Prima považuje zablokování diskuze na Facebooku za atak na nezávislou debatu

V úterý 20. června byla v rámci pořadu Názory bez cenzury ve 21 hodin odvysílána na Facebooku Zpravodajství FTV Prima online diskuse, avšak po necelých šesti hodinách byla na Facebooku zablokována.facebook-651

Televize Prima se již obrátila na administrátory Facebooku s žádostí o vysvětlení, proč, a případně na čí popud byla diskuse zablokována.

Omlouváme se tak divákům. Považujeme toto za atak na nezávislou diskusi, po které mimo jiné respondenti a kritici volali, a budeme požadovat vysvětlení, kdo a proč diskusi blokuje,“ uvedla Jana Mrákotová, vedoucí lifestylového PR skupiny Prima.

Facebook může zablokovat cokoliv a kdykoliv. Bez diskuze.

Uvádění a promování produkce včetně svobodných diskuzí na Facebooku je v dnešní době poměrně problematické. Každý, kdo vloží svůj obsah na Facebook nebo jinou obdobnou platformu, do jisté míry ztrácí svůj vliv na to, co se bude dít. Pokud se Facebook z jakéhokoliv důvodu rozhodne něcí obsah zablokovat, může tak učinit bez předešlého upozornění.

Odblokování obsahu je v některých případech během na dlouhou trať, zvláště pokud neznáte přesný důvod, proč došlo k blokaci.

Z tohoto pohledu je mnohem bezpečnější umístění obsahu na vlastní platformy – web, fórum nebo diskusní portál – který máte plně pod svou kontrolou. Většina médií ale radši publikuje svůj obsah přímo na Facebooku z důvodu většího zásahu a jednoduššího proma dané události.

Televize Prima byla nejdříve v reportáži pořadu Newsroom ČT24, odvysílané v neděli 18. června, napadena respondenty za to, že k dokumentu Svět podle Putina vysílaném na stanici Prima ZOOM nepřipojila následně kritickou debatu. Tuto debatu následně chtěla rozvinout právě na Facebooku.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .