Moravskoslezský kraj přepnul na DVB-T2

České Radiokomunikace se snaží v jednotlivých krajích objektivně a vyváženě informovat o přechodu na nový standard pozemního digitálního vysílání DVB-T2. Informační a osvětové aktivity jsou zaměřeny zejména na regionální a místní samosprávy, které pak mohou informace dále šířit směrem ke svým občanům. Po Jihočeském, Libereckém, Plzeňském a Jihomoravském kraji tak přišla v minulém týdnu na řadu regionální informační akce v kraji Moravskoslezském, který přepnul ze stávajících DVB-T na nové DVB-T2 sítě ve čtvrtek 27. srpna.

CRA-logo-RGB_anthracit
Zdroj: České Radiokomunikace

Více než pět desítek zástupců měst a obcí z Moravskoslezského kraje se sešlo v pondělí 24. 8. na Národním superpočítačovém centru IT4Innovations v Ostravě a vyslechlo si informace o formě a způsobu přepínání ze stávajícího vysílacího formátu DVB-T na nový DVB-T2 standard. Starostové a další zástupci obcí v Moravskoslezském kraji tak byli informováni o blížícím se termínu vypínání DVB-T a zapínání finálních DVB-T2 síti v jejich kraji a o krocích potřebných pro zachování bezplatného pozemního příjmu televizního vysílání. Měli také možnost na přímo řešit své dotazy se zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, Asociace krajů ČR a samozřejmě Českých Radiokomunikací, které reprezentovala ředitelka marketingu Anna Tůmová a ředitel regulatorního úseku, Marcel Procházka.


Spoluorganizátorem akce bylo sdružení CzechInno a Národní superpočítačové centrum VŠB-TUO IT4Innovations.


Ostravská akce byla již pátou regionální akcí v rámci DVB-T2 roadshow Českých Radiokomunikací. První DVB-T2 roadshow proběhla v říjnu 2019 v Českých Budějovicích a bude uzavřena letos v září ve Zlínském kraji, kde dojde k poslednímu přepínání. Celý přechod na nový standard DVB-T2 bude ukončen 29. října 2020 zapnutím finálního MUX 23 na vysílači Valašské Klobouky – Ploštiny.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. pevy

    V MS kraji nedošlo k žádnému přepínání, byla pouze vypnuta jedna DVB-T síť (multiplex1), ta veřejnoprávní (programy ČT). Nic se taky nazapínalo, DVB-T2 síť s programy ČT v HD kvalitě (multiplex21) zde vysílá již několik let na definitivních kmitočtech.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .