Ö3 Mobil – portál rádia na mobilu

radiotv-archiv16Rakouské Hitradio Ö3 se snaží být se svými posluchačí stále stejně jako jejich telefon. Teď jim nabízí svůj portál do mobilu. V telefonu tak můžou kdykoliv procházet playlisty své oblíbené stanice, pročítat zprávy, dozvědět se jak bude, jak to vypadá na cestách, co radí hvězdy a nebo si za zaflirtovat. A to stejně jako na webu. Stačí jen stáhnout speciální aplikaci, která pomocí wapu umožní být stále v kontaktu s Ö3.

K internetovému portálu Ö3 se teď posluchači dostanou i přes svůj mobilní telefon. A nepotřebují k tomu ani do wapového browseru zadávat žádnou adresu. Portál Ö3 může být totiž položkou v nabídce mobilu. Stačí poslat smsku v určitém tvaru na dané číslo a obratem přijde smska s odkazem na stažení. Stačí na něj kliknout a už se přes wap stahuje (samozřejmě po té, co uživatel stahování odsouhlasí) aplikace pro snadný přístup ke službě Ö3 Mobil. Aplikace se poté objeví v menu telefonu. Po spuštění už pak stačí jen si vybrat mezi službami Ö3 Live, Ö3 Zprávy, Ö3 Počasí, Ö3 Doprava, Ö3 Horoskop a dalšími.

Ö3 Live ukazuje stejně jako internetové stránky název právě hrané skladby, jejího interpreta, obal alba a v kolik hodin a minut se začala hrát. Graficky je možné sledovat, jak písnička ubíhá a kolik času ještě zbývá dokonce.  Není problém se podívat takto tři písničky zpátky a zcela zdarma je možné si projít playlisty uplynulých 24 hodin.  Pokud je daný song k dostání i jako vyzváněcí melodie, je tu možnost si ji hned objednat. Tato služba vyjde na 1,99 euro.

Ö3 Nachrichten – Zprávy. Pod touto položkou se skrývají tři poslední důležité zprávy, které vydala redakce zpravodajství. Další záložka vede k předpovědi počasí. Tato služba už je ale placená. Za 30 centů je možné dostat zprávu o aktuálním počasí ve vybrané spolkové zemi Rakouska. 60 centů stojí předpověď počasí pro zvolené místo. Stačí zadat jeho PSČ (samozřejmě rakouské). Za 30 centů za zprávu chodí smsky, které varují před ozónem. Za stejnou cenu jsou i varovné zprávy, které upozorňují na bouřky, vydatné deště, silné sněžení a kroupy.

Placené je i dopravní zpravodajství. Pokud je na silnicích a dálnicích klid a dopravní redakci nejsou hlášené žádné problémy, dostane tuto dobrou zprávu klient zdarma. Pokud ale komplikace jsou, stačí zadat silnice, o které má klient zájem a obratem je tu odpověď. Ta přijde na 60 centů. Ö3 Horoskop přináší horoskop. Do tří hodin odpoledne na aktuální den, od tří pak předpověď toho, co radí hvězdy na den další. Přes portál Ö3 Mobil je ale možné si i nechat vyjet přehled cen benzínu a nafty na čerpacích stanicích v okolí (opět se zadává PSČ). V přehledu jsou informace z obou rakouský autoklubů. Jak ARBÖ tak ÖAMTC. Tato služba vyjde na třicetník. Přes portál je možné i flirtovat. Cena za služby není tajná. Před tím, než uživatel klikne na  její objednání je dostatečně velkým písmem upozorněn na to, kolik ho to bude stát. Cena se připočítává k účtu za telefon.

Služba je dostupná v sítích rakouských mobilních operátorů A1, T-Mobile, One, Telering a Drei. Aplikaci není možné stáhnout úplně na všechny typy mobilů. Jejich seznam je na webu Ö3, k 7. únoru byla k mání aplikace pro cca. 180 modelů značek Nokia, Siemens, Samsung, LG či Sony Ericsson nebo Motorola. Veřejnoprávní hitrádio dostává měsíčně  okolo padesáti tisíc smsek. Vedoucí oddělení pro nová média Albert Malli říká, že tento nový portál je logickým vyústěním mnoha sms služeb. Ö3 Mobil dává všechen takovýto servis přehledně dohromady.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: