Portál Zkouknito.cz se představuje v nové podobě

zkouknitologonovevelkeDnes, v pondělí 17. srpna, nabídla společnost Limemedia internetovým uživatelům portál Zkouknito.cz v nové podobě a s novinkami v obsahu. Mezi hlavní novinky patří nabídka streamování online televizí. Zájemci si také budou moci prohlížet webové kamery z celého světa. Při této příležitosti jsme krátce vyzpovídali Romana Veselého, project managera tohoto webu.

Společnost Limemedia dnes spouští výrazně obměněnou a vylepšenou podobu portálu pro sdílení videí Zkouknito.cz. Mezi novinky na Zkouknito.cz mimo jiné patří lepší rozlišení pro přehrávání videa, možnost vytvářet fotogalerie a exportovat je na vlastní web, web kamery a především ojedinělý projekt online televize.

„Od nové podoby Zkouknito.cz si slibujeme další zlepšení jeho postavení mezi českými portály pro sdílení videa. Už dnes patří Zkouknito.cz k významným hráčům v tomto segmentu. Novinky, které jsme dnes představili, by navíc měly ještě více posílit jeho hlavní přednost. Tou je kvalita obsahu, kterou jednoznačně upřednostňujeme před kvantitou,“ říká k relaunchi Zkouknito.cz project manager Roman Veselý.

zkouknitoonlinetv

Vedle již zmíněných webkamer z celého světa, které budou streamované do Windows Media Player jako video, patří k největším novinkám Zkouknito.cz streamované online televize, které budou uživatelům k dispozici na Zkouknito.cz 24 hodin denně. Uživatelům je například k dispozici stream digitální zpravodajské stanice Z1, americké sportovní stanice Fox Sports, specializovaného fotbalového kanálu Bundesliga, Fashion TV, slovenskou TA3, nebo devět hudebních stanic.

U webkamer i televizí přitom mohou uživatelé sami navrhovat požadovaný obsah, navíc mají nově možnost oblíbený obsah odebírat.  Další významnou novinkou je rozšíření nabídky funkcí fotogalerií, kde mohou uživatelé využít hromadného nahrávání fotek na Zkouknito.cz, ale i jejich následný jednoduchý export do vlastních webových stránek.

Rozšířená obsahová nabídka dále zahrnuje například nové seriály, filmy, videoklipy i filmové trailery.

Zároveň s novým vzhledem a obsahem vyhlašuje Zkouknito Velkou letní soutěž o zájezd k moři dle vlastního výběru, videokamery a spoustu filmů na DVD. Soutěž probíhá od 17.08.2009 do 20.09.20009 a jejím principem je umístit zajímavé video nebo videa, která získají nejvíce přístupů.

zkouknitoprintscreen1

Náš web RadioTV, který také patří do portfolia společnosti Limemedia, využil situace a položil Romanu Veselému pár otázek, aby nám objasnil některé detaily ohledně vzniku nového Zkouknito.cz.

RADIOTV: Jak dlouho se Zkouknito.cz v novém připravovalo?

VESELÝ: „O přepracování portálu Zkouknito se uvažovalo již na počátku roku 2009. Samotná příprava projektu, tedy zadání, skladba obsahu a funkcionalita, se připravovala přibližně 2 měsíce. Programátorská a technická realizace trvala asi dva a půl měsíce a 3 týdny jsme testovali betaverzi.“

RADIOTV: Kolik lidí se na novém Zkouknito podílelo?

VESELÝ: „Dalo by se říct, že celého projektu se účastnilo celkem 5 lidí. Dva se podíleli na přípravě zadání a řízení  projektu a tři pracovali na technické realizaci.“

RADIOTV: Čím se Zkouknito.cz odlišuje od ostatních, jemu podobných, portálů?

veselyromanVESELÝ: „Liší se ve více ohledech. Důležité je, že obsah není pouze na uživatelích, ale administrátoři procházejí denně desítky zahraničních webů a tu nejlepší zábavu přinášejí pro portál Zkouknito. Dále jsme obsah rozšířili o stream online televizí a webových kamer, který dokáže zajistit zábavu i náročným uživatelům.

Navíc je veškerý video obsah rovnou generován i ve verzi pro mobilní telefony, takže nic nebrání, aby si uživetel mohl obsah stáhnout a prohlížet třeba cestou domů. Jednoduchou formou jsme zajistili pro uživatele vytváření fotogalerií a jejich export do vlastních stránek. Zkouknito je nyní opravdu ucelený projekt zaměřený pro volný čas a dokáže uspokojit velmi široké spektrum návštěvníků.“

RADIOTV: Co bylo na přípravě Zkouknito.cz nejzáludnější?

VESELÝ: „Zapeklitá otázka… problémů se samozřejmě objevilo více, nicméně problematické bylo dodržení timingu vývojářských prací a oříškem se ukázala technická stránka nastavení vysoké kvality videa v novém přehrávači v kombinaci s hardwarovými nároky a tokem dat směrem k uživateli.“

Děkujeme za rozhovor.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .