Český rozhlas urazil Přemysla Sobotku

ceskyrozhlasnormovanyPředseda Senátu Přemysl Sobotka z ODS se ve včerejším vysílání ČRo 1 Radiožurnálu urazil na redaktorku Veroniku Sedláčkovou za to, že ho ve vysílání omylem přejmenovala na Bohuslava Sobotku. Místo toho, aby využil mediální prostor nabízený rozhlasem a řekl své stanovisko k problémům v ODS, přibližně minutu se s moderátorkou ve vysílání hádal o to, jak se vlastně jmenuje. Nakonec rozhovor ukončil s tím, že se nebude bavit s někým, kdo ani neví, s kým mluví a uraženě dodal, ať redaktorka zavolá jeho jmenovci Bohuslavu Sobotkovi z ČSSD.

Vnímavější posluchač ale mohl postřehnout, že se pan předseda urazil zcela bezdůvodně. Moderátorka ho totiž uvedla ve svém vstupu správně, jako předsedu Senátu Přemysla Sobotku. Omylu se dopustila až ve chvíli, když ho oslovila podruhé, a to se mu snažila i vysvětlit, když se mu omlouvala. Politik ji ale nenechal mluvit, opakovaně ji uraženým tónem skočil do řeči, a nakonec s ní odmítl diskutovat.

Veronika Sedláčková má můj plný obdiv. Její přeřeknutí bylo nechtěné a náhodné. Navíc v předepsaném ohlášení hosta uvedla jméno Přemysla Sobotky přesně, a v pozdější konfrontaci se zachovala zcela profesionálně. To se ale vůbec nedá říct o dotyčném, jehož uražení bylo teatrální, a neprofesionální.

Mimochodem, kdyby se Přemysl Sobotka více prezentoval v médiích, a lépe komunikoval své myšlenky, a kdyby v mediální prezentaci výrazně předčil svého jmenovce z ČSSD, nemusel by si stěžovat, že si ho novináři občas spletou s někým mediálně „profláklejším“.

V této souvislosti mě napadá paralela z mediální branže – kdyby se měl předseda Asociace provozovatelů soukromého vysílání Michal Zelenka pokaždé urazit, když si ho někdo splete s členem Rady Českého rozhlasu Antonínem Zelenkou, nebavil by se s novináři vůbec.

Poznámka: Záznam z rozhovoru Veroniky Sedláčkové s Přemyslem Sobotkou si můžete poslechnout zde – sporný moment na záznamu se odehrál v čase 52:22.

Autor článku:

Komentáře (2)

    1. Ivo Rottenberg

      Až nyní jsem si povšiml chybičky ve slově NEPATŘÍ. To je tak, když jsem chtěl být vtipný:-))))

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .