: ve spolupráci s konzultační společností Karla Vágnera, Scandal Media

Podívejte se na video

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .