Diskuze

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87
Autor Tema: POLSKÁ RÁDIA
FM
Registrovaný
Příspěvků: 85
PostRe: POLSKÁ RÁDIA
on: October 30, 2011, 14:57

No já zas tady u Zlína opačně, poslouchatelná kvalia Pardubice – Krásné 106,0 a taky 100,1 co přehlušilo i u nás v celku běžnou laditelnou 1OO,1 Žilinu – Krížavu. A taky obdivuhodné Votice – Mezivrata, jediná pro ně volné místo 105,5, jsem si u nás vychutnával vzácného okamžiku znělky E2 – 88,2 a 105 a půl. O to je to zvláštní že ve třetinové na vzdušnou čarou se nacházejí Hády pracující na shodné frekvenci, avšak jejich betonový munument s spolu se zadním sítem antény směřující právě na zapad hádecký signál odstíní. Votice

Matyas
Registrovaný
Příspěvků: 236
PostRe: Dobré podmínky pro lov
on: October 30, 2011, 12:02

Tak dnešek se zdá být velice vhodným pro nějaký zajímavý úlovek.Pálí to sem zejména z Jihovýchodu – takže – Praděd,Kojál,Jauerling,Kahlenberg,Lichtenberg – co jsem zatím zaznamenal – no razíme do terénu.

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostRe: POLSKÁ RÁDIA
on: October 30, 2011, 11:00

Ahoj Jose, nemohu jinak, než s Tebou souhlasit. Co člověk, to jiný koníček, životní prožitky, životní zkušenosti a názory. Řekl bys, že třeba nedaleko Tvého bydliště v okolí Ještědu, se třeba v horské restauraci před rokem 2000 sjelo na 300 lidí od Prahy až po Šluknov a Frýdlant, aby si tu při pivku a našem národním jídle vyměnili spousta dojmů od techniky, až třeba po různé sousedské známosti, znalost restauračních zařízení a nočních podniků daného místa apod? Samozřejmě, že výhodu měl ten, kdo bydlel výše v horách, na nějakém vysokém paneláku v Praze, či Kladně, nebo aspoň občas vyjel na kopec. A o životě radioamatérů ani nebudu psát další věty jejich hobby. Vy máte svoje hobby a já si ho vůbec neodvažuji hodnotit. Ani bych na to neměl doma klid, abych poslouchal nějaké rádio a krom toho je spousta jiné zábavy. Mám tady sešit skladeb všeho žánru a podle nálady si něco občas pustím z youtube. Má to výhodu, že vždy slyším a vidím to, co právě chci. Nevýhoda je, že ikdyž někdy nevím, co si pod zapsanou věcí hned představit, tak nemohu sebe seznámit s něčím novým. A tak i já občas proženu rádio, ale spíše na netu a zahraniční, které mě zrovna něčím praští. Ćasy, kdy jsme v práci hromadně poslouchali rádio Beat jsou pryč. Pak nám to zakázali a dnes to někteří řeší volkmeny a MP4.

Jose
Registrovaný
Příspěvků: 330
PostRe: POLSKÁ RÁDIA
on: October 29, 2011, 20:32

No, co se týče těhle Dxterů tak naprosté většině z nich absolutně nezáleží na nějakém obsahu stanice, těm jde čistě o technickou stránku věci, je jim úplně putna, zda uloví Rusy nebo Číňany nebo Američany nebo kýho čerta co a s jakým obsahem. Jen, když něco uloví a to možná z co největší dálky. A jejich počet a sběr lístků a potvrzení těch stanic, že je chytili atd. Tohle mne absolutně nezajímá. Tedy nějaké lovení, na základně techniky, jen proto abych něco ulovil. Odněkud, odkud to nikdo neulovil. Mne zajímá zcela cíleně nějaké rádio, jen pro jeho obsah a program. Tedy nejde mi o ulovení takové, či makové stanice v co nejtěžších, takřka nemožných podmínkách, ale o cílené ulovení nějaké jmenovité stanice, k vůli jejímu programu. Tak samozřejmě, že náckovská rádia typu Blaník existovat musí, když tu bylo 1,8 milionu komunistů. Ale najdi mi v ČR jediného Róma, Větnamce atd. který by si to pustil… Tak jistě, slyšet v rádiu Hložka, tak se za prvé pobliju hnusem a za druhé to okamžitě vypnu. A za další, hrát písničky na přání, to už je ta největší ubohost, co existuje a v podstatě jen zbytečně zaplácaný čas. To dokazuje, že ta stanice nemá ani solidního dramaturga ani programového ředitele, který dokáže vybírat solidní hudbu a je si za ní plně odpovědný a plně si za ní stojí ani nemají prachy na pořádné DJ a hudební recenzenty a profesionály, kteří by jim vyrobili solidní autorské pořady o něčem… Bohužel, se tato stupidita rozmohla jako mor, takže to dnes dělají úplně všichni, včetně Beatu. Ale to snad ani nelze považovat za rádiové vysílání. Co to je za program ? Házet do vysílání něco, dle toho, kdo si o co zavolá ? To tam může být cvičená opice nebo si to mohou navolit v hospodě na automatu, případně odklikat na netu a sestavit si svoji vlastní směsku, na to nemusí být vysílač a rádiové vysílání, to už snad ani nemá s nějakým rádiovým vysíláním a rádiovým programem, nic společného. To je to samé jako všude v rádiích ty seznamky a kontaktní pořady apod. To si mohou dát inzerát do novin nebo na net. To už vážně je naprostý pokles a úpadek rádiového vysílání jako takového. Ale ono se to projevuje i u tv, místo pořádného filmu nebo dokumentu o něčem, jen samá přiblblá show, jedno vedle druhého. Je to levné, nic to nestojí.
Ale je to i nesledovatelné v TV i neposlouchatelné v rádiu. A že to je naprostý úpadek, to to naprostý úpade je. Zlatá rádia, kde ještě umí o tom , co hrají něco povědět a ne tam jen navolit na počítači nesmysly, dle toho, co si kdo o jaký řekne.

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostRe: POLSKÁ RÁDIA
on: October 28, 2011, 19:29

Tak ani nevím, co Tě tak naštvalo. Já jen konstatoval, že se mi to rádio, o kterém píšeš, také docela zamlouvá, protože má příjemné rozměry pro přenášení, v recenzích je chválené, má oproti starému Sangeanu navíc RDS a docela přemýšlím, že kdybych neměl právě toho Sangeana, tak bych ho možná také koupil. Docela bych také rád věděl o někom, kdo si ho koupil a je ochotný se trochu rozepsat o svých pokusech a hodnocení zejména VKV pásma, o kterém je vlastně celá tato dost sledovaná diskuse.
Dále jsem jen něco napsal o zmíněných radioamatérech, jak je vidím já a netvrdím, že je zatracuješ. Jen jsem se trochu rozepsal o tom, co vím o tomto koníčku, protože mám k těm věcem určitým způsobem blízko. A ani nemám pocit, že bych někoho, nebo něco pomlouval.
A Tobě děkuji, že jsi mi představil své hobby, které Tě baví ještě více, než lovit stanice. To mě nikdy nenapadlo, ale proč nesledovat nějaké statistiky a dělat si vlastní přehled ? Přeju Ti pěkný víkend a vážně by mi bylo líto, kdybychom se nějak zbytečným nedorozuměním nepohodli, když se tu ostatně bavíme ve vší pohodě vlastně už pořádných několik měsíců. Ahoj. A kdyby náhodou jsi si to rádio koupil a trochu ho prohnal, tak napiš, budu rád ;-) :-).

Barka
Registrovaný
Příspěvků: 182
PostRe: POLSKÁ RÁDIA
on: October 28, 2011, 17:24

Ale já jsem je nezatracoval, mě je jasné , že žijí ve svém světě, ale
kde se zeptat, než u nich. Mě to přijde jako bezva zábava, jenom mám
ještě většího koníčka a penízky jdou povětšinou tam. Já si zase dávám
práci s poslechem vybraného rádia a srovnávám, kdo si volá na přání,
jejich věk, to se dobře pozná po hlase,odkud volají, počet prokecaných
minut atd. Takže pokud rádio naposloucháš , máš o něm přehled, to je
důležité k tomu , aby ti nikdo nevěšel bulíky na nos. Pustit rádio,
slyšet tam Hložka a hned rádio zatratit, nejde. Pokud nejsi nějaký
fanatik , tak zjistíš , že třeba Blaník hrát musí, nejde nahradit, ale
to už se tu probírá dlouho. Měj se.

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostTechnická data?
on: October 28, 2011, 11:05

No, klikni na ten obrázek a máš tam úplně všechno.Já bych do toho člověče asi šel. Vždyť má jen 17 cm, což je paráda na portejbly ( do terénu). Také se mi dost líbí. Těm radioamatérům se ani nediv. Za prvé: Oni budou vždy upřednostňovat KV, kde jsou mnohem větší dosahy. Za druhé: Ti, co se věnují VKV používají drahé ( až desítky ticíc Kč) přijímače s účinnými směrovými ziskovými úzce vyzařujícími jaginami a jde jim o větší dálky, než o sousední státy. Do těchto tranzistorů si sami svojí zručností dávají vlastní filtry ( od kolegů), které někdy na úkor kvality poslechu stanice umožní v podstatě ořezat vše nežádoucí z daného kmitočtu. Ještě nikde nikdo ( firma) nenabízel na webu rádio s VKV, kde by bylo uvedeno, že jde o levný přijímač pro příjem vzdáleného VKV DX. VKV je prostě stvořeno primárně pro ty, kteří chtějí v dost dobré kvalitě poslouchat oblíbené stanice, které dané místo umožňuje i třeba jen ze 30 km vzdálených vysilačů. DX-man našeho typu tak buď musí v touze po větší dálce na jiné pásmo ( SV,KV), nebo si pro chvilkovou radost pustit nějakého souseda z vyvýšeného místa, třeba i jen přes mobil. To je samozřejmě vážným profikům DX-manům tak trochu k smíchu, ale nemohu souhlasit s tvrzením, že by vyloženě odmítali s laiky komunikovat. Oni se prostě ( naprostá většina) nezabývají příjmem rádia na mobilní telefony a není jim líto dát za přijímač i 20 či 80 tisíc Kč.
PS: Málem bych zapoměl. Mnozí ani nedělají poslech běžných stanic, ale různých služeb, amaterskou televizi, licence a vzájemná spojení v cizích jazycích, nebo jsou jen lovci amatéři, kteří buď loví zase amatéry a posílají si potvrzovačky, nebo rozhlasové stanice a taktéž si píší i QSL ( stanice potvrzuje na své pohlednici, že jsi ji slyšel v ten den, hodinu, na tom kmitočtu v daném signálu.)

Barka
Registrovaný
Příspěvků: 182
PostRe: POLSKÁ RÁDIA
on: October 27, 2011, 19:28

Ahoj, Eton trojka. Kde jenom najít technická data. Pro VKV.
Ale pochybuji, že by Nokie byla citlivější. S klukama z DX to nemá
cenu psát. Mají asi hodně nosík nahoru a námi opovrhují. Nikdy
mě nikdo neodepsal.

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostKterý?
on: October 25, 2011, 18:39

Ahoj Barko, tak který Tě uchvátil? Že by ten Eton Satelit ? Nebo to outdorové rádio do deště, co má spousta pásem? Mě tam zaujal ten Eton G3. Cena rozumná, RDS, spousta rozsahů, nějaký ten filtr, ikdyž asi spíš pro střední vlny. Ale jo, nevypadá ta nabídka špatně. Ten Sangean co mám doma, tak má také RF-gain, poslouchá postranní pásmo SSB apod. , ale je to hlavně přijímač pro příjem KV a SV s možností připojení například drátové antény, která ve výšce nad terénem a při pořádné délce ( desítky až stovky metrů) je schopná prý zachytit i středovlné zámořské stanice. Tady bohužel nemám ani možnost natahnout několik pitomých metrů horizontálně. No, a pro VKV to asi fakt rádio není. To je Nokia citlivější a lepší.

Barka
Registrovaný
Příspěvků: 182
PostRe: POLSKÁ RÁDIA
on: October 25, 2011, 17:01

Stanley , o tomhle uvažuji :http://www.ddamtek.cz/index.php?cat=110&subcat=-1&parent=1&namecat=P%F8ij%EDma%E8e&namesubcat=Eton%20r%E1dia

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87