Seznam.cz expanduje na Slovensko, bude z něj Seznam.sk

seznam-cz-foto-pavel-sinagl-651

Společnost Seznam.cz, která provozuje největší český katalog a fulltextový vyhledávač, se rozhodla expandovat na Slovensko. Tam sice už patnáct let funguje Zoznam.sk, který dokonce založil spoluvlastník Seznamu Ivo Lukačovič, ale to dnešnímu českému Seznamu nevadí. Pro Slováky si Seznam přichystal i vskutku originální doménu – Seznam.sk.

Slovenská verze Seznamu sice funguje už delší dobu, ale nyní chce Seznam.cz překlopit na Slovensko i část svých služeb. Slovenské stránky by se zároveň měly stát testovacím polem nových řešení, které by Seznam následně mohl nasadit i v ČR.

Na Slovensku přitom funguje i projekt Zoznam.sk, který byl kdysi slovenskou verzí Seznamu ještě v dobách, kdy Ivo Lukačovič vytvářel dvě nejpopulárnější domény na obou stranách bývalé federace. Slovenský Zoznam.sk však nemá s tím českým už několik let nic společného. Provozovatelem slovenské verze je nadnárodní telekomunikační společnost Slovak Telekom.

Podle generálního ředitele Seznam.cz Pavla Zímy není ambicí společnosti přerazit výrazně na slovenském trhu. Cílem je právě testovat nové služby a řešení a nabídnout slovenským uživatelům alternativu vůči Google.

Kolik Slováků ale bude hledat slovenské stránky Seznamu na doméně Seznam.sk, to zatím není jasné. Seznam.cz ale mohl pro své slovenské služby zvolit určitě originálnější doménu, jelikož české slovo v názvu může byt pro mnoho uživatelů matoucí. To platí zvláště v situaci, když už na Slovensku dlouhá léta působí zmíněný Zoznam.sk.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .