Nelicencované hazardní stránky budou skutečně blokovány. Ústavní soud dal normě zelenou

Plénum Ústavního soudu zamítlo návrh skupiny senátorů, kteří se domáhali zrušení části zákona o hazardních hrách. V praxi to znamená, že zamýšlená blokace sázkových a hazardních webů, které nevlastní licenci pro český trh, bude možná podle zákona, který platí od 1. ledna letošního roku.

Sportovní sázky budou na českém internetu možné pouze prostřednictvím sázkových webů licencovaných přímo v ČR. Ilustrační foto, zdroj Pixabay.com

Sportovní sázky budou na českém internetu možné pouze prostřednictvím sázkových webů licencovaných přímo v ČR. Ilustrační foto, zdroj Pixabay.com

První blokované weby zřejmě až v dubnu

Seznam webů určených k blokaci bude spravovat Ministerstvo financí a poskytovatelé připojení k internetu budou muset přístup na tyto weby zablokovat. První blokované weby by se měly na webu objevit až v průběhu několika měsíců – zřejmě až v dubnu. Závisí to od správních řízení, které budou probíhat na základě zákona.

O jak účinnou blokaci se bude jednat, ukáže čas. Je zde předpoklad, že přístup na nepovolené weby bude i nadále možný skrz placenou VPN, která umožňuje uživatelům vystupovat pod zahraniční IP adresou.

Některé zahraniční sázkové weby už nepřijímají registrace a vklady od Čechů

Nová právní norma se však už projevuje v praxi i bez nutnosti blokace stránek. Některé zahraniční sázkové kanceláře, které nehodlají požádat o českou licenci, už totiž pozastavily nové registrace a přestaly přijímat vklady od hráčů z České republiky. Jedná se například o sázkový web Pinnacle, který patří v oblasti kurzového sázení k nejrespektovanějším.

Na rozdíl od tradičních sázkových kanceláří se totiž zaměřuje na „profesionální sázkaře“. Projevuje se to zejména výrazně vyššími limity na sázky a výrazně nižší marží, díky čemuž mohou hráči dosáhnout na vyšší kurzy a vyšší výhry.

Tradiční sázkové kanceláře mají tendenci nabízet v průměru nižší, tedy méně výhodné kurzy a omezovat ziskové sázkaře. Tato omezení se projevují ve stanovení přísných limitů, pokud je některý z hráčů u dotyčné sázkovky výrazně v plusu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .