Z1 a její dokumenty s neaktuální zpravodajskou lištou

z1fotomalaVážení čtenáři, obracím se na Vás s tímto problémem: Televize Z1 vysílá občas zajímavé dokumenty. Zlobí mě však při jejich vysílání, že v dolní části obrazu je na liště běžící text. Není vlastně běžící, ale měnící se. Počasí, sport a zprávy. Opakuje se to do zblbnutí, navíc to nejsou nové zprávy, a je-li v dokumentu vysílaném po 23. hodině…

I postěžoval jsem si s otázkou, kdo tuto zhovadilost vymyslel. Do druhého dne jsem měl odpověď v tomto znění: „…to není to zhovadilost, ale záměr vlastníka, a vzhledem k tomu, že jsou ekonomická televize, jsou informace, které běží v kontinuální zpravodajské liště, důležité pro jejich cílovou skupinu„.

I usoudil jsem, že cílovou skupinou jsou dementi, kterým se musí omílat již známé informace z denního vysílání.

Má otázka zní: Je můj názor scestný? Vím, že to nemusím ani naladit, a že to jen můj problém. Pokud se mnou souhlasíte, napište to zde, pokud mě máte za blba, pište na irott(zavináč)seznam.cz .

Děkuju.

Autor článku:

Komentáře (12)

 1. tenisak

  Z1 je má oblíbená televize, často na ní koukám. Kdysi jsem byl označen za nulu ve společnosti, když jsem poslouchal EXPRES 90,3. Dnes jsem označen za dementa. Ach ten život, všude intelektuálové, vysoké IQ, ale čokoláda nikde.
  A teď si naschvál pustím Zetku, abych Vás naštval.

  1. Ivo Rottenberg Autor příspěvku

   Jak byste nazval cílovou skupinu, které se musí ceké hodiny opakovat tytéž informace v běžící liště pod jinými pořady? Politici, vojáci vyšších hodností nebo jak??????

 2. Jose

  Lišty jsou sice nepřijemná věc, ale používá to, kde kdo už asi 20 let nebo jak dlouho, porovnejte si s německými, polskými a jinými stanicemi. Takže je to sice nepříjemné, jako třeba někomu vadí reklama, ale řekněme, že normální. Tedy hojně používané. Otázka je jiná. Co jako Z1 celkově. Napřed to byl obrovský propadák. Pak se zjistilo, že prodělávají boty a ořezáním zcela všeho, co šlo ořezat a okleštěním na minimum, se zdálo, že přežijí a že jsou z nejhoršího venku. A jak je vidět, tak nikoli a asi to už moc dlouho nevydrží http://www.digizone.cz/aktuality/z1-loni-skoncila-ve-ztrate-ctvrt-miliardy-korun/

  1. Ivo Rottenberg Autor příspěvku

   Mě je jedno, kdo a jak dlouho používá běžící texty. U burzovních zpráv je chápu, u počasí taky, ale pokud je vysílán dokument, jako ucelený pořad, tak mě v obraze ruší lišta o čemkoliv, co s uváděným dokumentem nesouvisí. Pokud by šlo o aktuální informaci, prosím, ale 24 hodin staré informace, jako z ohrané desky, dokolečka omílat, je trochu na hlavu:-))

  2. Jose

   Je. To s Vámi plně souhlasím. Ale prostě to tak dělají. Asi nejsou schopni na ten moment tu lištu odpreparovat, ale viděl jsem to i u sportovní televize i u normální filmové televize, kde běžela normálně dektivka a pod tím běžela tahle trapacká lišta s nějakými bláboly o politice a buh ví o čem. Já jen podotýkám, že prostě nejsou jediní, kdo svůj program takto prasí a že je to móda a dělá to, kde kdo.

  3. Ivo Rottenberg Autor příspěvku

   Mě to zlobí, takže pro mě Z1 přestává existovat. To, co vysílají si najdu, pokud o to budu stát, jinde. Pokud to jejich divákům nevadí, myslím ty schizofrenní informace, jejich věc:-)
   Jeden divák je jim jedno, ale že to ostatní trpí….

  4. juko

   K této debatě jen dodám, že i CNBC Europe je ekonomická televize a používá ve vysílání tři různé lišty. Jenže pokud vysílá večer dokumenty, sport nebo zábavu, tak všechny lišty automaticky vypíná, a přijde mi to úplně logické. Snad to jednou pochopí i v Z1 protože i mě ta jejich lišta rozčiluje, zvláště když jsou tam fakt neaktuální informace.

  1. Ivo Rottenberg Autor příspěvku

   Třeba to již někomu docvaklo, a dal si práci s tím, kdy lišta ano, a kdy ne. To bych vítal.

  2. Jan Štifter

   O víkendu lišty nejedou, jedná se především o večerní vysílání dokumentů ve 20:00 a ve 23:00 hod. ;-)

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,