MySpace možná propustí 500 zaměstnanců

myspaceInternetová sociální síť MySpace se údajně chystá propustit 500 ze svých 1600 zaměstnanců. Napsal to internetový blog TechCrunch a firma se dnes k tomu odmítla vyjádřit. Podle informací musí MySpace snížit náklady, aby tak mohl lépe konkurovat Facebooku.

MySpace je součástí Fox Interactive Media, která zastřešuje některé z internetových aktivit skupiny News Corp. Ta se minulý měsíc zbavila svého spoluzakladatele a generálního ředitele Chrise DeWolfeho (Vystřídal jej exředitel Facebooku Owen Van Nattazde) a v managementu digitálních aktivit udělala výrazné personální změny.

„Jako jakákoli jiná firma s novým vedením i Fox Interactive Media přehodnocuje všechny stránky svých provozů, výkonu a struktury,“ regovala v tiskové zprávě tisková mluvčí MySpace. „Není tajemstvím, že hledáme cesty, jak zlepšit své produkty, zvýšit hodnotu digitálních aktiv a celkově společnost finančně zpevnit,“ dodala.

News Corp koupila mateřskou společnost sítě MySpace v roce 2005 za 580 milionů dolarů. Konglomerát tehdy sklidil mezi analytiky a mediálními experty potlesk za to, jak se snaží posilovat své portfolio digitálních aktivit. Od té doby se ale reklamní příjmy médií propadly a v popularitě se před MySpace dostaly Facebook a Twitter.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .