Diskuze

Strana: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87
Autor Tema: POLSKÁ RÁDIA
Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostRe: DAB+
on: August 10, 2019, 17:43

Naprostý souhlas snad se vším, co jsi napsal, ale ono má toto mnoho tváří. Lukáš opravdu nemůže třeba všechno stihnout zjistit a kdo někdy něco podobného dělal, tak ví, že psát informace je trošku nevděčná práce a dotyčný může střelit občas i vedle a nemusí si toho být hned vědomý

A teď jde o to, co bude dále, a jaké budou reakce každého jedince, včetně Lukáše. Lukáš jel třeba před několika měsíci k mé radosti na portejbl na Říp a popsal to hlavně i zde:

https://www.dx.cz/index.php?&rubrika=9&id=433

Ale, také jsem k tomu na fóru dal svoje poznatky, protože tam jezdím podstatně častěji, než on. Největší rozdíl byl v cestě. On to popisuje z pozice člověka, který přijede z Prahy vlakem, vystoupí v Roudnici nad Labem a jde asi 7 km pěšky do kopce. Já tam doporučuji vystoupit ve stanici Vraňany, přesednout na lokálku a pokračovat do stanice Ctíněves, odkud to jsou již jen dva kilometry.

On mohl tuto docela podstatnou věc ( radu dalším DABerům) akceptovat a doplnit ji do článku, což neudělal. Mohu se nad tím pohoršovat a mohu nad tím máchnout rukou. V každém případě mám radost, že o tom napsal docela hezký článek doplněný fotografiemi a hlavně reporty, což mě velmi zajímalo, neboť on právě jede na tu směrovku Emme Esse.

Jenže, pak se vyloupne třeba někdo mladší, kdo mu toho napočítá ve zlobě více ( a je stejně vůbec záhada, že se taková informace, jako je zahájení vysílaní Teleka v Olomouci neví s předstihem, jako je tomu třeba o informacích z Německa a Rakouska, či Polska) a požár je zažehnut.

Já to také málem schytal díky své lehkovážnosti, když jsem si neuvědomil, že FM ČRo-Olomouc jede z Pradědu a DAB+ jede z Olomouce, ale já svoji blbost také rychle přiznal :-). A o tom všem to je. Mimochodem, i tak může být zajímavé, kam signál z města Olomouc za inverze až dojde.

To je prostě bohatá komunikační sféra, a cokoliv napíšeš, tak to čte spousta jedinců, kteří danou věc vidí pod různým úhlem pohledu. Jedni mávnou nad něčím rukou a snaží se o pohodovou komunikaci a druhý člověk ti třeba vyčte měkké ,,i“ ve slově, kde má být spisovně tvrdé.

V každém případě mi tady to naše dopisování připomíná staré časy vysílání v CB pásmu. Tam se bavilo třeba i pět chlapů a museli si povídat tak aby někdo úplně cizí na poslechu nezneužil třeba nějakou informaci.

K tomu konektoru : Taky se ti nechce lézt do nějakého rádia v záruce, něco tam vrtat, shánět se s konektorem a letovat dva dráty na desku s plošnými spoji. A když takové rádio seženeš, tak je úplně zbytečně nekřesťansky drahé. Přitom se dočteš, že ta rádia jsou mnohdy výrobcem na tuto možnost připraveny. To jen koukáš. Určitě by výrobce levného rádia po montáži konektoru získal velkou prodejní reklamu a posílil by současně i
pozici popularity tohoto stylu vysílání.

Jednou to bude stejně zasviněné místními muxy, jako je dnes VKV, ale možnost hry s přídavnou směrovkou zlepší popularitu tohoto hobby i prodej směrových antén. Asi na to ještě nepřišli. Je asi ve světě málo bláznů, co se baví příjmem vzdálenějších muxů. To je samé asi a jednoho by to už umořilo.

Ty dva dílky na 11C nemusely být z Polska. Tam je ještě regionální Mnichov, Anhaltsko a Wien. Když jsou potom lepší podmínky, tak i tady na Řípu chytíš regionální muxy z Mnichova, Ingolstadtu, Augsburgu a Niederbayern.

Ještě k tomu CB- pásmu. Kamaráde, tam byli magoři a hlavně mezi omladinou. Oni se nějak neuměli bavit, nebo nechtěli mluvit, tak se bavili tím, že si vyhledávali kolečka, kde se bavilo několik lidí a snažili se mačkáním svého mikrofonu mazat hovory. Říkalo se jim gumička. Někdy na to často neměli, protože dotyční bydleli blízko sebe, jindy mu zdrhli na jiný kanál a jemu dalo trochu práce je znovu najít a nakonec to gumičky přestalo bavit, jako každá pokleslá zábava. Občas se podle síly signálu podařilo chlapům po čase objevit jeho anténu, pohrozit mu a bylo po gumičce. To byly časy :-).

Jo, a jak vidíš, tak jsem tam mnohokrát zmínil náhlý náběh signálu na kanále. Vím, že to někdy bývají prý odrazy od letadel. Ty jsi napsal, že by nám to mohl někdo fundovanější ještě více vysvětlit. Viděl jsi tam někoho takového ? Je to různorodá skupina lidí různých zájmů a i moderátor Lukáš se rozhoduje, co bude komentovat, a jak bude komentovat. Ale, jak píšu, tak je člověk rád, že v rámci zatím určité slušnosti si tam poklábosí, občas se něco dozví a nehledě, že může být také z diskusního fóra v krajním případě vyloučen.

Matyas01
Registrovaný
Příspěvků: 214
PostRe: DAB+
on: August 10, 2019, 12:58

Zřejmě máš pravdu, nicméně, nerozumím tomuto bezmyšlenkovitě zkratovému jednání. Dobře, když pohlédnu nazpět do svých některých příspěvků i jinde, tak jsem na nějakou záležitost měl dosti vyhraněný pohled a od toho se odvíjel i názor, který měl parametry nějakého mantinelu. V tomto případě, mi to přišlo horší než-li v pomocné škole.
S tím doděláním případného konektoru, není vůbec nereálná idea. Bylo by to fajn, tam zapojit směrovku a vyrazit do terénu :) Raději bych to svěřil někomu technicky zdatnému, kdo s tím má nějaké zkušenosti.
Tak R.S.A. jsem poslouchal a mohu ti říci, že jsem nenašel v CZ éteru stanici, se kterou bych to mohl porovnat :), není. Zkrátka, je to program, jak má být, i jak si to představuji, jak by to mělo fungovat v praxi, a to nejen u tohoto žánru (70s – 80s), ale i v těch současných. Bohužel se tak neděje, místo ‚‚zdravého‘‘ výrazu hudby, slyšíme neustálou vměšující se účelovou masírku mainstreamu, zaměřenou na zisk, nikoli obsah! Pak se nedivme, že se vytrácí ze společnosti, vnímavé pojetí tvorby a výběru. Místo toho frčí unifikovanost, mdlost, neuspořádanost.

Dneska po ránu jsem vyšel na Obecník (594m), kde jsem ulovil 8B Thueringen na 5-6 dílcích a také stabilně 10B Oberfranken a 12D Oberpfalz. Pod ním jsem zkoušel 11C Zielenou Góru a kupodivu šli 2 dílky, škoda, že to něšlo více, neboť na VKV tu šlo 102.6 Plus (Legnica) s RDS z komína v Polkowicích, což je již blízko :) Tak snad příště.

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostRe: DAB+
on: August 8, 2019, 20:22

Ty jsi toho napsal, že nevím k čemu se dříve vyjádřit :-). No, objevili se tam nějací dva diskutující, které jsem tam ještě neviděl, obuli se do Poláka a celkově jsou nějak válečně naladěni. Asi nějaká mládež, která má hned jasno.

S tím rádiem. To je právě to neštěstí, že ten přístup u nás je strašný. Na lovce DX a jejich napodobeniny každý kouká tak trochu, jako na blázny. Lidi, co chcete ? Za chvíli vám tady zaplevelíme DAB+ stejně tak, jako FM českými stanicemi, tak vám stačí feritové antény.

Chceš směrovku ? Tak si buď kup za draho lepší přístroj, nebo si jako ( ne) radioamatér podomácku výstup udělej, jak bývá běžné.

Souhlas, já to nechci odsuzovat, protože jsem to ještě nezkusil, ale ČRo-Plus mi přijde jako politická nalejvárna, sport se udělá vždy dočasně před MS v hokeji a stejně : Lidé si dnes většinou čtou to, co je zajímá na internetu.

Když si chci zahrát při domácí práci svoji oblíběnou muziku, tak si pustím z netu rádio SAW 70. Pokud nechci exotiku :-). Tak jistě, že když pustíš německé muxy, tak aspoň hudba je jinde. Zkus si někdy pustit na 107.7 rádio RSA Erzgebirge z Fichtelbergu a porovnat to s nějakou naší hudební stanicí. No, to je úplně jinde rozsahem skladeb, let, stylu … vždyť i ty kecy někdy za moc nestojí. To se člověk aspoň občas zasměje, když má štěstí na scénky a poslouchá večer notoricky známé scénky z Rádia Signál.

Budu ti držet palce, ať ti vyjde dovolená a ať máš štěstí na podmínky. Na Třístoličníku, Vítkově hrádku, Lipno- stezka korunami stromů, tam všude jsem s rádiem byl. Nikdy nebyly podmínky a z Rakouska ještě žádný DAB+ nešel. Přitom brácha byl na dovolené týden kousek od Čerchova a asi před třemi lety tam chytil v DAB+ Švýcarsko i další státy. Myslel si, že je to normál a až další rok pochopil, že měl obrovské štěstí. Podobně dopadl za Lipnem. Je to hlavně o štěstí na podmínky.

Máš ale pravdu, že rána a večery jsou nadějnější.

Matyas01
Registrovaný
Příspěvků: 214
PostRe: DAB+
on: August 8, 2019, 18:35

Ahoj

Přesně, jak říkáš, je to tu klidnější :), ta OL tam byla docela dosti zmateční a zasycena zbytečnými emocemi, to tak někdy je.
Tu anténu bych bral také, přijde mi, že výrobci nepočítají s nějakým přístrojem pro DXery, což je škoda, ale nějakou edici by udělat mohli. Rozhodně s externí anténou by se toho pořídilo dosti, než s tímto teleskopem, ale i tak můžeme být rádi, že to něco zachytne :)

Jak píšeš o tom poblikávání v pásmu, tak si myslím, že to je jen tak na časy, nějaké echo, neboť to trvá jen zlomek sekund a pak chvíli ticho, něco jiného jistě je, když zůstává stabilně kolísající dílek, to je předzvěst, že ten signál tu je, ale dostatečně slabý, aby si s ním přístroj poradil. Chtělo by to někoho fundovanějšího, aby nám to osvětlil.

Ten Čerchov musel být fajn, když jsem tam byl naposledy, tak bylo sucho a docela teplo, takže na vrcholu, byla zavřená brána k rozhledně a všude roje útočících much, takže jsem z toho nic neměl. Na telefonu tehdy jsem udělal Bandscan a pádil jsem dolů. Myslím, že nikde dále v příspěvcích to tu je rozepsané, co se tam podařilo na VKV ladit zajímavého. Ty Muxy tam zachycený jsou fajn – ten Linz, bych tam nečekal.

Právě od zítra mám dovolenou, tak mám rozplánovaný nějaké výlety na kopce, mimo jiné ten Viehberg, Vítkův kámen a Třístoličník, kde by to mohlo být, dost zajímavé, když jsem tam byl naposledy před asi 2 lety, pásmo VKV bylo i v inverzi, takže toho bylo dost i z Hessenska a Badenska-Württemberska, ale zasahuje sem i Thüringen. Zde bych to Švýcarsko chtěl zkusit na 9B možná 12C, když by přáli podmínky i 12D. Ty sice nemají být podle předpovědi, ale známe je a když tam člověk bude po ránu, tak by to mohlo být lepší, tudíž uvidíme. V plánu mám i znova Šerlich v Orlických horách, tam mám políčeno na Poláky, neboť VKV, tam je velice zajímavé z Polské strany – a jde tam i Ostrava a měl jsem možnost i Krížavu ze Žiliny, ale zase je to limitováno aktuálními podmínkami.

Tu Olomouc na 12B bych moc netipoval, že by se probila až sem, možná za inverze, ale lokalita je ve městě v budově RCO, tak kdo ví. Zajímavé je, že web Teleka má v souřadnici město a FMSCAN má Radíkov, což je už výhodnější lokalita a také vyšší. Opět nerozumím regulátorovi, že zde nevyčlenil 11A – je vidět, že situace z VKV se bude neuspořádaně šířit i DABem. Hold ČR! Jednoznačně souhlas, aktuálně vysílajícím subjektům v pásmu DAB bych vyčlenil také max. dvě pásma, aby se to zbytečně nezahltilo, ale známe naše povolané úřady, co dokáží.
.
Stejně se přiznám, že mě ta nabídka u nás moc nevyhovuje, je to takové neuspořádané a nedomyšlené a to mylím, konkrétní stanice vysílající i některé z řady ČRO oproti nabídce třeba Německých Muxů, kde cítím opravdovou lahodu, proč DAB mít, tady ten pocit nemám.

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostRe: DAB+
on: August 8, 2019, 15:33

Ahoj,

ono je to tady pro naše téměř soukromé hovory možná lepší, viď :-)? Tam, kde je hodně diskutujících, tak to může občas i zabublat ( viz Olomouc )

Tak jasně, na rádijko jsem koukal už posledně a koupil jsi dobře. Podobné, nebo snad stejné má právě ten Lukáš Polák, ale udělal si do toho konektor pro přenosnou venkovní anténu Emme Esse. Mě tam štve, že ti výrobci vůbec na milovníky DX příjmu nemyslí a dodnes nevím, jak obrovská výhoda je zatím vlastnictví takové přenosné směrovky.

Když přijedu na kopec, tak mi třeba i obrovským způsobem vyrostou signály vysílačů, které jsem například před chvíli zachytil ,,doma“ ( v terénu), ale že by se náznakem objevily vysílače vzdálenější, tak to se nějak nestává.

To musí přijít nějaký nával signálu na nějakém kanále a stejně se můžeš jen dohadovat, co to asi je., protože to na čtyřku nevyleze a létá to nanejvýš 0-3.

Šumava, Já byl nadšený letos z Čerchova. Skoro všechno na plno,ale místo 8B z Algau tam bylo klasické MDR-Thueringen. Na 10A byl Obb/Schw a Voralpenland na 7A také za plno. Samozřejmě Ingolstadt, Munchen, Augsburg, 10C, 10B, 11D,12D atd.

No, ale nic dále. Žádné Bádensko, Švýcarsko, Sársko. Nebyly podmínky. Aspoň že z Linnce 6D Austriadab.

Teď jsem fakt zvědavý, zda na těch 12B bude u mě za inverze ( nebo i dříve) Braniborsko, nebo Olomouc. Stejně to Teleko dostává stále nějaké nové kanály a mohli by vysílat stejně, jako ČRo maximálně na dvou. I to je někdy moc.

Matyas01
Registrovaný
Příspěvků: 214
PostDAB+
on: August 8, 2019, 08:09

Myslím, že ty přístroje si jsou v této cenové kategorii dost podobné a rozdíl je v maličkostech a max. v obrazovce a jejím ovládání. Já koupil toto: https://www.czc.cz/technisat-digitradio-210/150304/produkt a zatím hlavně ve venkovních prostorech, maximální spokojenost. Také jsem si dával dohromady v jaké n.m. uskutečňuji záchyty – tak doma jsem v 500 a jinak od 570 – 680m, zatím – uvidíme, co bude na Šumavě nebo ve Freiwaldu v Rakousku v 1112m na Viehbergu.
Včera jsem zašel do další lokality u mě, na Kochnov – což je pod Kališťi – s téměř totožným otevřením, ale lepším na Jihozápad – Full Scan – ukázal 136 stanic a 12 muxů. Na to, že nebyly podmínky, tak to šlo. Byl jsem rád, že se načetl 10A – RTI – z Plzně/Borů, 0.2 kw 93km, za 5 dílků. Původně jsem si myslel, že 11D Bayern, tu mám z Brotjacklrieglu, ale výkon z něj je dost tlumený, tak to tu s největší pravděpodobností chytám z Einödriegelu – což je téměř naproti, jen s 6.3 kw. 7D Niederbayern, zřejmě Ochsenkopf 208km, usuzuji s 12D Oberfranken – oba na 8 dílcích.
Jinak, dnes po ránu hlásili 1 na záchyty – a nedělo se téměř nic.

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostRe: POLSKÁ RÁDIA
on: July 7, 2019, 11:49

Tak, nemysli si, že mám nějakou skvělou techniku. Chytám jen na krátký teleskop tohoto rádia ( délka snad jen 15 cm)

[url= https://digital.rozhlas.cz/obchodni-retezec-lidl-zacina-s-prodejem-levneho-dab-prijimace-7613764 [url]https://digital.rozhlas.cz/obchodni-retezec-lidl-zacina-s-prodejem-levneho-dab-prijimace-7613764

Rozhodující jsou především podmínky, protože když nejsou, tak ani cesta na kopec Říp mi ve čtvrtek nepomohla. A jindy to dolétne klidně k nám dolů. S kopce na kopec to létat musí, a když si vezmeš, že těch 160 km po Polsku letělo západním směrem po nížině mimo kopce Vysoké Tatry apod. , tak mě ani nepřekvapuje, že se to dalo chytit i v Ostravě. Na Vídeň to bylo otevřené, ale 12C ze Slovenska opravdu jít ani nemohlo.

Nechci tvrdit, že by FM bylo něco horšího. Naopak, ono chodí z větších dálek, než DAB+ , ale je to podstatně časově jednodušší na scanování a určení vysílačů. Já byl v těch Slavonicích v takové blbé situaci. Už jen ta cesta tam zrovna 5. července nebyla šťastnou volbou, ale když já nemohl plýtvat dny a plán byl jasný.

Vyjel jsem v 5.40 vlakem, v Jihlavě jsem byl už v 8.40, ale pak se pořád někde čumělo ( Jihlava 45 min, Kostelec 40 minut, Dačice 20 minut ve stejném vlaku) Přijel jsem tam ve 12.07, a když jsem nahoře v místní věži na rozhledně chytil pouhý jeden rakouský mux a ještě nijak silným signálem, tak to mi nepřidalo.

Začal jsem zvažovat, že se tu možná ani dlouho nezdržím a zkusím v jeden den navštívit i slavnou Telč, kde jsem 46 let nebyl. Tenhle kopec byl podstatně blíže, prakticky nad celnicí a bylo vidět i nějaké vzdálené kopce v Rakousku, včetně široké silnice. Měl jsem pocit, že mám Novohradské hory a Šumavu bokem, a že je to otevřené právě na předhůří Alp nad Tyrolskem.

Však tam také občas ťukal dílek na stupnici na 10A ( Wendelstein) a muxy z Vídně na 5D ( Kahlenberg) a Lince na 6D ( Lichtenberg) byly za čtyři dílky, což je zvuková hranice. Mluvil jsem předtím s jedním místním chlapem, který mi vysvětloval, že kdybych šel do kopce k Landštejnu, tak mě čeká po té silnici aspoň 3.5 km do kopce. Vlak na Telč mi jel v 15.07, a když jsem viděl, že FM tu chodí výborně, ale DAB+ nemá asi zrovna podmínky a koukám do otevřeného směru, tak jsem už na poslední vlak do 17 hodin nečekal, ale přidal jsem si tu návštěvu Telče.

On mi tu ťuknul i 9B, což by napříkadl mux ve Slovinsku, který nad ránem u rozhledny Babylon chlapi chytli, ale to je všechno málo. Tam musí stát aspoň dva dílky natrvalo, v pravé ruce připravený foťák, a pak je šance, že to naběhne na trojku, či čtyřku, kde to aspoň na chvíli postojí, na display vpochoduje provozovatel a ty to vyfotíš.

Takhle mi tu u nás naskočil před 4 týdny název Unterfranken a já neměl připravený foťák. Sice se mi do paměti rádia zapsaly stanice tohoto muxu, které na jiných muxech nemáš ( často to tak nebývá a stanice je v několika muxech), ale naladit a zvěčnit přímo název muxu je přece jen vyšší karta. Zvlášť když nejde o běžné zahraniční muxy na známých vysílačích u našich hor ( Ochsenkopf, Hohen Bogen ….), ale o ty vzdálenější ( například Dilberg …. 10C z Norimberka apod.

No ještě snad nějaký kopec bude.

Matyas01
Registrovaný
Příspěvků: 214
PostRe: POLSKÁ RÁDIA
on: July 7, 2019, 09:00

Ten Bandscan z Polska je fakt famózní. Když jsou potřebné technické prostředky + venkovní podmínky, proč ne.

V těch Slavonicích vysílač – Salzburg/Gaisberg 211km, nemůže mít optimální podmínky pro záchyt, jednak frekvenční pásmo okupují o 0,1 khz jiné blízké stanice a polohově, kde by se relativně nechalo, je to místo – které jsem posílal minule. I když 99.0 OE3 se tu může zachytit asi nejlépe z tohoto vysílače, když nalezneme tu správnou lokaci. To místo, kam jsi se vydal – Kozí vrch 559m, je na opačnou stranu, než jsem myslel, kdyby jsi se vydal na opačnou stranu přes silnici od Landštejna – dále již po červeně značené cestě, dostal by jsi se na Strážný kopec 599m, kde jsem byl i s autem u věže a odtud pěkný pohled na Rakouský jihovýchod, jak jsi měl níže a také již odkrytí na severovýchod (Českou Kanadu a Vysočinu). I toto místo, ale pro mě nebylo optimální.
Z toho Bavorska, max. Brotjacklriegel 157km, když jsou podmínky – ale spíše v okolí Starého města pod Landštejnem, tady je to složitější.
Třeba tyto řádky čte i někdo z této oblasti a mohl by nám osvěžit Bandscanové možnosti této oblasti nejlépe.
Jinak se chystám zakoupit přenosné rádio Technisat 210 IR s DAB i VKV – tak se připravuji na restart v příjmu digitálních muxů, ovšem na VKV nehodlám zanevřít, neboť se tu stále něco děje, ale vím, že to je v tomto Českém zahlučeném éteru již o oblastech.

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostRe: POLSKÁ RÁDIA
on: July 6, 2019, 13:21

Ve Slavonicích jsem byl, ale nakonec jsem zvolil kopec blízko městu i nádraží ČD nad celnicí, kam místní chodí pouštět draky, ale teď je to tam samé obilí a cesta zarostlá vysokou travou, až se ten bordel z trávy dostane do bot.

Přijde mi, že je to tam pěkně otevřené a nebrání naše kopce na JZ. Ano, rakouská rádia tam vyšívají o 106 a našich je tam také několik i s RDS. S DAB+ to bylo podstatně horší. Trochu zvláštní pro mě byl fakt, že na 94.8 nebyl Salzburg, jako za podmínek u nás, ale Rádio Krokodýl. Také nebývám zvyklý, aby od jihu nechodilo vůbec žádné Bavorsko. Ani v FM, ani v DAB+.

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostRe: POLSKÁ RÁDIA
on: July 3, 2019, 11:16

Dnes se to tedy týká i polských rádií, ač ne zcela úplně a půjde o příjem DAB+ . Dovolil jsem si svůj příspěvek okopírovat z jiného webu, který je více zaměřený na DAB+.

Přátelé, je to tady. Včera v 5.30 jsem vyjel z Prahy vlakem do Frenštátu pod Radhošťěm, pak přišel autobus, lanovka a ve 13 hodin jsem dorazil na Radhošť. Následoval scanband DAB+ u sochy věrozvěstů, který načetl asi 60 stanic. Jak to tedy vypadalo: ČR: 12D Ostrava- Hošťálkovice 10KW , vzdálenost 36 km, plný signál. Slovensko: 12A Towercom Žilina-Krížava 5KW, 62 km, plný výkon. Polsko: 11A Polskie radio Katovice, 10KW, 103 km, 11dílků ze 16. 11C Polskie rádio Opole, 10KW, 133 km, 2 dílky. 5B RB mux Sczawnica 1KW , 160 km, 4 dílky. Rakousko: 11C City/Mux Wien II, 13 KW, 195 km, 4 dílky, 5D DAB+ Austria Kahlberg, 11KW, 195 km, 4 dílky. Potom jsem jel do Ostravy, kde jsem před budovou hl. nádr. ČD udělal bandscan po dobu asi 5 minut. Šla tam 12D,5B a 11A. Odjezd na Prahu v 18.15.No, tak Radhošť má 1129 m.n.m. , tak to už to musí létat slušně i na teleskop. Ještě tam něco jiného hodilo občas dílek, ale to už by bylo o podmínkách.

Strana: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87