Lagardere spouští internetové rádio určené nejmenším

pigy_radioSkupina Lagardere Active ČR spustila internetové rádio Pigy, do ostrého provozu bude uvedena v polovině letošního srpna.

Jak včera informoval server Mediář.cz, digitální divize skupiny Lagardere zprovoznila dětské internetové rádio Pigy. Služba je dostupná už nyní na www.pigy.cz a aktuálně nabízí tři streamy. První z nich tvoří pohádky od předních českých vypravěčů (Jan Werich, Jiřina Bohdalová, Josef Dvořák a další), druhý stream nabízí písničky z populárních českých pohádek (Princezna ze mlejna nebo také písničky od dvojice Svěrák – Uhlíř). Poslední stream „Disko Trysko“ nabízí proud skladeb pro děti od Dády Patrasové či Maxim Turbulenc. Jednoduchá aplikace zatím umožňuje základní ovládání (zapnutí a vypnutí streamu).

POSLECHNĚTE SI: JINGL PIGY.CZ – MOJE POHÁDKOVÉ RÁDIO

Projekt má cílit na děti ve věku 4-8 let. Obchodní model bude podle serveru Mediář klasický, tedy založený na reklamě. Ta bude prezentována formou zvukových spotů (před spuštění streamu), v budoucnu by měla být reklama vkládána i přímo do vysílání. Podle šéfa digitální divize Lubora Zoufala je projekt postaven na tři roky a vždy se bude rozhodovat, zda přijdou další investice či nikoli. V budoucnu uvažuje Lagardere o zprovoznění webových her, lekcí cízích jazyků či videoklipech. Oficiální spuštění je naplánováno na půlku letošního srpna, kdy začne podpora ze strany „kamenných rádií“ (tedy Evropa 2, Frekvence 1, Rádio Bonton a Dance Radio).

Skupina Lagardere Active ČR v minulosti spustila okolo 40 webových streamů na adrese radio.lide.cz ve spolupráci se Seznamem, posléze spustila hudební portál Koule.cz, rádio na přání YouRadio.cz a také službu Motomail přezdívanou „Facebook pro řidiče„. Důvodem aktivit jsou úvahy o případném převodu do digitálních vysílacích sítích.

Uveďme, že konkurenční portál ABRadio provozuje stream Pohádka vysílající celý den pohádky pro nejmenší diváky.  Rádio se zaměřuje na klasické a nové pohádky (Maxipes Fík, Mach a Šebestová a jiné). Poslechnout si jej můžete na http://www.abradio.cz/radio/46/radio-pohadka/.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Jose

    Copak o to. Lagardere spouští ledacos http://www.evropa2.cz/player_2009/heavy/

    Ale vždy zásadně jenom na netu. To také měli plnou hubu keců o 4 televizních stanicích v DVB-T / pro děti, pro ženy, zpravodajská, hudební / a nic. / Také to snad bude jen netové, pokud to kdy vůbec bude, přesto, že je v DVB-T prázdno. Prostě na to milé Lagardere nejspíše nemá. Místo dětské televize v DVB-T bude dětské netové rádio na internetu. To je tedy opravdu úspěch. Ať už se jdou vycpat.
    Zdá se, že na FM se jen drží své extra stupidní FREKVENCE 1 a nic jiného se jim zrovna 2x nedaří. A už by si konečně také mohli vyřešit ty soudy ohledně přidělení, 2 frekvencí u Evropy 2.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .