Yahoo zjednodušuje své vyhledávání

yahoomalyAmerická internetová společnost Yahoo se rozhodla „ořezat“ výsledky vyhledávání tak, aby nalezené odkazy více odpovídaly požadavků uživatele. Uvedla to ČTK.

Tímto krokem chce Yahoo přebrat klienty největšímu Googlu a na pracuje na tomto vylepšení již více než dva roky. Nejkomplikovanější je pochopit, co uživatelé při zadávání svých vyhledávacích příkazů vlastně požadují. Pod stejnými vyhledávacími hesly se mohou skrývat zcela odlišné požadavky. Například zadáním „Paris Hilton“ může někdo hledat novinky o lesklé celebritě a jiný zase hotely v Paříži. Yahoo se domnívá, že si se svými pokroky vede dobře. Firma již je schopna sledovat vzorce vyhledávání a zájmy vyhledávajících, které vyplývají z požadavků na stejném počítači. Yahoo doufá, že se od svých rivalů odliší tím, že připraví výsledky vyhledávání podle toho, co chtějí mít uživatelé na první stránce seznamu. K některým vylepšením Yahoo dospěla před několika měsíci a je pravděpodobné, že uživatelé je již znají. Vyhledávání restaurací například již zahrnuje adresy, telefonní čísla a mapy už na hlavní výsledkové stránce. A hledání baseballových hráčů přináší i jejich poslední statistiku.

Yahoo se roky snaží dohnat Google, ale zatím s nevelkým úspěchem. Podíl firmy na americkém trhu byl ještě před pěti lety nad 30 procenty a v dubnu byl zhruba na 20 procentech. Google má podle průzkumu comScore 64 procent amerického trhu, napsala agentura AP.

Autor článku:

Komentáře (2)

 1. Jose

  Tak o tomhle by nám tady asi řekl nejvíce Daniel. Je fakt, že pamatuji dobu, kdy všichni v ČR měli nastaveni jako domovskou stránku YAHOO nebo ALTAVISTA. http://cs.wikipedia.org/wiki/AltaVista ale, kde je jim konec ? Dnes, když se ke mně chce vetřít Yahoo s nějakou svoji lištou, jako sponzor toho, či onoho free programu, tak to odstraňuji nebo nepovolím instalaci. V ČR má nejvíce uživatelů nastaveno SEZNAM a jako druhý je GOOGLE a jako třetí CENTRUM + ATLAS, kteří se nedávno sloučili. Vyhladavačů je opravdu dnes hodně a pokud se hledá něco v té, či oné zemi, je dobré používat vyhladavač jejich http://vyhledavace.wz.cz/ , který tam oni používají. V poslední době jsem zaznamenal pouze, že jde vzhůru tento vyhledavač
  http://technet.idnes.cz/cinsky-vyhledavac-baidu-celi-zalobe-za-piratstvi-f68-/sw_internet.asp?c=A080205_132203_sw_internet_vse
  což je samozřejmě docela sranda
  http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/cinsky-internetovy-vyhledavac-baidu-zvysil-zisk-o-ctvrtinu/373857
  to je jako to, jak Microsoft jezdil po světě…Tedy tehdy v Německu na úřadech nasadili Linux a vzápětí tam vyrazil přesvědčovací team Microsoftu a pak se objevilo veřejné prohlášení, že se linux na úřadech neosvědčil a už zase jedou poslušně na Windows a pak to samé zkoušeli s Čínou a tam tvrdě narazili, ti jim řekli, že je žádný Microsoft nezajímá a že Čína bude dál používat Linux. Ten mám
  dojem používá dokonce na úřadech i Slovensko a mám dojem, že z českých firem např. Česká pošta. Někde na netu jsou seznamy, kdo všechno v něm jede.

  1. Daniel Čekan

   Z pohledu programátora nevidím vítěze ani na jedné straně brigády. Když jsem nedávno řešil vyhledávání na mých stránkách, přemýšlel jsem čí vyhledávácí jádro mám použít google nebo yahoo http://www.orangesoft.cz/search.php nakonec jsem se rozhodl že defalutně budu vyhledávat přez google a yahoo si necham bro budoucí podporu z jednoduchého důvodu, yahoo pro mě neuměl vyhledávat v češtině nicmene google je celosvětové zlo (neni divu že ho arabové nepodporují). Yahoo navíc programují indičtí programátoři kteří jsou svojí „kvalitou“ známí snad po celém světě.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,