Nové weby Melody, Mostu a Bontonu

Okurková sezóna je tady v plné síle, takže mi nezbylo než probádat zapadlé končiny Internetu. Moje úsilí bylo korunováno úspěchem – objevil jsem tři relativně nové weby, které jsem samozřejmě velmi podrobně prozkoumal.
Radio Bonton má svoje nové stránky na adrese radio.bonton.cz. Nové zpracování je každopádně mnohem lepší než to předchozí. Design je střízlivý, jednoduchý a vcelku příjemný, ale trocha kreativity by neuškodila. Co se týče obsahu, tak nemám vážnějších připomínek. Najdeme zde technické informace, vysílací schéma, galerii lidí z Bontonu, hudební zprávy, diskuzní fórum, informace o reklamě a nechybí ani vysílání po Internetu v kvalitě 10, 20 a 32 kbps. Celkové hodnocení – 2.
Novou internetovou prezentaci jsem našel i na adrese www.radio-most.cz. Grafické zpracování se mi líbí více než u Bontonu, design je nápaditý, precizně zpracovaný a příjemný pro oko. Co se týče obsahu, je to slabší. Zdá se, že to ještě není konečná verze, protože není dodělaná úvodní stránka a prázdná je zatím i stránka „Živě na Internetu“. Zbytek webu je v pohodě, dozvíme se základní informace o rádiu, kontakty, programové schéma a informace o soutěžích a pořádaných akcích. Nechybí ani galerie moderátorů. Postrádám hlavně trochu více technických informací, možnost vyjádření posluchačů a možnost hlasování do hitparády. Ale snad se dočkáme v konečné verzi. Celkové hodnocení – 2.
Třetí web – melody.zde.cz – je z trochu jiného soudku. Nejedná se totiž o oficiální stránky rádia Melody, ale o „stránky lidí z rádia“. Blíže to vysvětluje jejich autor Miloš Malček: Považuji za důležité upozornit, že se jedná o neoficiální stránky radia
Melody, které si nekladou za cíl plnohodnotně prezentovat tuto nejmladší pražskou stanici. Jejich cílem je návštěvníkům představit lidi, kteří za tímto rádiem stojí, podělit se o zajímavé „historky z natáčení“… prostě
bych byl mnohem raději kdyby nebyly tyto stránky považovány na „stránky rádia“, ale spíše za „stránky lidí z rádia“.

Rozhodně na těchto stránkách nehodlám zveřejňovat jakékoliv know-how Radia Melody, přesto (anebo právě proto) že jsem jedním z jeho zaměstnanců. Já respektuji, že jedinou oprávněnou osobou poskytovat oficiální stanovisko,
je ředitel radia pan Jaroslav Král, a chtěl bych Vás všechny požádat, abyste to respektovali také. Bude-li mít tedy někdo z Vás jakýkoliv dotaz ke stránkám či připomínku, rád mu ho zodpovím, ale s dotazy, které se týkají radia jako takového, se na mě neobracejte.

A co se týče stránek jako takových – vezměte, prosím, v úvahu, že jsem začátečník. Třeba se mi s Vaší pomocí podaří tyto stránky „vypilovat“….
Přesně tak… grafické zpracování není špatné, ale přece jen je na některých drobnostech vidět, že stránky nejsou dělány profesionály. Naprosto zásadní výtku mám k velikosti – web se natahuje strašlivě dlouho, protože grafika má dohromady skoro 200 kB. Obsah je vcelku bohatý – program, drby o moderátorech, hudební novinky, galerie, technické informace, jingly a pár dalších věcí. Je jasné, že tady nenajdeme vysílání po Internetu – to by asi Miloš ze svého platu neutáhl. Celkové hodnocení – opět 2.
Tolik současné novinky – během prázdnin můžeme čekat par dalších rádiových webů a samozřejmě je tady důkladně proklepneme.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .