Global Radio představilo dva hudební videostreamy, zdarma jsou i pro ČR

heart-tv

Největší britský provozovatel komerčních rádií, společnost Global Radio, spustil v polovině října dva nové videokanály, které nesou jméno podle dvou rozhlasových sítí – Heart (ACR – Adult Contemporary Radio) a Capital FM (aktuální hity, cílová skupina 12-20 let). Dostupné budou jak na satelitu či iPhonech, tak především na internetu. Vysílání je volně dostupné a přístup k němu mají rovněž tuzemští diváci.

Společnost Global Radio provozuje řadu úspěšných rádií. Čtenáře může zaujmout například stanice XFM, celý den hraje alternativní rock a podobný formát v České republice rozhodně nehledejme. Dále Global Radio stojí za stanicí mluveného slova LBC (London’s Biggest Conversation) a v neposlední řadě Classic FM.

Capital TV: Aktuální hity číslo 1

Na internetu jsou nově dostupné dva hudební programy vycházející ze zavedené značky silných britských rádií. První z nich je Capital FM, síť „CHR“ regionálních stanic (Contemporary Hit Radio) se může pochlubit 7,1 milionem posluchačů, hlavní cílovou skupinou jsou lidé ve věku 12-20 let. V České republice bychom mohli formát připodobnit například Evropě 2 nebo Fajn rádiím.

Hudební stream Capital TV má ale možnost hrát nejnovější hity o něco dříve. Navíc servíruje mírně odlišné spektrum, než na jaké jsme v tuzemsku zvyklí. Své místo zde mají totiž také u nás méně známí britští. Slogan zní „UK’s No.1 Hit Music Station„. V programu najdeme například hitparádu „7 At 7“, tedy sedm nejpopulárnějších videoklipů (v ČR vysíláno od 20:00).

capitalfm

Heart TV: Největší hudební výběr

Zaujmout by mohla i druhá novinka. Jedná se o televizní verzi rozhlasové sítě Heart. Ve Velké Británii vysílá od září 1994 a podíl na trhu je 5,90% (vzhledem k velkému množství rádií se jedná o velmi slušný výsledek). Formát stanice lze definovat jako „Adult Contemporary Radio„, nejen aktuální hity, ale i časem prověřené skladby tvoří náplň vysílání. Českého posluchače (či diváka) potkají i méně známé skladby, nouze ale není ani o známé písně.

SOUVISEJÍCÍ: Sledujeme vánoční grafiku zahraničních rádií

Zajímavostí je jedna z moderátorek – Emma Bunton, bývalá členka dívčí skupiny Spice Girls. Naladit ji můžete vždy o víkendu v podvečerním čase, loni před Vánocemi spolumoderovala také ranní vysílání. Heart TV cílí spíše na ženy v domácnosti s dětmi. Na „své“ si ale přijdou i ostatní cílové skupiny. Po osmé hodině dostává prostor blok „Club Classics“, jedná se o tanečnější písničky.

Motto stanice „More Music Variety“ bychom ve volném překladu mohli uvést jako „Největší hudební výběr“ (doslova „Více hudební rozmanitosti“).

heart_inside

Start nových stanic je přirozeným vývojem

Pro server Guardian.co.uk Stephem Miron, výkonný ředitel Global Radio, uvedl: „Start těchto nových televizních kanálů je přirozeným vývojem pro značky Capital a Heart. Dovolí nám to poskytnout více komerčních příležitostí našim rádiovým partnerům.“ Internetové streamy jsou v provozu celých 24 hodin denně a nabízí výhradně videoklipy. Programy umožní Global Radio „prohloubit a vyjasnit identitu značek Heart a Capital„, cílové skupiny se nemají lišit od zavedených rádií.

Obě stanice mají vlastní grafiku, vycházející ze zvukového obalu rádiové stanice. Programy vysílají ve formátu 16:9 a najdete je na stránkách capitalfm.com, resp. heart.co.uk. Na těchto webech stačí najít záložku „TV“ a pustit vybraný stream. Proud hudebních videoklipů přerušuje reklama. Vždy v celou hodinu stream oznámí, kolik je hodin a jaký hudební blok následuje.

heart_rihanna

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .