Diskuze

Strana: [1]
Autor Tema: jJak poslouchat rádio v Bratislavě?
Petr H
Registrovaný
Příspěvků: 8
PostRe: jJak poslouchat rádio v Bratislavě?
on: March 18, 2014, 13:19

V Bratislave bude hrat z Čech vysilac Topolná to je na dlouhych vlnach (LW) na 270 kHz, vysila se tam pres den jen Radiozurnal a je to kousek od Uherskeho Hradiste na Morave, nedaleko je i Zlin. Jenze bezna radia dnes uz nemaji dlouhe vlny (LW) nebo tam muze byt ruseni, navic tento vysilac ma uz nizsi vykon a bude se casem uplne vypinat.

Lepsi je prijem na VKV (FM) napr. vysilace: Kojál, Babí lom, Praděd a Zlín. Ale velmi záleží, kde v Bratislave bydlíte. V západních částech je to lepší, horší je to na východě a v centru. Z kazdeho vysilace se vysila nekolik programu jako Radiozurnal, Dvojka, Regionalní studio Brno, Frekvence 1 a Impuls. Také záleží na umístění bytu a jeho smerování na světové strany. Radit proto nejaké konkrétní kmitočty se nedá, např. v Dúbravke byl silny signál Radiozurnalu na 106,2 MHz, ale spustili tam lokální vysílač hned na 106,1 MHz, takže už to nejde.

Dalsi moznost je prijem radii pres satelit.

Nejvetsi vyber radii je na internetu, nemusi se to poslouchat jen na pocitaci, existuji internetova radia na kterych to jde. Ty maji mensi velikost i nizkou spotrebu a hraje to tam pekne. Zkuste si zajit do prodejny pocitacu a elektroniky, at vam ukazi co maji a predvedou. Problem je, ze techto int. radii je malo typu a navic musite mit trvalé a levné pripojeni k internetu…

ludmilaikov
Registrovaný
Příspěvků: 1
PostjJak poslouchat rádio v Bratislavě?
on: January 14, 2014, 21:54

Bývam v BA. Aké je pokritie? Čo tu chytím?
Alebo sa dá počúvať Český rozhlas iba cez net?
Ďakujem
Ludmila

Strana: [1]