Netflix zatím nebude pro zdejší videotéky vážnou konkurencí

Nejznámější americká videoslužba Netflix konečně rozšířila své působení do nových zemí a zpřístupnila část svého obsahu i českým divákům. Manažeři obdobných domácích služeb se zatím bát nemusí, Netflix pro ně nebude konkurencí.

netflix-651

Obsah zatím jen v angličtině, lokalizace bude postupná

Americká společnost totiž zpřístupnila svůj obsah pro celý svět v angličtině. Pro některé země sice nabízí i místní jazykové lokalizace, to se však netýká českého trhu. Pokud by tedy český divák měl zájem o obsah v češtině, patrně bude i nadále volit zdejší videotéky iVysílání, Voyo nebo Prima Play. Obsah s českým dabingem je navíc ke stažení i na pololegálních „úložištích“ typu Ulož.to.

Netflix tak v první fázi přitáhne především příznivce americké původní tvorby. I to má však háček – pokud byste se chtěli podívat na kultovní americký seriál House of Cards, ten pro český trh není k dispozici. Můžete jej sice sledovat v televizi, ale jen pokud vám bude stačit první série místo druhé, třetí nebo čtvrté.

Netflix může přispět k poklesu míry pirátství

Na druhou stranu je pozitivní, že tato služba konečně legálně dorazila i do České republiky. Až doposud jste museli kvůli sledování amerického Netflixu obcházet geoblokaci a platit platebními kartami z USA. Nyní se celý proces zjednoduší a vy získáte přístup k části bohaté knihovny Netflixu úplně legálně a kdekoliv. Část diváků ale zřejmě přece jen zůstane u původní americké verze.

Přítomnost Netflixu na nových trzích může mít pozitivní vliv na rozvoj konkurenčních videoslužeb. Většinou totiž platí, že z rostoucí konkurence nejvíc těží spotřebitel, v tomto případě internetový divák. Navíc, když zpřístupníte kvalitní a širokou videotéku online, obvykle dochází k poklesu míry pirátství. Lidé totiž nemají potřebu stahovat z pirátských webů něco, co mají k dispozici zcela legálně, v lepší kvalitě a za rozumnou cenu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .