Videoklip plánovaný pro Davida Stypku je po roce práce a pomoci umělé inteligence hotový

Videoklip vychází z nápadu, který byl původně určen pro Davida Stypku a pro jeho píseň Kříž. Klip po roce práce a s pomocí umělé inteligence dokončil režisér Vladimír Skórka (Lajna, sKORO NA mizině, Národní házená…) spolu s dvaceti členným týmem, a to pro kapelu Nedivoč a jejich píseň „Horo Horo“ z alba „Svítá“. Není totiž zrovna dvakrát jednoduché natočit, jak si někdo na svých bedrech nese desítky lidí znázorňující tíhu všech svých vztahů.

Videoklip je ke zhlédnutí ZDE

Fotografie a videa z natáčení naleznete ZDE

“Klip vycházel z nápadu, který jsem původně chtěl realizovat s Davidem Stypkou pro jeho píseň Kříž. Naše plány ale nejprve zastavila covidová pauza a následně Davidův odchod. Přišlo mi symbolické jej realizovat s kapelou Nedivoč, jejíž písničky mám rád a která byla s Davidem vždy velmi úzce propojena. Píseň je sice jiná, ale tématicky velmi podobná a já měl možnost tímhle způsobem poslat Davidovi do hudebního nebe pozdravení,”vysvětluje Vladimír Skórka (Lajna, sKORO NA mizině, Národní házená…), který je s kapelou Nedivoč spjatý už dlouhá léta. Jejich píseň „Fotky z výletu“ například použil jako závěrečnou píseň epizody Tresť seriálového hitu sKORO NA mizině ve scéně se Třemi tygry & Jiřím Langmajerem, Petrem Kolečkem a Michalem Suchánkem.

Ačkoliv se pod Skórkovo režijní taktovkou natáčelo „pouhé“ dva dny, kdy herci a štáb pracovali i během hodiny trvajících dešťů, postprodukce klipu, který hojně využívá trikových záběrů, zabrala dvaceti člennému týmu vedenému střihačem Matějem Jankovským a VFX supervizorem Janem Téglašem rok práce. O výtvarnou stránku klipu se postarala Renata Jeníčková, která pro něj vytvořila mattepainty. S finálními úpravami však pomáhala i umělá inteligence. „Konkrétně tím, že snoubila jednotlivé vrstvy a efekty a nabízela další možnosti color gradingu a barevných kombinací a korekcí. Každé okénko filmu krásně sladila a zcelila, díky čemuž je výsledná vizuální stránka klipu tak signifikantní,“ dodává Skórka.

„Námět klipu, na kterém jsem spolupracoval s uznávaným scénáristou Martinem Šimičkem, je existencionálním obrazem života, jak jej já vnímám. Jdeme po cestě životem a čelíme tomu, co nám život přinese, a v konečném důsledku nám nezbude, než to vše akceptovat a jít dál. To, jestli si vybereme cestu kupředu, nebo se v něm budeme vracet, je pouze na nás.. Jde o to nehroutit se, jak říkáme v Ostravě, z tempa doby,“ dodává Vladimír Skórka s tím, že hlavní hrdina na svých bedrech cestou životem nese tíhu všech svých vztahů, ať už se jedná o rodiče, učitele matematiky či partnerky… 

V klipu proto ve finále nese až 55 lidí. Kdyby byl hlavní hrdina klipu, zpěvák Sváťa Tulej, mravenec, unesl by je hravě – tropičtí mravenci druhu Odontomachus bauri mají v kusadlech dokonce takovou sílu, že by v nich udrželi váhu až tří set svých tělíček. Musel tedy nastoupit nejen tým speciálních efektů, ale i na klíč vyrobená konstrukce tažená za autem, v rámci které mohl Sváťa chodit a zároveň nosit a na svá záda přibírat další „spolucestující“.

VIDEOKLIP K PÍSNI HORO HORO – KAPELA NEDIVOČ
Hudba a text písně: Jakub Klein Aranžmá a produkce písně: Adam Farana, Marek HoblíkZpěv: Sváťa TulejKytara: Vojtěch Šňupárek Piano: Adam Farana Baskytara: Jan Smichovič Bicí: Jan Krompolc ml.Námět a režie: Vladimír Skórka Scénář: Vladimír Skórka, Martin Šimiček Kamera: Tomáš Nikel, David Rojíček

Obsazení klipu:
Sváťa Tulej – zpěvák kapely Nedivoč
Jiří Krhut – bývalý člen kapely Nedivoč, muzikant a komik
Vladimír Polák – sKORO NA mizině, Divadlo Mír, Národní divadlo moravskoslezské
Petra Kocmanová – Národní divadlo moravskoslezské
Nikolaos Grigoriadis – trumpetista kapely Kryštof, hostoval i na desce kapely Nedivoč
Josef Kaluža – sKORO NA mizině, Liga mužské moudrosti, Komorní scéna Aréna
manželé Georgievovi – Komorní scéna Aréna
Aneta Kaluža Klimešová – Národní divadlo moravskoslezské
Sára Erlebachová – Národní divadlo moravskoslezské

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .