Diskuze

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87
Autor Tema: POLSKÁ RÁDIA
Matyas
Registrovaný
Příspěvků: 236
PostRe:
on: November 9, 2011, 19:01

Krásný odkaz na Německou stranu pískovců.Opravdu famozní stavby a vůbec celkový dojem – takže – mám opět kam na výlet.
To místo,co jsem měl na mysli byly Dubičky.Jak jsem se tak koukal dále po krajině – nebýt tam hnusy Cementárny,Elektrárny apod.tak super část Čech,škoda těchto vlivů a zásahů – viz zámek v Jezeří – krásný zámek v zeleni a pod ním,měsíční krajina,no je mi z toho špatně.Milešovku mám již z výletu zmonitorovanou a kam se někdy chci podívat je Nakléřovská výšina – podle serveru VirtualTravel – úchvatné místo s pohledem,jak do nitra Čech,tak i Německa.
CB – bohužel nevlastním,já jsem taková již mladší generace,ale kamarád na vojně,ten v tom jel opravdu skvěle,až jsem mu záviděl někdy,jak mu služba na bráně s tímto koníčkem ubýhá.
Jinak dneska opět skvěle zde na České Sibiři Kahlenberg Wien – čistě jede.A jak jsem byl za Dačicemi dneska i Suchá Hora tam šla,ale tady už nešla,ještě je to slabý(inverze).

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostRe: POLSKÁ RÁDIA
on: November 8, 2011, 19:51

Tak u Pravčické brány jsem byl naposled v srpnu 2009 a máš pravdu, že tam bylo vidět mimochodem také někam na jednu stolovou horu, která se snad jmenovala ( z hlavy) Grosse Zirkelstein, ale tím směrem bys asi zase narazil na Krušné hory, Také se poblíž tuším promítal Děčínský Sněžník. Na sever snad překážel hřbet sousedního Saského Švýcarska. A já myslel právě to Saské Švýcarsko. Koukni na tohle:
http://cestovani.idnes.cz/saske-svycarsko-jako-na-dlani-vyhlidky-ze-skal-ktere-si-oblibil-i-karel-may-15t-/igsvet.aspx?c=A100728_153134_igsvet_tom
Třeba ten Pfaffenstein,Lilienstein, nebo Bastei. Vždyť je to snad jen 20 km za hranicemi a směrem na Pirnu a Dresden už máš v podstatě rovinu. A navíc je tam i vlakem dost dobré spojení.

To místo těsně pod Bukovou horou je romantická rozeklanina Vrabinec, na který jsem ( nad Malým Březnem) zatím vždy jen koukal. Anebo máš na mysli Kalvárii ( tři kříže) nad Porta Bohemia, ale možná, že dokonce rozhlednu Varhošť, ze které je vidět asi osm zákrutů Labe. To už je ale České Středohoří. Tam může být zajímavé Sedlo,Lovoš, Milešovka.

Ty jsi také vlastnil CB- vysilačku ? Já byl magor. Jednou jsem jel na sraz na Klokočnou a tam jsem viděl známého Dědu Svojetice. Nádherná hospůdka poblíž Mnichovic. Od vás kluci vysílali z Kaliště, Mezivrat apod.Taky jsem jezdil, jako expedice na kopce, hlavně na Vrátenskou horu, hráli jsme rozhledny či jiné soutěže, a pak jsme byli i v Holicích na tom nejhlavnějším srazu. Nakonec jsem měl prut až na střeše paneláku a nad ránem jsem slýchal i někoho z Vlašimi. Nejvzdálenější pozemní stanice snad byla Vysoký Ujezd u Sedlčan a někdy jsem zkoušel pípákem otevřít opakovač na Suchém Vrchu ( 166km) u Králiků a dostat se ještě nepřímo i dál. O dálkách na kopce ani nemluvě. Jo, to bylo pěkné hobby.Mám to tam dodnes, ale už je to snad i rozbité a antena nakřivo, ale hlavně tam skoro nikdo není. Je sobota večer, a já neslyším jediný kopec. Tuhle tam padly dvě věty a ticho. Jednou tam mlela cizina. No, zkouším na ten dlouhatánský svod chytat dnes rádiové vlny, ač by to mělo být horizontálně, ale není jiná možnost. A už nic nového nechci do plastových oken vrtat.

Matyas
Registrovaný
Příspěvků: 236
PostRe:
on: November 8, 2011, 18:01

Jak se zminuješ o Českém Švýcarsku – určitě by to tam nebylo špatné –
co si tak matně pamatuji,tak u Pravčické brány – to bylo otevřené do
Německa a k nám zavřené – nebo clona od již zminovaných skalních útesů.
V jedné fotogalerii – jsem také viděl jedno místo pod Bukovou horou – a
bylo to nad Labem položené s fascinujícím výhledem na průtok řeky Českým Středohořím,ale nevím,jak se to jmenovalo – tam by to mohlo býti taky zajímavé.Jinak – ten Praděd a Kojál – v okolí Phy – nic takového na záchyt neznám, ale tady na Benešovsku to je lepší – konkrétně kousek za Vlašimí směr Uhlířské Janovice – tam je to dost otevřené na východ – tudíž zde spíše záchyty z Polska,Krkonoš,Praděd – bude max.
taky Kozmický vysílač Sázavy je v krásné lokalitě – otevřeno na Jihozápad a krásný výhled.Nic blíže fakt nevim.Pak jedině tady u mě a okolí České Sibiře,Miličína.
CB – je krásný koníček – tady u nás na Kalištích mají stále srazy – má
to hodně do sebe a člověk je rád,když slyší někoho na druhém konci aparátu a ví že s ním sdílí stejný koníček.

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostNápad.
on: November 8, 2011, 17:01

V sobotu večer ve 23.30 jsem náhodně zachytil na satelitu krásný dokument o Saském Švýcarsku na stanici MDR. Trval 45 minut, dalších 45 minut bylo jen o Dresdenu, dalších 45 minut snad o tamních vinicích a tak to šlo až do rána.(Koukal jsem do 0.45) Nazvali to Dlouhá noc. No, kromě toho, že jsou Němci mistři v propagaci cestování ( nedávno tam byly na Hessische Fersehn místa v Čechách u Labe, Praha,Krkonoše a Vary), tak domov umí propagovat zvlášť bravůrně. Být tak jaro, asi bych tam jel, ale zároveň mě napadla jedna myšlenka. Je to tam samá stolová hora, k severu už nejsou žádné překážky, člověče, tam by mohly být zajímavé úlovky ;-). Nejvíc je to vlastně zavřené k nám a Krušné hory, či skalní hřebeny Švýcarska by se mohly chovat i jako jakási pomyslná odrazová matrace.

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostNaprostý souhlas.
on: November 6, 2011, 20:25

Matyasi, slyšel jsi někdy o hobby, kterému se říká, nebo spíš říkalo síbíčko ( CB-civil band- 27 MHz)? Tenkrát ještě nebyly mobilní telefony, ani nějaké poruchy atmosféry, jako dnes a tam to opravdu žilo. Chlapi kecali, jako když sedí v hospodě, byť mezi nimi bylo 15 km, ženské si vyprávěly recepty, občas chtěl někdo otevřít vrata, když se blížil autem ke garáži a řidiči kamionů se ptali místních, aby je navigovali průjezdem města. Ti potrhlí si píchali doma do mapy špendlíky a psali zápisy, kam až se domluvili a ti ještě potrhlejší vyráželi solo, nebo ve skupinách na kopce a říkali si expedice. A takovým hřebem byly CB-srazy místní, krajové i celorepublikový, kde jste se mohli i vidět a při pohledu na cedulku na hrudi jsi viděl, zda máš před sebou někoho, koho znáš z mikrofonu. Lidé užívali přezdívky + místo bydliště. A nebo také byla akce, že čtyři chlapi sedli do osobáku kdesi u Brna, lidi z internetu, nebo časopisu už věděli, kudy budou v kolik hodin zhruba projíždět, a buď je pozdravili vysilačkou, nebo se snimi po domluvě u silnice viděli chvíli osobně a udělali třeba i fotku. Potkal jsem se tenkrát na kanále s klukem, který měl auto, bydlel 3 km ode mě a také si chtěl zavysílat s kopce. Já měl po novotě opravdovou anténu, a tak jsme opravdu vyrazili a v půl druhé v noci jsme mluvili asi 180 km na hvězdárnu na Kleti, kde byl podobný nadšenec. A pak jsem dostal nápad. Vytáhnul jsem svoji ručku, která byla mnohem větší, než dnešní mobil a na ten malý pendreček jsem se s ním na hranici možností domluvil také. Bylo to nejcennější spojení, protože tam byla dálka, ale jen na malou anténku. Od té doby se hodně lidí chvástalo tím, že třeba z vysokých severních pohraničních hor udělali spojení na Šumavu, které mělo 250 km, ale už málokdo viděl, že ač já to mám jen 166 km na Kleť, žiju vlastně v dolíku této republiky a dostat se tam mezi těmi všemi silnějšími brejky, je daleko cennější, byť je to kratší. Věřím, že jsi pochopil, co jsem chtěl říci. Mějme úctu k opravdovým dálkám, ale dokažme i správně ocenit výsledky se slabší technikou. Každý si nemůže z různých důvodů dovolit vyspělou směrovou techniku a pokud to nemáš mít doma, je to podstatně horší.

Matyas
Registrovaný
Příspěvků: 236
PostRe: Schweiz
on: November 6, 2011, 17:31

Musím říci a sklopit hlavu,velice přínosný článek o tom,jak a čemu říkají dálky profíci.No,ale zase na druhou stranu neklesejme na mysli,nebot zachytit na mobilu stanici vzdálenou 340 km je taky vlastně dálkový úlovek a to se nám také obšas zadaří i když obvykle je to do těch 250km max.Tudíž míti podobnou výbavičku – zřejmě kvalitní tuner a anténu(možná Jaginu) – ty stanice – co tu chytávám jak Vampola po kopcích bych mohl relativně ladit u mě doma,pěkně v klídku.No bylo by to fajn,možná v budoucnu mohu o tom uvažovat,protože i my jsme takový šílenci,co se týče některých úlovků(alespon já si tak připadám,když na mě zírají kolemjdoucí a tak někdy) – ale baví nás no v terénu a to je hlavní a spojíme si to i s pobytem na vzduchu a leckterým pěkným výhledem do krajiny a o tom to je.
Jinak zminovaný Säntis – jsem naladil jednou v Jižních Čechách,myslím někdy loni na podzim,také na zajímavým místě – kousek od JETE – při cestě do stejnojmené vsi a to frekvenci 101.5 – která šla opravdu čistě,ale RDS nenaběhla(v autě) – od tohoto místa vzdálen 427km.Jinak jinde nevím.

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostTakto se chytají dálky na VKV.
on: November 5, 2011, 18:38

Tohle hlavně ( jedna informace) motivuje asi Tebe Matyasi. Že prý se dá tam u vás i u Plzně naladit běžně rádio ze Švýcarska a hned tři stanice. No, nakonci se píše, že otáčel anténou, tak to hovoří asi za vše
http://polak.blog.digizone.cz/2011/11/04/dalkovy-prijem-rozhlasu-ze-svycarska-a-dalsi-divy-poslednich-dnu/

Jinak jsem si dnes vyrazil na podvečer na Cecemín, což je malý kopeček u obce Všetaty, kterou proslavil upálivší se Jan Palach v roce 1968, cibule, železniční uzel severně od Prahy a konečně asi 4 CB-srazy ( síbí-srazy). Trochu mě tam dělali kravál kluci na kroskách, ale jinak je tam hezky. Horší, že vůbec nic nového pod sluncem. Když jsem šel spátky dolů do vsi, tak jsem jen tak skenoval mobil a létaly tam známé stanice. PL 3 na 94.0, Jedynka, Lausitz,RSA, Černá Hora, Jizera,RTL a pak ty frekvence,Impulsy, Blaníky,Regiony apod.Viděl jsem, jak je to vše s těmi kmitočty zavádějící. Na 106.7 MHz jsem chytal u Mšena na jednu stranu Plzeň a na druhou radio Muzycne. Teď jsem se zaradoval, že to jde i tady, ale česká písnička mě vyvedla z omylu. Bylo tam snad něco ze 106.5 a Plzeň byla až na 106.8. Jediná stanice, která mi udělala radost, bylo okamžité RDS CR HK. Tu prostě v 10 kilometrů vzdáleném Mělníku nechytnu. Překvapením bylo, že tu vůbec nechodí Vysočina na 94.3, ale ani od jara doma. Bohužel, musel bych jet asi až někam do Českého ráje, nebo někam k Českému Brodu, abych měl na tu Moravu ( Kojál) a Praděd výšku. Zajímavým místem může být i osamělá Kunětická Hora poblíž Hradce a Pardubic, ale to už je světa lán.

Matyas
Registrovaný
Příspěvků: 236
PostRe: Zajímavý lov
on: October 30, 2011, 21:58

No úvodem jen dodám – že ten signál byl nejsilnější kolem té 12h,pak
již začínal lehce ubírat na výšce a slábnul,nicméně zůstal.Tak je
Stanley možné – že tam k tobě se nic nedostalo,ale alespon jsi vy-
razil na vzduch ne? Odpoledne se situace změnila a začal nám tu
sílit signál ze západu a severu.FM – gratuluju k úlovku E2 tady od
nás – se divim – že až tak do dofrčí – já mám poslední svůj záznam
tímto směrem odněkud od Velké Bíteše.
Já vyrazil 9km za domov do Miličína a vrch Kalvarie a nechci se
chválit,ale dnešek tu byl pro mě vůbec nejlepším dnem v mé historii.
V čisté stereo kvalitě s RDS – Wien – Kahlenberg 89.9 – Radio Wien,
92.0 OE1,97.9 Radio-N(to naskočilo okamžitě – i když mělo za zády
KiSS Jc),99.9 OE3,103.8 FM4,105.8 Kronehit – bez RDS – čisté mono
88.6(a stejnojmená stanice),102.5 Antenne Wien – 186km
Čisté stereo RDS Jauerling 89.4 OE3(Sázava nemá tady ani náznakem
šanci),91.5 Radio-N,97.0 OE1,98.8 FM4,105.3 Kronehit – 146km
a kolem poledního jsem RDS z Jauerlingu ladil i doma ve Voticích
a konkrétně – 89.4,5(díky Sázavě) OE3,98.8 FM4 154km
A jdeme zpět čisté stereo RDS Wachberg – 90.2 Kronehit,92.7 OE1,
95.7 Radio-N,98.1 OE3,101.4 FM4 – 103km
Nebelstein 104.9 Hit FM – 101km
Linz-Lichtenberg opět čisté stereo RDS – 88.8 OE3,95.2 OE2,97.5 OE1,
100.5 Radio Life,104.0 FM4 – 139km
A jedna mono RDS nakonec – na kterou jsem čekal dost dlouho.
vysílač Salzburg Gaisberg – 99.0 OE3 – jinak bez RDS – šli z něho
ještě 94.8 Radio Salzburg,101.2 OE2 a 104.6 FM4 – 228km
Naladil jsem tu čisté mono i 99.6 OE3 Raabs/an der Thaya – 104km
a 107.7 Radio Arabella(Mostviertel) Traisen 0.1kw – 184km
na západní straně bych dal zřejmě RDS i Bayernů z Brotjackrieglu
134km a Hoher Bogenu 132 – šli také čisté lehce šumivé stereo – ale
byl jsem už na ruce tak promrzlý – že jsem to vzdal.
jinak přímo ve vsi na náměstíčku šlo čisté mono 97.1 Radio Rubi a
92.3 Radio Haná(zatím nejlepší záchyt těchto stanic letos tady) – a
vysílač Olomouc Pohořany – 197km a Praděd ani nezminuju – ten tu jde
pořád.
A závěrem jsem tu ladil relativně čisté mono 100.7 SRO2 Regina –
Bratislava z Nového mesta nad Váhom(Velká Javorina) 234km.
Takže docela zajímavě strávené nedělní odpoledne na kopci.Mějte se.

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostRe: POLSKÁ RÁDIA
on: October 30, 2011, 20:16

Tak to jsem rád Barko, že je vše O.K. , ale stejně bych Ti to rádio přál, protože věřím, že Ty by jsi mě jistě upřimně informoval, jak jsi s tím VKV na něm spokojený ;-):-).
Dalším pánům gratuluji k úlovkům a Matyasi, Ty jsi mě normálně vyprovokoval, že jsem šel aspoň asi v 16 hodin k zámku. Normálně bych potřeboval několik těch našich rádií zlikvidovat, ale oni tady zlobí i ty Saské. Mlha stále není nic moc a nic nového pod sluncem. Na 87.75 Jump z Chemnitzu,92.2 MDR Sachsen ( vše RDS),a na 94.3 bohužel tady na Mělníku stále ani náznak po Vysočině od předjaří, ale vítězí z 94.2 CR2. Zajímavá byla situace na 95.7. Na sousedním kmitočtu 97.6 totiž burácí 80 KW CR3 Vltava z Prahy, leze i sem a přesto se na kousku dalo chytit rádio HEY z Prahy, které jede jenom 1 KW. Na 104.3 byl krásně zase bez RDS Faktor CB z Kletě a hned vedle chvílemi dost dobře z Hoher Bogen rušený B5 aktuell. Na 104.9 je bohužel dost silná Vltava, tak vůbec nevím, jestli se někdy zblázní podmínky a vlétne tam SAW z Lipska ( kolem 180 km). OE3 na 99.9 z Kahlenbergu ve Vídni bohužel obsazuje úspěšně PSR Chemnitz- Geyer (To šlo jen na Radobýlu).Na 105.3 zase vítězí RTL Sachsen, které sem nepustí Kronehit( taktéž šel na Radobýlu). A tak jen na 97.0 je na kousku stále silné OE1 a stále bohužel zde na Mělníku bez RDS, protože zbylých 160 stupňů otočení ovládá DLF z Chemnitzu, kde poměrně často po chvíli naběhne RDS. No, jen snad hustá mlha, nebo prostě jinam a nejlíp ještě výše.

Barka
Registrovaný
Příspěvků: 182
PostRe: POLSKÁ RÁDIA
on: October 30, 2011, 18:40

Jejda ,Stanley, to jsi si špatně vyložil nebo jsem to blbě napsal.
Ani jsem se nevytočil, není vůbec proč, je to jen můj styl vyjadřování.
Měj se fajn.

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87