Rychlost domácího internetu může ovlivnit příjmy domácností, tvrdí studie

ericsson-centrala-615

Další ze studií společnosti Ericsson zkoumala vztah mezi rychlostí internetu a příjmem domácností. Podle ní platí, že s rychlostí připojení stoupá i příjem členů domácnosti. Studie to vysvětluje tím, že širokopásmové připojení nabízí více možností jak se učit a zdokonalovat své schopnosti, dovednosti či produktivitu například prostřednictvím e-learningu či byznys služeb.

Ericsson zrealizoval výzkum ve spolupráci s konzultační firmou Arthur D. Little a švédskou Chalmers University of Technology. Studie definovala minimální práh zvýšení rychlosti internetu, který má statisticky významný dopad na příjmy domácností. Hodnoty se liší v závislosti od regionů a jejich ekonomické vyspělosti.

Z výzkumu vyplynulo, že příjem domácností se v zemích OECD zvýší nejvíce při nárůstu rychlosti širokopásmového připojení o 4 až 8 Mbps – a to až o 120 amerických dolarů za měsíc. Naproti tomu u méně rozvinutých zemí, například u Indie, Číny či Brazílie, domácnosti nejvíce těží při zvýšení rychlosti broadbandu o 0,5 – 4 Mbps. V tomto případě si přilepší o 46 amerických dolarů za měsíc.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .