Společný podnik Radiohouse skupin Media Bohemia a Lagardere povede Michal Beran

michal-beran-300-414Zkušený manažer Michal Beran se po dvou letech ve vedení obchodu televize Prima vrací do rádiového byznysu. Povede nově založenou společnost Radiohouse, která bude obchodně zastupovat rádia skupin Media Bohemia a Lagardere.

Beran má dlouholeté zkušenosti z rozhlasového byznysu, 16 let působil v rozhlasovém mediazastupitelství Regie Radio Music, které patří pod Lagardere.

Společnost Radiohouse založily obě konkurenční rozhlasové skupiny v reakci na vznik mediální skupiny RUS. Ta kombinuje mediální aktivity podnikatelů Andreje Babiše a Ivana Zacha. Obě strany díky této spolupráci pokryjí přibližně jednu čtvrtinu trhu. Společný podíl nového zastupitelství Radiohouse bude výrazně vyšší. Rozhlasové stanice ve vlastnictví Media Bohemia a Lagardere mají tržní podíl přesahující 50 procent.

Společnost Radiohouse byla zapsána do obchodního rejstříku dne 17. června letošního roku. Skupiny Media Bohemia a Lagardere v ní drží každá po 50 procent. Jednateli společnosti jsou Daniel Sedláček (jinak předseda představenstva skupiny Media Bohemia) a Miroslav Hrnko, výkonný ředitel skupiny Lagardere v České republice.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: