Kde můžete na internetu pilovat své znalosti angličtiny zadarmo?

languagesVIDEO UVNITŘ – Chcete-li se naučit anglicky, zdokonalit se v tomto jazyce či pilovat své vědomosti, máme pro vás tip na zajímavý webový projekt. Jisté základy anglického jazyka sice vyžaduje, přesto vám může být velkým pomocníkem. Pochlubit se může dvěma velkými výhodami – přístup ke všem materiálům je zcela zdarma (což se zejména u obchodní angličtiny hodí), a to včetně velmi bohatého archivu. Spolehnout se navíc můžete na kvalitu, jelikož za ním stojí významné veřejnoprávní médium, o jehož kvalitách nemůže být pochyb.

Stránky projektu BBC Learning English jsou patrně části z vás známé. Samozřejmě, že jsou spojené s nejznámější, celosvětově proslulou veřejnoprávní BBC. Kvalitu dokazuje řada ocenění webu www.bbclearningenglish.com, BBC produkuje výukové programy už od roku 1945. Rozčleněny jsou dle úrovní – od začátečníků, až po pokročilé. Webové stránky jsou rozčleněny na několik sekcí a každoročně připravuje redakce několik nových kurzů. Stručně si představme nejzajímavější sekce a programy.

General & Business English

Jednotlivé programy mají zpravidla 6-15 minut. Všechny kurzy jsou doplněny textovým přepisem a zvukovou nahrávkou. Sekce „General & Business English“ nabízí například zajímavý program „6 Minute English„, každý týden ve čtvrtek v šesti minutách se věnují redaktoři aktuálním celosvětovým tématům. Součástí jednotlivých dílů jsou též otázky vztahující se k tématu, programy moderují jeden muž a jedna žena.

Vždy ve středu se na webu objevuje nový díl „English at Work„, která se zabývá tématy spojených se zaměstnáním a radí v reálných situacích, s nimiž se během působení v práci můžete setkat. Neméně zajímavou a nápomocnou je série „Talk about English„, desetidílné cykly se věnují obchodní angličtině, pomáhají vylepšit výslovnost, nazírají na Británii očima cizinců či referuje o literatuře. Literatura spojená s učením se obchodní angličtiny není levná, základy můžete bezplatně získat právě díky BBC.

Grammar, Vocabulary & Pronunciation

Část „Grammar, Vocabulary & Pronunciation“ zprostředkovává materiály sloužící k rozšíření slovní zásoby a zlepšení gramatiky, resp. výslovnosti. Třikrát týdně vydává redakce „Words in the News„, seriál informuje o událostech a zajímavostech z celého světa, přičemž klade důraz nejen na méně známá slovíčka. Ujít byste si neměli nechat ani „Keep Your English Up To Date„, cyklus seznamuje studenty s novými výrazy, které pronikají do současného anglického jazyka.

bbclearningenglish

Doplňky nejen pro učitele

Na webu www.bbclearningenglish.com najdou podpůrné materiály i samotní učitelé anglického jazyka. Řada pdf dokumentů servíruje tipy na aktivity do hodin anglického jazyka. Sekce „Specials“ v sobě ukrývá doplňky k významným svátkům a událostem během roku.

Nedílnou součástí webového projektu BBC je seriál Flatmates, nekonečný seriál se z audio podoby postupně transformoval na video seriál. Samozřejmě čekejte textovou oporu, cvičení a průvodce gramatickými jevy.

Archiv výuky české redakce BBC

Jestliže potřebujete oporu českého jazyka, pak vězte, že stále existuje archiv kurzů angličtiny české redakce BBC. Na stránkách http://www.bbc.co.uk/czech/learningenglish/ najdete kurzy jako „Takeaway Business English“, „Global Issues“ a řada dalších.

S jakým jazykovým kurzem jste se setkali vy? A přinesl vám úspěch? Najde se určitě jen málo lidí, kteří by neznali seriál „Muzzy In Gondoland“, i po několika letech je chlupatý Muzzy vryt do naší paměti.

Pro pokročilé studenty

Jestliže jste pokročilými studenty anglického jazyka, pak byste si neměli nechat ujít podcast BBC, najdete jej na www.bbc.co.uk/podcasts. Nechybí tu nové rozhlasové hry, záznamy z vysílání, zpravodajství a řada nahrávek v mp3, které pomůžou vypilovat vaše jazykové znalosti.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .