Podcast roku #2 zná vítěze

Druhý ročník projektu Podcast roku už zná své vítěze. Soutěž měla tři různé kategorie: autorský podcast, veřejnoprávní podcast a cena odborné poroty.

1400x1400
Zdroj: Český rozhlas

Velmi nás potěšil letošní velký zájem o soutěž Podcast roku jak ze strany hlasujících, tak ze strany samotných tvůrců,“ komentuje soutěž Lubor Zoufal, head of digital and strategic development společnosti Active Radio, která tuto soutěž pořádá.

V kategorii Autorského podcastu obdržel nejvíce hlasů podcast Vyhonit ďábla, zaměřený na popírání sexuálního tabu, druhou příčku obsadila Linka blogerky a influencerky Terezy Salte a youtubera Karla Kovyho Kováře, třetí místo získal podcast nejen o sportovní tématice Tak určitě.

74cb75bab2243992e98fab5156007185827084cf97936f24c0c66a651388df90
Zdroj: Facebook TerezaInOslo

V kategorii Veřejnoprávní podcast obsadily všechny tři medailové pozice pořady Českého rozhlasu. Celkem suverénním způsobem zvítězil zpravodajský podcast Vinohradská 12, stříbro získala girl talk Buchty a bronz připadl podcastu: Host Lucie Výborné. „Je vidět, že oblíbené jsou mezi posluchači nejen formáty, které vznikly jako původní podcasty jako první zpravodajský podcast Vinohradská 12 nebo zábavný girl talk Buchty. Ale vyhledávané jsou rovněž rozhovory v pořadu Host Lucie Výborné, který je vlajkovou lodí v lineárním vysílání,“ uvádí za Český rozhlas šéfredaktorka Radia Wave a členka odborné poroty Podcast roku Iva Jonášová.

Poslední kategorií je cena odborné poroty, u které zabodovala opět Vinohradská 12, na druhé místo se probojovaly rozhovory Tomáše Jirsy a Michala Půra Insider a jako třetího ocenila porota Petra Máru, guru zabývající se technologiemi a osobním rozvojem.

Výsledky u podcastů od soukromých médií se měnily do poslední chvíle podle toho, jak tvůrci vyzývali posluchače k zapojení do soutěže,“ dodává Lubor Zoufal.

 

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .