Diskuze

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9
Autor Tema: RADIO LUXEMBURG

Registrovaný
Příspěvků: 7
PostRe: RADIO LUXEMBURG
on: January 3, 2010, 21:54

Tak to jste se vážený „stanley-i 1440“ pěkně ztrapnil !
To není žádný novoroční vtip.
Krátkovlnný vysílač RTL – 6090 kHz si v sedmdesátých letech pronajímaly náboženské společnosti na vysílání asi patnáctiminutových pořadů. Jeden z nich byl ve slovenštině a jeho název byl „Prinášame Krista národom“.
A jak to probíhalo ? Prostě bylo na 15 minut německé vysílání přerušeno, odvysílal se náboženský pořad a potom zase německé vysílání pokračovalo dál. To jsou věci, co ?
A zmínka o tom ?
Nalistujte si to ve starých ročnících WRTH, nebo se zeptejte pamětníků, starých členů Československého DX klubu. Jistě Vám to rádi potvrdí.

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostRe: RADIO LUXEMBURG
on: January 3, 2010, 17:15

Předně přeju všem spokojený nový rok 2010.
Adres o historickém Laxiku je několik. Já jsem níže uváděl tu litevskou, kde jsou zaznamenány celé bloky vysílání a považuji ji za nejlepší.Znám ale i tuto adresu, kterou zde uvádíte. Tady přidávám další web, ale také jsem ho už asi dva roky neprohlížel, ale je funkční…http://www.pjede.de/208/index_2.html . Co je ale horší, že se mi vůbec nedaří připojit už pár měsíců na domovní stránku Laxiku http://www.radioluxembourg.co.uk . Slovenské vysílání jsem tedy opravdu nikdy neslyšel a ani se o něm snad nikde nepíše, tak bych to spíše viděl jako novoroční vtip. Jinak je dobře, že tu zase pozvedl někdo tohle téma nahoru. Mám už pomalu dojem, že je to tak dávno, že už to skoro nikomu nic neříká, nebo jsou ti starší líní psát. Před dvěma lety tohle téma tady docela žilo i díky Marmixovi, který nám tady hlavně anglicky dával upoutávky na své novinky na litevských stránkách. Písnul jsem mu tam před měsícem do guestbooku, ale nevím, co s ním je. Ono, co také pořád psát? Stránky si dělají čtenáři svými příspěvky,připomínkami, komentáři, zájmem, vzpomínkami apod. Zatím ahoj.

beat
Registrovaný
Příspěvků: 66
PostRe: RADIO LUXEMBURG
on: January 3, 2010, 10:58

Jose,nádhera!

Jose
Registrovaný
Příspěvků: 330
PostRe: RADIO LUXEMBURG
on: January 2, 2010, 21:32

Tohle jste viděli ?

http://www.offringa.nl/radioluxembourg.htm

Pěkné dobové fotky…


Registrovaný
Příspěvků: 7
PostRe: RADIO LUXEMBURG
on: January 2, 2010, 19:21

Stanley 1440 !
Vůbec jste ještě nepřipomněl, že se z vysílačů R.Lux.vysílalo také slovensky. O tom nevíte ?

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostCo jsme poslouchali, na co koukali?
on: December 19, 2009, 11:38

Kdo by neznal tu chvíli, kdy si občas spočítáme, kolik dní zbývá ještě do Vánoc. A jak to souvisí s Laxikem a dnešním příspěvkem, který mě tak napadnul? Zmíním toho trochu více, ale vše k sobě tak nějak patří. V rádiu jsme tedy především poslouchali slavný Laxík, objevili třeba i na sousedních kmitočtech zmíněné SR1, nebo dokonce pirátské hudební rádio Carolina, a ti opravdoví pamětníci možná ještě vzpomenou, jak také bylo vedle Laxika ještě rádio Monte Carlo:-)( dnes 216 KHz).
Tím, čím byl pro nás v rádiu Laxík, tím byl pro nás občas v televizi pořad Ein Kessel Buntes z východoberlínského Fridrichstapalastu, nebo později festival San Remo. Ano, právě tady jsme nejvíce mohli prakticky prvně koukat na své hudební idoly. A tak jsem zrovna včera vyhledával zase něco ze střípků minulosti a ta skladbička mě přímo motivovala na dané téma. Jmenuje se : 1-2-3-4- Fire! ,a zpívá ji Penny McLean se skupinou Silver Convention ( 1976). A pak jsem objevil i téměř zapomenutou kapelu Champagne s hitem Valentino ( Věra Špinarová), kterou nahradila mnohem melodičtější a slavnější holandská kapela Luv (Trojan Horses, Cassanova),která razila podobný styl, jako ABBA, nebo Boney M,či spíše Baccara, což už je však z jiného soudku. Vraťme se však ještě k Laxiku a zavzpomínejme na tradiční 31. prosinec každého roku. Divím se, že ten okamžik ještě chybí v materiálech lidí, kteří nám na webech o Laxiku přibližují historii pomocí audiozáznamů. Před 1 hodinou ranní ( anglická půlnoc) se z přijímače ozvala jakási silvestrovská píseň a moderátor odpočítával…30 secunds, 15 secunds,..5-4-3-2-1-Happy New Year!!, a pak se chvíli pískalo na všelijaké pouťové píšťaly a začalo se zase dál hrát. Tak už pomalu přeju hezké, veselé i poklidné svátky a koukejte už někdo také něčím přispět :-) .

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostRe: RADIO LUXEMBURG
on: November 26, 2009, 18:55

Ahoj Milane a Jose !

Tak, kdybych znal interpreta, nebo název skladby, tak to samozřejmě není žádný problém. Poštěstilo se mi však tuším loni třeba na http://www.hitparade.ch, kde jsem se mohl probírat různými týdny švýcarské hitparády v libovolném roce a pouštět si asi až minutové ukázky písní. Člověk tak objevil právě ty skladby o dvou neznámých, které jsou tím pravým kořením objevování povědomé minulosti. Jen škoda, že to bylo asi jen do 30. nebo 40. místa.

Milane, tu znělku z TOP 75 na SR1 jsem také tehdy hledal a na rádiu Beat jsem zjistil, že je od Yes, ale měli toho tolik, že jsem ji nemohl najít. Pak jsem vlezl do nějakého fanklubu na netu, zapískal ji mikrákem a poslal poštou na e-mail. Nejen, že mi dal ten dotyčný bezva člověk tip, co to asi je, ale ještě mi pomohl najít dva songy od úplně jiných kapel. Ty jingly z Laxika jsem v audioformátu znal, ale jako videoklip jsem je viděl prvně. Díky moc :-) . A radost mi udělal Tvůj odkaz týkající se vysílání SR1. Když to po letech zase slyšíš a vybavíš si to v paměti, to je prostě citová bomba, jako vše, co pamatujeme. No chlapi, díky za příspěvky, přejme si, ať přijde zase někdo s něčím milým, nebo třeba s nějakým zážitkem, zajímavými odkazy, vzpomínkami, a nemusí to být jen o Laxiku, nebo SR1, ale třeba o nějakých oldies písních apod. :-) Mějte se zatím fajn !

milannn
Registrovaný
Příspěvků: 2
PostRe: RADIO LUXEMBURG
on: November 23, 2009, 21:47

Připojuji pár zajímavostí z netu:

Píseň Our Song od Yes, kterou používala SR1 jako znělku:
http://www.youtube.com/watch?v=eSaiGSGjcAw

Znělky Radia Luxembourg:
http://www.youtube.com/watch?v=icDdZg9qJDw

A zde je možno poslechnout si zesnulého Wolfganga Hellmanna, jak uvádí TOP 75 na SR1
http://www.wolfgang-hellmann.de/clips.html

Jose
Registrovaný
Příspěvků: 330
PostRe: RADIO LUXEMBURG
on: November 23, 2009, 16:17

No, já se domnívám, že nejlépe je použít nějakou síť p2p. Těch existuje mnoho, různé úrovně a bezpečnosti by se i dalo říci. Nejlepší si mi zdá síť BIT TORRENT. V prvé řadě potřebuješ klientský program. Těch je k výběru mnoho. Ale myslím si, že nejlepší je tento.
http://www.stahuj.centrum.cz/internet_a_site/sdileni_souboru_(p2p)/utorrent/?g[hledano]=torrent&g[oz]=1.8.4&g[up]=Build+16688
no a pak už jde je o to si najít, co potřebuješ. Namátkou použiji některá tebou uvedená jména Barbara Dickson http://www.mininova.org/search/?search=Barbara+Dickson&cat=0 Bryan Ferry http://www.mininova.org/search/?search=Bryan+Ferry&cat=0 Jefferson Starship http://www.mininova.org/search/?search=Jefferson+Starship&cat=0
atd. Samozřejmě vše jsem ukázal pouze na jediném serveru, ale takových serverů jsou stovky, domnívám se, že se takto nechá najít praktický cokoli, pokud znáš název…

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostVýzva oldies čtenářům.
on: November 21, 2009, 19:26

Stalo se určitým hobby nás starších, že se snažíme občas dopátrat některých písní, které jsme slyšeli v 70. a 80. letech na rádiu Luxembourg, nebo na sousední stanici SR 1 ( 1422 KHz) Europawelle Saar v pořadu TOP 75. Pochopitelně, mnohdy neznáme ani interpreta, ani název songu a tak pátráme po různých retrohitparádách, které končí třeba 40. místem, vzácně pitvají každý týden té doby, někdy zpravidla hodnotí celý rok a stejně nenacházíme co hledáme, nebo je to už únavné. Jsme ochotni si přehrát 100 songů toho roku nějaké hitparády a stejně nic. Nevíte někdo, jak se dopátrat i k písním, které se sice hojně hráli třeba v krátkém časovém období na těchto stanicích, a přesto asi nebyly tak úspěšné, aby se zařadily mezi prvních 100 písní daného roku nějaké důležité hitparády ?

Strana: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9