Nové webrádio má na svědomí Radio Blaník

Blanik.cz je novým webovým rádiem, které hraje 24 hodin denně bez reklam a bez mluveného slova pouze českou muziku. V éteru zní kolem dvou tisíc písniček ze všech časových období. Přidává se tak k webrádiím rozhlasových stanic – Frekvence 1 (Romantika, Legendy, Retro Disco), Evropa 2 (Lowrider, Movin‘, Heavy, TOP 40) a Rádio City (Osmdesátka, Devadesátka). Současně byl spuštěn nový web.

BLANÍK CZ je ale prvním webovým rádiem, které hraje pouze česky – dokonce se neobjevují ani slovenské písničky. Ostatně tomu napovídá i slogan rádia „Hezky česky celý den“. A hudební éra? Od Michala Tučného až třeba po Anetu Langerovou, éterem ale zní i méně známá jména. Ostatní webrádia hrají česky jen velmi zřídka nebo vůbec. Výjimkou je webrádio Frekvence 1 – Romantika, hraje česky denně od 10:00 do 11:00. Rádio Blaník se české hudbě věnuje i v „běžném vysílání“, denně mezi 11:00 a 12:00 hraje bez reklam českou hudbu a navíc se během této hodiny vždy objeví jedna novinka.

Proč vlastně vzniklo nové webové rádio? „Je to takový bonus pro naše posluchače. Ti mají rádi české písničky, velmi pozitivně vnímají každodenní pořad „Hezky česky“ (11-12) i první pondělky v měsíci, kdy hrajeme celý den pouze česky, a tak jsme se rozhodli jim nabídnout možnost poslouchat české písničky 24 hodin denně, navíc bez mluveného slova a s další přidanou hodnotou ve formě informací o právě hraných skladbách včetně jejich textů. Je nám jasné, že internetové rádio zatím nemůže přinést Blaníku větší počet posluchačů, chceme tím ale posílit image rádia, které hraje „hezky česky“,“ říká hudební ředitel rádia Dušan Kotora. Stejné informace o právě hraných skladbách nabízí i Rádio City, vzhled přehrávače je až na drobné nuance také stejný.

Kromě webrádia uvedlo Rádio Blaník ve čtvrtek i nové webové stránky. Co přimělo Rádio Blaník k jejich změně? „Přehlednost a snadná orientace. To pro nás bylo hlavním kritériem při jejich tvorbě. Informace, které u nás návštěvníci stránek nejčastěji hledají, novinky o dění v rádiu a také odkazy na obě internetová vysílání naleznou přímo na titulní straně. Ostatní je logicky seřazeno v přehledném menu. Nejpodstatnější novinkou, kterou nové internetové stránky přinášejí je webové rádio BLANÍK CZ,“ vyzdvihuje webové novinky Dušan Kotora. Otevřen je i e-shop, v němž si posluchači mohou koupit suvenýr s logem stanice. S novou webovou prezentací přišla 3.září i Frekvence 1, společně s ní uvedla nové webové rádio Retro Disco a dokonce i webovou televizi. Kolují zvěsti, že nového webu se dočkají i další rádia – Evropa 2 a Rádio Bonton.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .