E-shop UrbanStore.cz získává kontrolu nad 80 prodejnami SAM73

Společnost MMS DIGITAL a.s., která zastřešuje on-line projekty skupiny MEDIA BOHEMIA Daniela Sedláčka, převzala spolu s Prague store CZ, a.s. Miroslava Koláře síť prodejen a e-shop s původní českou módou a doplňky SAM73. UrbanStore.cz tak získává přístup do sítě více jak 80 kamenných prodejen SAM73, které využije jako výdejní místa.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Značka SAM73 působí na trhu od roku 2004. V 80 prodejnách po celé ČR nabízí oblečení pro sport a volný čas od českých návrhářů. V roce 2015 e-shop SAM73.cz vyhrál prestižní ocenění Shop roku v kategorii móda a oblečení. Noví vlastnící chtějí primárně rozvíjet SAM73 jako původní českou značku pohodlného módního oblečení. MMS DIGITAL nicméně využije synergie, které nabízí rozvinutá síť kamenných prodejen a zkušenost s provozem úspěšného e-shopu a prodejen UrbanStore.cz.

SAM73 v loňském roce realizoval obrat přes 250 milionů Kč. Projekt UrbanStore.cz vykazuje od počátku trvalý růst tržeb. Nový majitelé očekávají v příštím roce souhrnné tržby UrbanStore.cz a SAM73 přes 600 milionů Kč. Spojením s UrbanStore.cz získává SAM73 i zázemí silné mediální skupiny se zkušeností s budováním silných brandů.

Převzetím SAM73 jsme vedle samotné sítě prodejen a značky, do které budeme dále investovat, získali zázemí pro e-shop UrbanStore.cz. Toto spojení může být pro obě značky prospěšné a čekáme, že budou vedle sebe silně růst. MMS DIGITAL následuje světový trend, kdy úspěšné e-commerce projekty expandují mimo internet a přebírají klasické kamenné prodejny. 7 z 10 největších internetových obchodů v Anglii provozuje vlastní sítě prodejen. I my jsme se rozhodli doplnit naše e-commerce portfólio o síť kamenných prodejen,“ komentuje akvizici Daniel Sedláček, předseda představenstva MEDIA BOMEMIA a.s.

Vedle zkušeností s rozvojem sítě obchodů se sportovní módou, disponujeme i know how z velkoobchodu a z budování významného sportovního brandu, které jsme získali během distribuce značky O´Neill. Převzetí SAM73, je tedy určitým logickým vyústěním, kdy posilujeme svoji pozici cestou tzv. vertikální koncentrace. Zjednodušeně, známe český trh a preference českého zákazníka, proto věříme, že skvěle zavedenou značku SAM73 dokážeme nasměřovat k tomu, aby se zařadila mezi největší české producenty volnočasového sportovního zboží,“ říká obchodní ředitel společnosti Prague Store CZ, a.s. Pavel Hynek.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: