Diskuze

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87
Autor Tema: POLSKÁ RÁDIA
Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostZase ten router ?
on: January 2, 2016, 17:40

Tak se zdá, že je na vině zase ten domácí router. Stačilo s přijímačem vyjít mimo budovu a už si vzal správný čas. A ten si drží i doma v bytě, i když se rádio vypne, je v zásuvce a současně dobíjí akumulátor. Jakmile ho ovšem odpojíš od sítě a přerušíš i nabíjení, tak po zapnutí si už vezme čas z wifi-routeru.

Já ho v prohlížeči otevřel ( wifi-router), je tam i adresa rádia, ale čas je správný (GMT+1), tak fakt nevím, co bych tam mohl ještě štelovat. No, to mně zase Anglán napíše, že nevidí problém. A přitom ještě na Silvestra ve 20 hodin bylo vše určitě O.K. a žádný restart wifiny, se nekonal.

To je věda. Teď koukám, že je také nějaký Frontier Silicon, který posílá časový signál po internetu některým značkám ( také Pure digital) Tak-že, žádný Frankfurt Mainingen na DV, co nám dává třeba časové signály pro meteostanice i některá rádia.

Člověče, těsně za tím oknem je fakt 12 C v plné síle. To by se jeden picnul. Deset centimetrů skla ( snad ani ne) rozhoduje o tom, zda na prut chytíš skoro sto procent DAB ( za oknem), nebo se nepřipojíš ( uvnitř). A ačkoliv to rádio stojí 30 cm od okna, tak tě upozorňuji, že na pendrek po scanu nenajde jedinou stanici, a až po připojení na ten koax co vede ven, se načte 14 stanic, z nichž ovšem uvnitř žádnou nechytneš. Tam by snad musel být nějaký dipolek, nebo nevím.

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostRádio pěkně zlobí.
on: January 2, 2016, 13:21

Matyasi, jednou kdosi řekl, že když Tě něco štve, nebo máš problém, tak si to nenechávej pro sebe a dej to do placu. A ono na tom něco je, protože spousta lidí si uleví, když řeknou svůj názor někde v hospodě u stolu, příteli, nebo v diskusi.

To ti musím povědět, co jsem zase s rádiem zažil. Jak jsi už četl níže, tak první problém byl 25. prosince, když jsem v pásmu internetu zadal naši stanici Blaník. Ta se mi tam kousla a později jsem zjistil, že mi doma vyhazuje celý router a tudíž celou síť. Nemohl jsem tu stanici z rádia dostat a tohle rádio, se připojuje vždy na poslední ,, naladěnou stanici“. Napsal jsem sice do Anglie do podpory, ale přišla odpověď, že Ti děkují, a že se ti během pěti dní bude někdo věnovat. Kdy má člověk více času na zábavu, než právě na Vánoce a tak jsem si zkoušel pomoci sám.

Odnesl jsem rádio k jiné free síti ve městě, připojilo se a já rychle přeladil na jednu z oblíběných stanic. Ta hrála ještě asi 20 vteřin, a pak už jsem se rádiem k té síti nějak nedokázal připojit, což mi nevadilo, protože jsem se hlavně připojil doma.

Včera odpoledne přijdu z návštěvy, zapnu rádio a místo našeho času mi ukazuje rádio londýnský čas. Co s tím? Co je to platné, že ti v manuálu píší, že čas jde nastavit také ručně, když to jde jen v případě, kdy nezachytíš časový signál. Přitom PC i televize ze stejného routeru ukazují náš čas správně.

Napsal jsem tedy druhý dopis a šel jsem to zkusit vyřešit. Na zahradě chytlo rádio odněkud správný časový signál a já zkusil projet DAB, který mi doma nechodí. Ne, neudělal jsem tuning, ale přímo z toho seznamu, co jsem posledně nahrál, jsem testoval stanice. Německý transpoder 5C šel normálně, ale všechny české stanice ( 12C a 11A), mi psali v reportu, že jsou 11A . Řekl jsem si: ,, Sakra, že bych na digizone něco prošvihl. Ostatně, pořád se něco mění a i v Bavorsku, či Sasku.“

Udělal jsem tedy tuning, který mi v dnešním počasí nabídl jen naše stanice ( 40) a tentokrát správně. Stanice ČRO byly už 12 C a zbytek 11A. V tuto chvíli bylo tedy vše v nejlepším pořádku, ale otázkou bylo, co udělá rádio, až jej přinesu domů. Ještě jsem tam schválně rádio přeladil na FM a vypnul . Když jsem ho opět zapnul, tak nemohlo pořád nahodit hodiny ( jinak normálně hrálo) a nic se nedělo. Nechtěl jsem čekat na zprávu na displeji, tak jsem přepl na DAB a čas byl zpět. Ano, ten správný.

Co myslíš, že se stalo, když jsem přišel domů? Vrátil se mi po zapnutí ihned zase špatný čas, který nejde ovládat, ač ostatní přístroje ve stejné wifi – síti ukazují správný čas. Mezitím přišla známá odpověď z Anglie, že mi napíše o pracovním týdnu agent. A víš, co mi odpověděli na první e-mail ? Že nevědí, ale u nich prý problém neobjevili a Blaník jim normálně hrál.

Rádio je to suprové, fakt citlivé ve všech službách, ale běda, jak se objeví problém, tak ho nevyřešíš. Kdyby raději místo těch služeb s podcasty a výběry písniček apod. raději umožnili uživatelům, aby si mohl leccos opravit aspoň přes web. Když však čteš recenze, tak je to vesměs samá chvála. A tím myslím české zákazníky.

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
Post DAB+
on: January 1, 2016, 13:07

Spokojený rok 2016 !

Ano, jak jsem tak koukal, tak u Tebe to bude s DAB+ zajímavé. On je dnes takový trend dávat všude mapu ČR, kde je to DABem + pokryto hlavně kolem Prahy a k severu, a pak tu a tam jsou na zbytku bílé mapy sporadicky takové oblasti, jako třeba Plzeň a České Budějovice, ale už se nemyslí na nás, kteří takovou situaci do jisté míry vítáme, neboť můžeme zachytit vzdálenější zahraniční muxy, díky jejich vyzařovanému výkonu.

Tak to kdysi vypadalo i na VKV, než ho zaplavily naše stanice a nám tady na severu od Prahy udělaly hodně velkou čáru přes naši radost z podstatně jednoduššího příjmu dálek. Tam u vás s Prahou v zádech a na ještě vyšším QTH, než je ona, jste na tom i s jednoduchou technikou o poznání lépe. Přitom jsem někde četl, že těch kanálů s písmenem a, b, c, d je tak asi od 1 do 16 ti, což také není moc a jednou se to tu jistě zamoří, jako na VKV. Ale, nechci tu kecat nějaké nesmysli, když jsem teď k tomuto teprve přičuchl, jak se říká.

Já mám na rozdíl od Tebe jiný problém, protože jsem v těžké zástavbě a mezi mnoha rušivými zdroji. DAB mi sice jde do televize přes střešní společnou anténu DVB-T a zdá se, že proniká éterem i za okno, ale tam zřejmě jen asi podmínkově, což se ukázalo v období mlhy, kdy mi signál po drátě uvázaném k sušáku vběhl husím krkem na teleskop přijímače. V každém případě jde o silné 12C.

Zkusil jsem použít metr koaxu pro průchod a na střed dát asi 2.5 metru drátu, ale to tak maximálně pomohlo VKV příjmu a kdoví. A abych táhl od nějaké rozbočky u TV 10 metrů koaxu kvůli jednomu našemu kanálu, to je přepych. Proto mám především internetové rádio a zbytek případně do terénu.

Zajímavý byl předvčerejší pokus. Našel jsem tu jednu přenosnou drátovku z časů CB-pásma s pěti metry koaxu. Různě jsem ji přeložil, svázal provázky a s koaxem jsem pak laboroval v místnosti. Říká se, že koax má být co nejkratší k anténě, ale mě naopak vylepšilo signál, když jsem z něj nadělal jakési závity, které jsem musel náhodně š´ťastně poskládat, abych zlikvidoval šum. Na 95.4 jsem pak měl MDR Figaro s téměř s 90 procenty kvality signálu a špatně si nevedl ani DLF na 97.3 a RTL rádio na 105.2 MHz. Když jsem zkrátil koax, tak už jsem tu kvalitu nějak nedocílil a myslím, že ten metr koaxu s dva a půl metrem drátu, který sušák nezdobí, že to je zase jen nějaká všeobecně podmínková záležitost. Jinak mi tu u libereckého Contactu, nebo u CR-HK naběhne RDS, ale to už i tehdy, když jsem měl prostrčený jenom drát i bez koaxu. Než se dům zateploval, tak stačilo dát rádio na prkénko na radiátor a byl tam Lausitz, nebo i v mlze Cottbus. Dnes tam navíc překáží ještě další nová budova a je po Lausitzu..

Matyas01
Registrovaný
Příspěvků: 214
PostRe:DAB +
on: December 31, 2015, 17:06

Je to tak,jak říkáš o podmínkách.
Moc krásně se to čte – co kde a přímo a kolik se toho naladí.Hold jiná současná a zajímavější platforma.

Dnes jsem se procházel tady po okolí,díval se do krajiny a říkal jsem si,co by tu šlo za DAB – každopádně 5 míst,co tu mám různě poskládaný od 565m – 690m – (protože k vysílači přímo se mi moc nechce),různých pohledů a stran,tak to i tu může být zajímavý.

Jinak jsem si před týdnem o Vánocích dělal takovou rozhlasovou recenzi s dostupných stanic zde u mě doma – jak se pečlivě či odvážně nebo okrajově čili nikoli věnovali vánočnímu programu.
Musím říci,že mě to,co jsem slyšel ani nepřekvapilo,ale vyjímky byly.

Co jsem poslouchal:

– jako každý rok Vánoce u mě patří Bayern 1 – který hraje opravdu vytříbeně,dle mého gusta.
-Bayern 3 a Antenne Bayern se zapojili ryze do Vánoc s koledami a programem až po 18h.
– rakouské Ö3 – se ryze zapojilo také od 18h – kdy navíc přidali i vánoční příběhy o narození Ježíše.
FM4 – to až od 19h,kdy upravili poklidný playlist k vánočnímu večeru.
Kronehit – ten také od 18h – kdy navodili tu pravou atmosféru.

Co se týče našich značek – vyzdvihnu Dechovku – která hrála po celý den poklidně vánočně s koledami a ubrala dechové tvorby.
– naprostou jedničkou a to po všechny svátky bylo Radio 1,které opravdu vyzařovalo rozumem provoněný poklidný ničím netahající projev s dokonalou tvorbou.
– zajímavé byly okruhy regionálních rozhlasů.Takovým nedotvořeným projevem s častými rotacemi jinak běžně hrajících hitů se prezentovali – Bonton,Blaník či Hitrádia – zde jsem postrádal To Navíc – co nepřišlo.

Tak to byl takový osobní pohled na Vánoce a program a tím i pro letošní již končící rok. Mějte se hezky a požehnané kroky v roce následujícím Vám všem.

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostDAB+
on: December 29, 2015, 23:00

Příteli, je to všechno o podmínkách.
Včera mě napadlo, že pojedu dnes na horu Říp. Do auta mi přišla SMS, že to dnes na VKV dost dobře chodí. Krom toho i spousta kmitočtů, kde se něco děje, ale já jel lovit hlavně DAB+.
Vysápal jsem se před polednem na Pražskou vyhlídku a načetlo se mi 114 programů. Krásně šel Bayern 11D i 10B z Ochsenkopfu. Saský multiplex 9A se tam choval podle nálady a naladilo se i Durynsko, které nešlo. Překvapilo mě, že nešel Strahov 10D a jsem za to moc rád, jak hned uvidíš.

Došel jsem na Roudnickou vyhlídku, ale ještě trochu západněji. Mezitím, se podmínky ještě zlepšily. Tady už nešel z Bayernu jenom 11D a 10B z Oxáku, ale byl tu i ten druhý mux, co má podle map jinak končit u Rakovníka. Tedy, právě 10D a bylo fajn slyšet třeba Rock Antene. Tady už saský 9A byl přesvědčivý a durynský 8B, se rozchodil. Krom toho, se načetl ještě sasko-anhaltský 6B, ale zatímco včera u nás ve Vehlovicích šel, tak tady to byl vedle Strahova jediný mux, který nechodil. A konečně se také prvně a naposled přihlásil 10A z Velemína ( Milešovka), čímž jsem defakto vychytal všechny možné muxy pro záchyt tady u nás.

Na Mělnické vyhlídce bylo dle očekávání jen asi 81 načtených programů, kde šel pouze 12C, 11A a celoněmecký středně silný 5C.

Ze Řípu (cca 350 m.n.m.) jsem přijel zpět a navštívil takzvaný Turbovický hřeben ( 250 m.n.m.) na JV od nás. Co myslíš? Hrálo tam všechno, co na Řípu. Jen to 6B tam jednou vlétlo, jako MDR Figaro, a když jsem přešel cestu více k výhledu na Prahu, tak už hrálo pod 9A. Stejná kota a jen pár metrů vedle jinak skloněných a je to.

Když jsem dělal u zámku pokusy dne 25.12., tak jsem naladil 66 stanic a z toho chodilo skutečně dobře jen 12C a 11A. Německé 5C a ještě více 9A zlobilo a víc nešlo, než šlo. To šlo spíše níže a dále od vinice.
Dnes jich bylo minimálně 91 ( na Turbovici 102) a nejen tam, ale i mnohem níže k řece. A pozor!!! Bayern 11D chodil ještě nějakých 30 metrů nad řekou a lépe, jak všechny ostatní zahraniční muxy. Vše minimálně na 50 procentech signálu, ale často 80 i více. Předevčírem jsem ho honil s občasnými úspěchy v 310 metrech.

Je to tedy o podmínkách a zřejmě jsem teď vyčerpal dané možnosti svého okolí. Štěstí, že Strahov je tak slabý, že ho Bayern dnes převálcoval.

Na závěr jsem ještě zkusil VKV. Když mi Pure dalo značku RTL rádia 105.2 a bylo slyšet super Kronehit na 105.3 z Jauerlingu a opravdu perfektně B3 z Wendelsteinu, tak jsem marně čekal na RDSky. Vzal jsem si sluchátka s mobilem a ukázalo se, že Kronehit bývá jindy i lepší, ale hlavně do suprového Wendelsteinu mi i při nejlepším signálu prolejzá tuším Vltava z Bukovky, či Jedlové ( občas sykavky na pozadí), což je ten kámen úrazu. A tak se mi tu asi nikdy tento vzácný úlovek v podobě RDS na 340 km z Alp nepovede. A přitom to bývá často. To je k vzteku. Bez filtru to asi nepůjde a ani nevím, zda fakt mohou nastat takové podmínky, aby to jednou vyšlo.

Ještě k tomu DABu a rádiu. Když je signál slabý, tak to hrozně létá třeba od 5 do 35 procent. Potřebuješ aspoň 40 pro stabilní poslech bez výpadků.Dnes mi tady to 12C i chodilo, ale neměl jsem na to čas.

Matyas01
Registrovaný
Příspěvků: 214
PostRe: POLSKÁ RÁDIA
on: December 29, 2015, 16:33

Díky za pecka fotky – jak jsem se zahleděl,tak Pure ukazuje úplně vše,co se týče příjmu – hlavně jasně a zřetelně.

Jinak to tam máte taky pěkně otevřený na ten Jihozápad – tak proto tam snáze máš Ochsenkopf – já to mám obráceně Brotjacklriegel a Hoher Bogen,jdou téměř stejně + – a Ochsenkopf – jde až když jsou příznivé podmínky,jinak nikoli.

Říp budeš mít určitě zajímavý se 455m a třemi vyhlídkami :) Roudnická,Mělnická a Pražská jak jsem se díval.

– internetový stanice na Pure,jsem si přesně tak myslel,že to tak půjde,ty jsi to potvrdil,že to tak je ohledně připojení a tak.
Včera jsem tu měl u sebe zas Cottbus i po ránu s Löbau.

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostRádio.
on: December 28, 2015, 17:02

Já Ti pošlu nějaké fotky. Zrovna před chvílí jsem se vrátil z jedné naší čtvrti, kde jsem nějak neuspěl. Mají tam ale vodárnu, a když jsem se postavil na střechu té vodárny, tak Bayern sice nešel ( jsem o 50 metrů niže než včera), ale udělal jsem bez problému B6 Sachsen-Anhalt, s největší pravděpodobností z Brocken ( od zámku na VKV jsem tam nedávno něco ulovil a je to snad i tady. A také 9A Sachsen. To nedaleký kostelíček v Liběchově zklamal, ale on je ještě níže.
Chystám akci Říp ( 385 m.nm). Včera u Strážnice ( 310 m.n.m.) to bylo fajn, ale bláto, hamtáš v poli, skoro tma a to Bavorsko hrálo se štěstím. Je to sice zatím nejlepší místo, ale z ruky a potřebuje to místo doladit. Vlastně bych měl také zkusit Turbovický vrch na druhé straně města.

To připojení k netu byla smolná náhoda a šlo o nějakou u nich infikovanou stanici ( naši). Neštěstí je, že tohle rádio se ti vždy připojuje na poslední stanici. Za normálních okolností stanice buď hraje, nebo není dostupná a přeladíš se. Tady to nešlo ani po vypnutí, se přeladit. Zůstala v paměti, načítala se a vyhazovala mi doma síť. Tamto rádio, se připojovalo se zapnutím vždy na stejnou stanici. V obou případech teprve pak můžeš do menu internetu. naštěstí jsem věděl, kde je u nás free síť, a tam jsem se z toho nějak vymotal. Na chvíli se připojila a já rychle přeladil. Pak to tam chvíli hrálo a už pak nic. Až doma v pohodě připojení.

Když si takové rádio koupíš, tak Tě čeká připojení k tvému Wifi-routeru. To první jsem musel zadat pod nějakým svým vymyšleným heslem, které jsem musel naklafat na rádiu. Tohle jsem udělal stejně. Pak už se to vždy připojí automaticky. V terénu bys buď musel znát některá hesla, nebo narazit na free sítě. U nás je v nemocnici a snad i někde po restauracích. Dáš někde na ulici vyhledat síť, v seznamu klikneš tu nemocnici ( u ní) a hotovo. Samo se to připojí.

Jo, napsal jsem jim ( malinko umím anglicky), ale ani to nečetli. Prý se mi po svátkách ozve agent pomocník. Jinak by věděli, že jsem si pomohl sám, a že jde o to, aby udělali nějakou záplatu v novém firmwolu.( aktualizace)

PS: protiváha nefunguje. Nevím, co svede kus staniolu na prutu.

Matyas01
Registrovaný
Příspěvků: 214
PostRe: POLSKÁ RÁDIA
on: December 28, 2015, 11:11

Zdravim Stanley,

jsem rád,že máš s DAB přijímačem takovou zábavu,je to příjemné slyšet.
Na druhou stranu s netovými stanicemi bych narozdíl od tebe a to co ti to provádělo,neměl já tu trpělivost.Jak to tam vlastně funguje u toho Pure s příjmem do Wifi?to ti to automaticky vyhledá síť a můžeš ladit?a za připojení do volné sítě bez kodu se nic neplatí ne?

Jinak ten okruh v DAB 5C ze Sachsen/Anhalt – je a bude těžké rozpoznat,z jakého vysílače to tu jde,páč všechny vysílají v jednofrekvenční síti s výkonem 10kw.Max.zkusit příjem VKV a něco dostupného z těchto vysílačů,pak by to člověk rozpoznal,odkud jde DAB(vysílač Brocken,Wittenberg – které jsou nejpravděpodobnější,pak ještě Weissenfels – který je nejblíž) – jinak jde naladit třeba i frekvence 183.648 v tomto pásmu do 240 – nebo jen třeba 5C,6B.

Zážitky s DAB jsou,dle toho co píšeš velice zajímavé a také dost odlišné od běžného VKV a šíření to samé.
Inu,musím zapracovat na tom také,si toto pořídit a vyzkoušet,co jde tady u mě.
.

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostJeště lepší spokojenost.
on: December 28, 2015, 11:04

Tak nakonec na jiném kopci nedaleko hrál i ten Bayern ( 11D a 12B) z Ochsenkopfu, i když strašně létá signál. A místo Altsaska ( které jsem posledně na chvíli ulovil), se načetl plex z Durynska ( MDRThuringen Erfurt ,MDR Thuringen Gera atd.) To ale nechodilo. Příště zkusím sebou vzít protiváhu, jako kdysi u ručky na CB.

Matyasi, tady už nepoznáš, zda jde signál z Wendelsteinu, nebo Ochsenkopfu. Vše je většinou jeden multiplex, ale zřizují i lokální plexy, jako 10 B, kde jsou asi tři programy z regionu a s určitostí jde o Ochsenkopf. Takže: 12C, 11A, 10 ( Stahov), 5C, 9A, 11D,10B), to se tu dalo jen na teleskop pochytat. Snad mohu přidat i to 6B a výhledově Durynsko. No, tak to je asi z DABu vše. Jen doma nic nechytím (DAB). Tedy ano, pokud přijímám přes otevřené okno :-))).

Myslel jsem, že když je za oknem plný výkon, tak že stačí od teleskopu kus bývalým husím krkem prostrčeného a k sušáku venku uvázaného svislého drátu. Omyl. No, řešit to v době možnosti netového příjmu nějakou anténkou na DAB je skoro přepych, zvlášť když tato rádia nemají externí možnost připojení antén a do ničeho se vrtat nebudu..

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostRe: POLSKÁ RÁDIA
on: December 26, 2015, 21:43

Tak polská rádia a polský DAB+ musí ještě nějakou chvíli počkat, ale už tu jsou první výsledky pro vás, které to zajímá.

Jsem příjemně potěšen. U našeho zámku ( cca 220 m.n.m.) do sebe načetl přístroj 66 programů z muxů 5C, 12C,11A a 10D.
12C ze Žižkova ( 20KW) je strašně silný.
11A – Rošického stadion ( 0.2 KW) je druhý nejsilnější.
Tyto dva jsou slyšet ve všech lokalitách, které jsem navštívil.

10D- Praha Strahov ( 0.125 KW) je nejslabším plexem a to předvedlo zajímavý scénář. Zkrátka, tady hraje roli každý metr dolů a každá překážka. Asi o 20 metrů níže už nehrál, ale nevím už, zda se aspoň stanice z něj zapsaly do paměti.

5C- Německo státní
. Zajímavé je, že ač je tu přímá viditelnost na Bukovou Horu i Milešovku, tak 10A jsem vůbec nezaregistroval a načtené programy z 5C byly z dosahu. Ovšem, pikantní je, že přesně tam, kde došel dech Strahovu, se celý 5 C rozchodil. Buď tedy zrovna dorazily podmínky, a kdybych se vrátil o 20 metrů výše, tak už bych snad byl úspěšný, nebo je to prostě ta fantastická duchařina, že z každého kousku země něco jde a něco ne.

Odtud jsem se přestěhoval asi 1 km západně od bývalého vysílače Chloumek. Tady bylo v jednom místě uloženo do paměti 114 stanic a mám dojem, že hned první pokus dokonce přinesl 128 stanic. Je tu takové nešikovné pole poblíž zástavby se zakrytím na Prahu, které zlikvidovalo 10D a ač jsem byl nyní ve 270 m.n.m. , tak ten Velemín ( 1 KW) se nenačetl.

Nahrál se minimálně bavorský mux 11D z Ochsenkopfu, ale nebyly na něj podmínky, ani to neprsklo. Naopak, kromě silného 5C tu šlapal krásně Saský regionál ( 10 KW) na 9A. Načetly se také stanice ze Sachsen-Anhalt, ale to vůbec také neškrtlo.

Jenže, pak jsem tam udělal nějaký pohyb a u jedné stanice ( nevím už která), se na nějaký čas zobrazilo 6B, což by mělo být odněkud ze Saska-Anhaltska.

Jestli-že jsem si to tady tedy na pouhý prut nesmírně pochvaloval, tak o kilometr východněji u vysílače už bylo jen asi 90 stanic a regionální saský 9A, vůbec nechodil a Bayern, se už z Ochsenkopfu ani nenačetl.

Pokoukám po krásných mapách DX, které jsem někde našel od jednoho kolegy Lukáše Poláka a třeba, se zase někdy někam přestěhuji. Pro začátek tedy spokojenost a je velmi zajímavé porovnávat DAB+ šíření ( 170-240 MHz) s běžným VKV (88-108)

VKV jsem se věnoval včera vtom ucmrndaném počasí a byly tam ty Bayerny slabě slyšet ( zaprskané), tak se zdá, že to může být dobré rádio i pro příjem FM.

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87