Diskuze

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87
Autor Tema: POLSKÁ RÁDIA
Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostRe: POLSKÁ RÁDIA
on: June 5, 2011, 20:30

Tak já doma nechytím na VKV nic zajímavého, pouze snad u oken, což není nijak pohodlné ani kvalitní.( Lausitz,RSA,PSR,RTL hitrádio…)
Dneska jsem učinil zvláštní objev. Pokusil jsem se znovu dobývat frekvenci 96.85 MHz, kde chytám pulsující Bayern 1 z Hoher Bogen a našel jsem místo, kde je velká naděje, že by se snad mohla podařit zachytit RDS. To místo leží přesně před vstupem do dominanty naší 60 metrů vysoké věže, která patří k chrámu Sv. Petra a Pavla. Tam zcela opadlo ono rušení sousední stanicí a pulsující signál se proměnil v takový ten stereofonní, co občas jakoby prskne. Jen mi přišlo divné tam stát a provádět takovou divnou a podezřelou činnost pro kolemjdoucí, a navíc zase bylo moc hodin a zítra do práce. Ale, možná to nějak vymyslím, nebo překonám :-). Fakt je, že v podzimních mlháh je to podstatně lepší a tohle ještě ani nejsou ty správné letní inverze, kdy jsou naše stanice doslova zahubeny především stanicemi z Balkánu, Itálie,Španělska, ale třeba i Finska.

Barka
Registrovaný
Příspěvků: 182
PostRe: POLSKÁ RÁDIA
on: June 5, 2011, 19:22

Stanley díky , já mám jako inv.důchodce jedinou výhodu – poloviční
cenu do vlaku. No a pak mám jako důchodce asi sto nevýhod a jedna je ta,
že pro mě není vhodné být daleko od domova . Ale byl jsem v Bratislavě
a tam si zachytáš Maďary a Rakušáky, to bylo bezva, já jsem ty stanice ani neznal. U mě , když natočím anténu , tak beru slušně OE1 a 3,
tuším Kronehit, Wien, no a víc si nepamatuji. Všecno začne až koupím
citlivý tuner s RDS někde z Aukra. Ale z Nokie mám slovenskou Betu a
nenapsal jsem si frekvenci. Měl jsem teď hodně starostí a s mobilem
teprve pořádně začnu, prostě se to o pár měsíců posunulo.Měj se fajn
a dík.

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostRe: POLSKÁ RÁDIA
on: June 5, 2011, 11:56

Tak nám se včera všechny deště a bouřky, jako prakticky vždy vyhnuly a je tu zase 28 stupňů ve stínu a vedro. Jak dopadnul včera příjem ? Jako vždy. Bayerny se s pulsujícím signálem pokoušely uspět a všechny ty radiožurnály a Impulsy do toho blekotaly tak, aby signál nikdy nebyl čistý. Ještě jsem Ti Barko zapoměl říci, že to zlevněné cestování vlakem platí letos už druhým rokem i v příhraničí Polska, jen Rakušáci na to nikdy nepřistoupili ( od roku 2004).To jen tak pro zajímavost pro ty občasné cestovatele a příležitostné portejblisty. Hezký zbytek neděle.

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostRe: POLSKÁ RÁDIA
on: June 4, 2011, 17:38

Ahoj Barko, já tady píšu dost často, co dělám, ale pokud myslíš dneska, tak se teprve chystám, pokud to ještě stihnu. Je tu 29 stupňů a podle netu se na nás taky něco žene. Aspoň vyběhnout k zámku a zase mám jen jeden dílek v mobilu. Tu svoji Nokii 2710 můžu celkem doporučit, ikdyž jiní zase tvrdí, že Nokie ne. V každém případě tam máš mapy, navigace. Ten O3 je z Kahlenbergu na 99.9, což je takový kopeček západně od Vídně. S těmi RDS moc nenaříkej. To bys asi musel někam, jako to dělá Matyas. Já taky nic moc. A nebo si kup za 550 Kč víkendovou jízdenku SONE+, objeď si vlakem republiku a uvidíš, co za jeden den všechno z vlaku uslyšíš. Taky mě to napadlo. Ono je vůbec spousta druhů jízdenek pro jednotlivce na http://www.cd.cz , ale kdo to dnes ví. Jak říkám, doba je hektická a troška práce ti vlastně lehce pokazí víkend, případně nějaké plány.Ve vedrech se ale jinak špatně cestuje. Já radši koukal na Bayern na Astře. Je tam takový hudebně-cestovní pořad a bylo to dnes o Passau. Dokonce až tam a zpět můžeš jet za 650 Kč v sobotu. Já vím, to se ještě vyplatí tak nám tady u Prahy a i tak mi vycházejí asi jen 3 hodiny na prohlídku, což moc není. Ale jde to dobře do Regensburgu.Taky jsem se tam coural předloni i chvilku s rádiem, ale to jsem ještě neměl mobil s RDS a věnoval jsem tomu fakt jen asi 15 minut. Tak zatím ahoj !

Barka
Registrovaný
Příspěvků: 182
PostRe: POLSKÁ RÁDIA
on: June 4, 2011, 17:01

Stanley ,a dálkový příjem neděláš? Poláci a Němci- to by bylo zajímavé.
Já už pomalu obměňuji techniku , ať jsem do zimy připravený. Já jsem
vyjel už na hodně kopců a žádný nový úlovek. Udělal jsem chybu a měl
¨jsem koupit mobil Nokia X3 nebo 5 anebo úplně jinak. Na ty byla
recenze na výborné FM rádio a bleskové načítání RDS. Nevíš odkud vysílá
rakouský OE 3 , 99.9 Mhz? Díky.

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostRe: POLSKÁ RÁDIA
on: June 4, 2011, 14:58

Hezkou sobotu Jose a i vám čtenářům ! Tak to je jistě pěkné, že se věnuješ takovéto činnosti a máš takový přehled. Tomu já říkám hodnotný příspěvek, který nám komukoliv může něco dát. Mimochodem, na kopečkách je krásně,co Jose ? Taky mám srandovní příhodu. Loni se rozhlížím ze Smrku a na severu vidím nějaký obrovský svatý kříž. Typoval jsem to na Swieradow Zdroj, ale nějak mi to nehrálo a na netu vůbec žádná taková fotka ani zpráva. Tak dávám Jindřichovice pod Smrkem a nakonec píšu starostovi Nového Města pod Smrkem a posílám mu foto. Poslal mi ho nazpátek zvětšené a vůbec to žádný kříž nebyl. V popředí stál komín nějaké továrny a přes něj ve dvou třetinách šel za ním zcela bílý starý kravín :-).
Chtěl jsem Ti odepsat už dopoledne, ale bylo mi nějak souzeno být náhle pracovně flexibilní. Jo, ty časy, kdy jsem si myslel, že mi od pátečních 14.30 do pondělních 6.00 nikdo pískat poplach nebude jsou dávno pryč. Koukal jsem na předpověď, tak dnes kolem 18 hodin, a pak skoro celá první polovina pracovního týdne by měla být leckde zase nadějná nějakým těm stanicím z daleka. Tak co říkáte, pustíme rádia, nebo dokonce vyrazíme někam ven. Bacha na bouřky a krupobití ! Chlapi, když chytíte zase nějakou exotickou stanici, tak zkuste chytit i nějaké to hlášeníčko a ono se to snad dohledá :-).

Jose
Registrovaný
Příspěvků: 330
PostRe: POLSKÁ RÁDIA
on: June 3, 2011, 22:35

Uvidíme jak se to bude s tím DAB/DAB+ a DRM/DRM+ dál vyvíjet… Vlastně Němci to měli v L-Bandu pak to dali do III.Bandu. Měli DAB, teď z toho dělají DAB+. A píše se, že konečnou fází má být stejně DRM+ po FM. Takže to jsou zmatky, já si zatím koupil Pure Evoke 2S a to umí jen DAB/DAB+ v III.Bandu a L-Bandu. DRM ani DRM+ to neumí. A zatím jsem chytil 4x Teleko z Prahy. 2x jsem s tím byl na Ještědu. 1x v sedle na Rašovce a 1x u známých v Luštěnicích. No a nyní musím říci zase přiběh.
Když ještě v Liberci nebyl na 107,8 Beat a nebyla tu v dosahu žádná rocková stanice na FM a rychlosti připojení na net byly malé, tedy 56kb/s a rádia se z toho nedala poslouchat jako to jde dnes, poslouchával jsem pravidelně z Astry ještě analogovým satelitním přijímačem, protože digitální také ještě nebyl, stanici European Klassik Rock. Psáno opravdu Klassik, oni jsou to Holanďané a píší Klassik a nikoli Classic a nedávno jsem si tu stanici vyhledal na netu a je tam jeden velice, ale opravdu velice zajímavý článek, který stojí za to přeložit a přečíst, hodím na něj odkaz http://www.ekrrockradio.nl/?p=Luister%20Live&s=Internet%20autoradio je to vlastně o 3G internetovém autorádiu a šijou tam do Pure a BBC a ono to vlastně také může dopadnout všechno jinak, možná…
Jinak v televizi máš DVB-T, ČRo má tzv. digitální stanice na internetu, potom v DVB-S na Astře, pak v DVB-T a jsou i v kabelovkách v DVB-C a nejnověji Wave s Proglasem v DAB a ostatní Česko, Loenardo, D-Dur, Vltava a Region v DAB+. Ale zatím jen v Praze a Příbrami, údajně se nyní pracuje na jižní a severní Moravě.
http://pureradio.cz/eshop-info-www/dab-digitalni-rozhlas/

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostRe: POLSKÁ RÁDIA
on: June 3, 2011, 18:25

Tak to víš, situace se mění a každý máme také nějakou tu poslechovou rádiovou osobní historii. Pokud se nemýlím, tak bydlíš v severní Ženevě ( Liberci) a docela věřím, že v dnešní přeprskané době může být problém tam chytat na VKV ČRO, která jsi dříve chytal.Snad na Ještědu ? Také pamatuju časy, kdy asi v 8.30, nebo to bylo v 7.30 kdekdo v práci přeladil rádia na Interprogram rádio Praha, kde zahráli Suzinu či Smokie a kdo by ve 13 hodin neladil zase Zákrutu na Hvězdě. To už snad ani není pravda. Kdo neměl nic lepšího na práci a neposlouchal zrovna magič, tak třeba ještě poslouchal Mikroforum. A jak přišel večer, už tu byl třeba Laxík, Europawelle Saar a Top 75, nebo někdo chytal Caroline. Taky jsme tu pak honili na tříprvkovou jaginu Bayern 3, a za mlhy to šlo až skoro z Francie či Hamburku. Ostereich jsme teda nechytali, ale měli jsme tím směrem překážku. Dneska si tu můžu také na Astře 19.2 pustit třeba Antene Bayern a dalších asi 250 rádií, ale jak píšeš, čeho je moc, toho je prostě příliš a chce to změnu. Tak nějaký DAB mám v televizi také ( Leonardo a asi dalších pět či sedm našich rádií.) Chvíli jsem zbystřil, když se psalo v roce 2005, že bude Laxik hrát v DRM, o kterém se psalo současně s Dabem, ale nějak tomu všemu chybí šťáva, popularita, propagace, rozvoj, reklama v televizi atd. To si radši pustím na www. youtube nějakou přesnou skladbu podle nálady různého žánru. Ono je sice fakt, že se tenkrát v rozhlase určovalo, kolik procent jaké produkce ze Západu se má hrát a totéž na diskoškách či čajích, ale to co hrál třeba Bayern 3, to se koneckonců hrálo na diskoškách v republice běžně, třeba i u výstaviště v Ačku.

Jose
Registrovaný
Příspěvků: 330
PostRe: POLSKÁ RÁDIA
on: June 2, 2011, 18:29

ČRo Plzeň i ČRo České Budějovice jsem dokázal kdysi zachytit. Teď nikoli. Ale chytím ČRo Sever, ČRo Hradec Králové a ČRo Pardubice.
Jinak se dá jakékoli ČRo pustit přes net. A osobně mi štve a nechápu, proč do teď nejsou všechna tato ČRo na Astře na 23,5°E, když jiné země jako Slovensko, Rakousko, Německo… tam ty regionálky mít mohou, ale my Češi, ne… Řecko jsem poslouchal hlavně z Hotbirdu… Slovinsko taky… Rumunsko hodně z Thoru… Moldavsko taky… Tak já nejsem žádný lovec, lovil jsem si kdysi na SV a KV abych něco slyšel, co u nás nebylo… Pak jsem si lovil na VKV, tedy respektive ani tak nelovil, jako spíše pravidelně poslouchal Bavorsko 3, Bavorsko 2 a Rakousko 3, několikrát jsem chytil za příznivých podmínek Švýcarsko a chodilo mi NDR… No a pak přišel satelit, tak jsem si několik let lovil s ním… To mě zase bavilo… Ale už mě nebaví ani to… Respektive, cokoli, co je třeba, chodí pohodně přes internet… Ovšem něco ulovit přeci jen hodlám… Tedy dokopal jsem se konečně po x letech k lovení DAB/DAB+… Zatím jsem ulovil jen TELEKO z Prahy. Ale mám v úmyslu si někdy ulovit Bavoráky, tj. zajet si za nimi… A docela mi štve, že jsem neulovil východní Němce… Nejblíže mám Drážďany 1kW a Budyšín 1kW… 1.8. by se měli oba vypnout a objevit se Drážďany 10kW… Tak to mi zajímá… Buď si sjedu blíže k nim, do 1.8…. Někdy možná anebo počkám až na toho 1.8. Uvidíme…

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostRe: POLSKÁ RÁDIA
on: June 2, 2011, 18:07

Co dodat ? Tak to se všechno ví. Koukám na satelit, tak vidím sílu německého volkslied a zkomírající labutí píseň české dechovky a mizivé pokusy moravské lidové hudby. Mimochodem, tu nějakou dechovku tam hraje na VKV Český rozhlas Budějovice, nebo Plzeň, ale to je pro mě lovce vzdálených, nebo alespoň místních slabších stanic ne moc zajímavé sousto. Spíš by mě překvapilo, kdybych zachytil příjem nějakého rock-rádia z jihočeské rodiny rádií ( Prácheň,Písek,Plzeň). Vadí mi v cestě rádia z Prahy, či ta silná ze severu. Poslouchal jsem i SV a KV, tak vím, že mnohá balkánská rádia jsou zajímavá právě kvůli té jejich hudbě. ( 9 420 KHz ERA2( tuším) Řecko, 811 MHz Skopje, 916 MHz Slovinsko, 1034, 630 Rumunsko, to jsou všechno frekvence, kde jsem si pro radost na obyčejném rádiu poslechl občas tento druh hudby. Naposled předevčírem v 18 hodin, když mi tam pulsoval Bayern 2 96.8 MHz z Hohen Bogen, ale žádný náhlý zdvih, který by přinesl stereo s RDS se nekonal. V mlze to chodívalo líp.
Ten Tvůj příběh je ale dobrý a zajímavý příspěvek. Konkrétně Řecko má na org. moc stanic a odkaz přes http://www.mediumwave.de ,je vstupní branou ke všem pásmům.
Jak odrušit rušivé stanice ? To je právě to, proč se nepokládám za radioamatéra. Neumím si představit, že bych někde sháněl nějaký úzkopásmový filtr, otevíral rádio a vyletovával ven ten širokopásmový, když ani tohle moje rádio není dělané pro VKV, ale hlavně pro KV. Jedině nějaké hodně jednoduché úpravy venku, pokud možno bez shánění nějakých kapacit, cívek, otočných odporů či kondíků, nebo dokonce tranzistorů, spíš nejlíp s kouskem drátu či koaxu. A to zas buď blbě hledám, nebo najdu nějaký obchod s elektronikou. Jen mě tak napadá, že by mohl Matyas něco vědět, když je, jak píše tak líný, že se do velkých věcí také nepouští. Tak zatím.

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87