Diskuze

Strana: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9
Autor Tema: RADIO LUXEMBURG
Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostRe: RADIO LUXEMBURG
on: January 5, 2010, 18:17

Ještě vysvětlím jednu věc. V té mé větě o vtipu bylo důležité slovo ,,snad“ , čímž jsem neměl v úmyslu se té vaší seriozní informaci vysmívat, ale čekal jsem právě buď nějaké vysvětlení, nebo úsměvný souhlas. A pokud mi k tomu někdo začne klást takové úsečné otázky všeobecného hudebního charakteru, tak to opravdu zavání útokem, a jak vidíte, neměl jsem ten názor jenom já.

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostRe: RADIO LUXEMBURG
on: January 5, 2010, 17:56

Hele Ty mistře světa bez přezdívky, tak jsem čekal, že se mi aspoň trochu po tom vysvětlení omluvíš, a ne, že se tady budu psát z dlouhým celkem věcným článkem i k téma, a Ty ho úplně ignoruješ. Mimochodem, to povídání o našich stanicích jsem jako čtenář omluvil a třeba nebyla osvěta na škodu, ale uvítal bych tu tedy nějaké ty informace kolem Laxika (a těch náboženskýc pořadů), které jsme mnozí nevěděli.


Registrovaný
Příspěvků: 7
PostRe: RADIO LUXEMBURG
on: January 5, 2010, 16:28

No, tak jsem si pokecali….

Díval jsem se na to, ten ostravský pořad oldies přebírá v pondělí v 18 hodin Jihlava, ve středu (moc brzo ráno) Praha a v pátek v 20 hodin myslím Pardubice. Takže možností je víc.
A ještě – co Vám lidi brání mít časovač, nahrát si to a poslechnout až se Vám to hodí ? Snad žijeme ve 21 století a technika nám má pomáhat, ne ?
Proč hned – že se na to můžete vys… ?

Jose
Registrovaný
Příspěvků: 330
PostRe: RADIO LUXEMBURG
on: January 4, 2010, 23:10

Co chci těmito příspěvky říci ? Lidé už se naučili v této zemi za posledních 15 let, že pokud jsou RRTV přidělovány licence na frekvence, tak blbě, že u nich dosud rádia jako je Beat, Country rádio, Radio 1, Radio Oldies Olympic apod. nemají takovou licenci na frekvenci. Tak, že musí použít k jejich poslechu internet, když chtějí poslouchat, jejich program. To už vědí a to už umí. /U Beatu pak je možné použít i DVB-S./

Ovšem u ČRo toto naučení nejsou. Dostupnost ČRo 5 je prakticky nulová. Tedy uzavřená a velmi nekoordinovaná a nesynchronizovaná regionální politika, sebestředná, jen a pouze k danému regionu.

Takže pouštět si ČRo 5 z jiného regionu není obvyklé. A tak někde běží drahé pořady prakticky do zdi, bez posluchačů. A jinde posluchači po takových touží a neví, jak k nim.

Takže, řešení je. Všechny ČRo 5 umístit do DVB-S aby tam stanice ČRo byly kompletní.

Dále takové zajímavé kulturní pořady nechávat reprízovat po ostatních regionech. Z příspěvků se zdá, že to má 2 reprízy na vlastním regionu.
Proč ? Nemají, co vysílat chlapci ? Ale nepřinesla by jim repríza, ne na jejich, regionální stanici, ale na jiné regionální stanici, nové posluchače ? Nebyl by to lepší systém ? Nechávat takové věci kolovat po zcela celé síti ČRo 5 ???

Jose
Registrovaný
Příspěvků: 330
PostRe: RADIO LUXEMBURG
on: January 4, 2010, 22:41

A omlouvám se čtenářům, protože je to trend o stanici Luxembourg, ale přišla zde řeč na Oldies a přišla sem řeč na ČRo5. Takže pro ilustraci, nyní v této chvíli se snaží přes net ta různá ČRo 5 poslouchat lidé takto:

Brno = 55 lidí
Plzeň = 18 lidí
Reginu Praha = 16 lidí
České Budějovice = 16 lidí
Region Středočeský kraj = 14 lidí
Olomouc = 14 lidí
Hradec Králové = 13 lidí
Sever = 12 lidí
Ostrava = 11 lidí
Region Vysočina = 11 lidí
Pardubice = 8 lidí
Liberec = 1 člověk

Pro srovnání Country rádio poslouchá přes net 644 lidí.
Beat poslouchá přes net 427 lidí.
A Radio 1 poslouchá přes net 324 lidí.
Oldies Olympic poslouchá přes net 131 lidí

Jose
Registrovaný
Příspěvků: 330
PostRe: RADIO LUXEMBURG
on: January 4, 2010, 19:58

Jo, jo na RAI jsem zapomněl. To je pravda, ty jsem slyšel česky taky. Že i Francouzi to nevím. Zkoušel jsem je párkrát poslouchat nebo zjistit, zda tam něco česky je a nenašel jsem nic. Ale tím netvrdím, že něco neměli, jen jsem to prostě nenašel… Tak dobrá já si to tedy najdu…. No jo, to jsem si přesně myslel…Ostrava… Budu sprostej. Já se na to vyseru. To je přesně ono. To bude možná i týž případ o kterém tu mluvil p.Ivo Rottenberg, že si chtěl přes net pustit na ČRo Ostrava pořad nějakého kamaráda a že to zrovna nefungovalo. Mně se stalo to samé už 2x !!! Že jsem si chtěl pustit něco z ČRo Ostrava a že to nešlo. To je ta strašlivá a odporná politika ČRo. Strašné rozdíly mezi ČRo 5. Někde jsou dobré pořady, jinde není ani jeden. V DVB-S ČRo 5 NEJSOU. Je tam jediná ČRo 5 Region Střední Čechy.
Proč to není na ČRo 2 Praha ? Nebo proč to nepřenáší třeba ČRo 5 Sever, kde nic slušnýho nehrajou a ještě má v Liberci dvě frekvence. Proč vůbec tyhle záslužné pořady nepřebírají ostatní stanice ČRo 5 ??? Jedna jednina ČRo 5 se shromážděním všech těhle kvalitních pořadů pro všechny kraje by mi byla 1000x milejší, nežli abych se musel snažit lovit z Liberce přes net Ostravu nebo Olomouc, jen proto, že tam MAJÍ POŘADY a ještě za stavu, kdy nikdo zřejmě nedbá na to aby to na netu fungovalo. Svinstvo současné regionální politika ĆRo. Vše.

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostPro pana anonymního.
on: January 4, 2010, 18:23

V roce 2006 jsem se jako bývalý posuchač Laxíka dozvěděl radostnou zprávu, že ten starý populární Laxík opět žije ( od roku 2005), ikdyž jen na internetu a v rádiu na DRM. Objevil jsem zde článek na téma ,,RadioTV představuje- Rádio Luxembourg“ a vstoupil do diskuse, abych si zde společně s ostatními fandy této stanice nejen popovídal o současném vysílání, ale hlavně zavzpomínal na nejslavnější éru na SV, vyměnil různé informace a dozvěděl se věci, které jsem tehdy hledal a nemohl je nějak najít i na internetu. Na některých stránkách bylo jen povídání a obrázky, na jiných zase jen znělky anglických pořadů a já se kupříkladu pídil po holandském vysílání, které bylo takovou bombastickou předehrou k hlavnímu a tomu nejpopulárnějšímu vysílání anglickému. A myslím, že snad zrovna díky tomuto webu a lidem ochotným se podělit o zkušenosti, jsem našel, co jsem hledal. Určitě se nepovažuju za nějakého odborníka, nemám v úmyslu někoho poučovat, ale pokud něco vím, tak to sem dám, protože to třeba někoho potěší, jinému pomůže, a jindy se dozvím zase já něco, co jsem nevěděl a jsem za to rád. Diskuse pak nedopatřením zanikla a já se věnoval jiným věcem, protože je toho na světě hodně zajímavého. To, že jsem zde po takové době opět otevřel toto téma, to způsobil e-mail jednoho fandy, který mě zkrátka potěšil a motivoval.
Německé vysílání jsem neměl příliš rád, protože tam hodně kecali a míň hráli. Nicméně mě napadlo tehdy už jen pro zajímavost sledovat možnost příjmu na 1440 KHz během dne, a v zimních měsících se podmínky vytrácely po 10. hodině ranní, aby se opět někdy před 16 hodinou vrátily. Tehdy jsem zcela náhodou objevil kmitočet 6090 KHz, který zde zmiňujete, a který umožnil tuto hluchou dobu ještě zkrátit, ale jak jsem již řekl, život není jen rádio, německé vysílání mě moc nenadchlo a pamatuju si ještě, že v těch 19 hodin našeho času (PO-SO), kdy se na SV objevila znělka internacionálu s holandským vysíláním, zůstávalo stejně i nadále německé a pro mě nudné. Zkrátka to nebyla ta slavná vlna 208 metrů( 1440 KHz), kterou všichni poslouchali. Nijak jsem toto vysílání dál nestudoval, nikde jsem to nečetl a jsem velmi rád, že zde tuto zajímavou informaci o náboženském vysílání ve slovenském jazyce uvádíte a třeba si na to rád posvítím. Vidíte, i Vy můžete dát zájemcům zajímavé informace. O hudbě a jejich kvalitách se tu nyní nijak přít nechci. Poslouchal jsem nedávno po půlnoci stanici Radio Exterior de Espaňa
( 6125 KHz), kde hráli skvělou jihoamerickou hudbu a byl jsem nadšený, jako kdyby mi před desetiletím zahráli dnes už tisíckrát hrané mé oblíbené Sweety, Pinkfloydy apod. Josému děkuji za podporu a jeho příspěvek má něco do sebe.


Registrovaný
Příspěvků: 7
PostRe: RADIO LUXEMBURG
on: January 4, 2010, 18:18

Vážený Jose,
když někdo nazve z neznalosti moji seriozní informaci novoročním vtipem, tak se prostě ztrapnil. Alespoň já to tak vidím.
A toto konstatování nepovažuji za nepříjemný tón ani útok.
Ty zahraniční stanice, které jste slyšel česky nebo slovensky nejsou všechny, které k nám vysílaly. Jen z hlavy bych doplnil RAI, RFI, RCI,
HCJB, a třeba vysílání TWR z Bonaire v Antilách.
Také jsem uvedl, kde informace hledat – tak jakýpak nepříjemný tón nebo útok ?
A pokud jde o zmíněný pořad „Historie z černých drážek“, ten se vysílá
týden co týden určitě víc než deset let. Za tu dobu zmapoval oldies docela solidně a stále v tom pokračuje.
Promiňte, ale Vy se mi zdáte dost pohodlný. Jako moje děti, které znají jen tlačítko „PLAY“ a když ho zmáčknou, musí to hrát přesně to, co se jim líbí. A když ne – tak to nestojí za nic (třeba ten přístroj).
Uchopit ladící knoflík, pamatovat si čas a frekvenci, aby si poslechli
to, co je třeba zajímá a co se jim líbí – to už je „moc práce“ !

V době internetu stačí zadat název pořadu do vyhledávače a on už Vás navede. To je ale také asi moc práce.
Ten pořad se vysílá v neděli, s reprízami v pondělí, ve středu a v pátek. Když posloucháte přes internet, můžete si vybrat a máte spoustu možností si to i nahrát.
Ale když je pro Vás pohodlnější, pustit si R.Olympic a poslouchat pár tisíc písniček pořád dokola – prosím, jak je ctěná libost.

Jose
Registrovaný
Příspěvků: 330
PostRe: RADIO LUXEMBURG
on: January 3, 2010, 22:39

Zajímalo by mne, co Vás vede k takovému nepříjemnému tónu nebo útoku na něj ? Osobně jsem slyšel české nebo slovenské vysílání z Hlasu Ameriky, Svobodné Evropy, BBC London, Albánie/Tirana/, Moskvy, Číny, Vatikánu, Radia Monaco/později TWR.CZ v Brně/, Radia Monte Carlo, Deutsche Welle, Deutschladfunku a ještě Zagrebu a možná i něco z nějaké polské stanice nebo čeho, ale o tomto vysílání na Luxembourgu taky nevím. Buď jsem ho nikdy nezaslechl nebo už si to nepamatuju. Co se týče hraní ze starých desek, alespoň by jste to mohl konkretizovat, posledně /asi cca půl roku zpět/ jsem se hrabal po ČRo 5 a našel jsem tam takové pořady dva. Ale už nevím na kterých z nich to bylo a nijak zásadně mě to neuchvátilo. V prvé řadě jde o to, že nejsem už zvyklý ladit stanici, k vůli něčemu, co běží 50 minut nebo kolik a to ještě chytře třeba jen první sobotu v měsíci apod. Ten čas bych ještě zvládl, ale pamatovat si u ČRo zda je lichý nebo sudý nebo první nebo druhý nebo třetí týden, to už po mně opravdu chtějí příliš. To je pohodlnější si pro mne pustit Radio Oldies Olympic i když samozřejmě více se mi líbilo, když se drželi v 50.léta + 60.léta nežli po změně programu na 60.léta + 70.léta. Nic méně mohl by jste tedy uvést konkretní den, konkrétní hodinu, konkrétní stanici. Když už chcete na něco positivního upozornit. Děkuji.


Registrovaný
Příspěvků: 7
PostRe: RADIO LUXEMBURG
on: January 3, 2010, 22:10

A ještě něco, „Stanley-i 1440“ !
Když máte rád oldies, posloucháte pořad „Oldies – aneb Historie z černých drážek“ ? Ten by Vás mohl zajímat. Tam se hrají vykopávky, to byste koukal ! A už běží hodně let.

Strana: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9