Podvod na Facebooku: místo iPhonu vyhráli Paroubka

facebookcomNěkolik uživatelů Facebooku se přihlásilo do skupiny, kde mohli vyhrát iPhone. Místo toho se skupina přejmenovala na mladé voliče Jiřího Paroubka. Politická strana ČSSD se však od této iniciativy distancuje a poukazuje na možný záměr poškodit stranu podobnou kampaní.

Na stránkách sociální sítě Facebook vznikla skupina, která slibovala možnost vyhrát deset mobilních telefonů iPhone, pokud se lidé stanou členy této skupiny. Vidinu výhry si nenechalo ujít několik desítek tisíc lidí, kteří se stali členy skupiny s názvem „10 náhodně losovaných členů této skupiny vyhraje každý týden iPhone“. V neděli v průběhu dne ale správce skupiny změnil její status na „Mladí lidé volí Jiřího Paroubka“. O případu informovala všechna hlavní média.

Pokud máte rádi Jiřího Paroubka přidejte se do této skupiny. Volíme Jiřího Paroubka aby se vlády neujali modré straky a nerozkradli celou naši republiky. Volíme Jiřího Paroubka aby se Topolánek už konečně zmizel z české politiky. Mladí lidé podporují Jiřího Paroubka!“ hlásal v neděli večer nový status této skupiny, přičemž ale původní diskusní příspěvky dokazovaly, že ve skupině se předtím skutečně diskutovalo jen o mobilech.

Představitelé sociální demokracie v médiích tuto iniciativu odsoudili. „ČSSD se distancuje od skupiny na sociální síti Facebook, která je flagrantním zneužitím této sítě. Vyzýváme zároveň její zakladatele, aby se uživatelům omluvili a skupinu ihned uzavřeli,“ napsal v prohlášení šéf marketingu ČSSD Petr Dimun.

Skupinu původně spravoval uživatel Facebooku jménem Roman Filip. Poté, co změnil zaměření skupiny přestal s ostatními členy komunikovat a úplně se vytratil.

Autor článku:

Komentáře (1)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .