Univerzita zdarma a do kapsy pomocí iTunes U

itunesumalyPro mnohé je tento program synonymem něčeho, co hraničí s nepříjemnostmi. Skutečně, na iTunes si musí člověk chvíli zvykat. Nejde zde totiž o to, že máte v počítači muziku a jen tak si proklikáváte a posloucháte. Apple aplikace pracuje s importovanými soubory, které vám, když si nedáte pozor, nemáte štěstí, nebo prostě nenastavíte, může škodolibě „rozsypat“ mezi ostatní alba.

Na program jsem si zvykal a bylo to několik dnů, kdy jsem si myslel, že si to s tímhle stříbrným mistrem rozdám jako chlap s chlapem. Nicméně… když ovládnete emoce a  dáte průchod diplomacií, brzy zjistíte, že iTunes vám mohou sloužit. A to ne ledajak.

Opomenu vymoženosti, které nabízí lidem, vlastnící produkty od společnosti Apple, a dnes nezmíním ani příjemnou práci s podcasty, audioknihami nebo televizními pořady. Co by mohlo totiž určitě zaujmout, to je služba iTunes U. Poslední písmenko není náhodné a když se podíváte na ikonku služby (taková ta čepička, kterou vyhazují američtí studenti nad hlavy, když odpromují), dáte si všech pět (či kolik vlastně) dohromady. Ano, U znamentá Universities. A obsah má se školstvím mnoho co do činění.

Díky iTunes U si totiž do svého počítače (a pak třeba mobilu) můžete stáhnout více jak 200 000 souborů, zvukových i audiovizuálních, které vzešly z dílen mnoha desítek univerzitních zařízení z celého světa.

Nabídka, pokud toužíte po vzdělávání, vám podlomí kolena. Už jen samotné listování kategoriemi vám zabere nějaký ten čas. Co třeba zamířit mezi umění? Ale chcete architekturu, výtvarné umění, historii umění, nebo třeba divadlo či film? Že vás humantiní obory nezajímají? No tak si klikněte na kolonky byznys a můžete začít odebírat audio/video díly z témat jako management, účetnictví, marketing…

Každá z kategorií do sebe vstřebává až několik desítek dílčích „pořadů“. Úmyslně píši v uvozovkách, neboť někdy jde vlastně o záznamy přednášek, jindy skutečně o obdobu  pořadů, jaké známe z TV. Stahování probíhá tak, že si buďto vyberete jen určité díly (třeba na základě tématu přednášky), nebo si „pořad“ podepíšete a bude vám do počítače stahován každý nový díl.

A ještě něco: vše je to zdarma. Tak vzhůru za poznáním, co říkáte?

stanfordonitunesu

Více informací najdete zde.

Lukáš Gregor, TwitteriTime blog, iTime journal

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: , ,