Diskuze

Strana: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9
Autor Tema: RADIO LUXEMBURG
Jose
Registrovaný
Příspěvků: 330
PostRe: RADIO LUXEMBURG
on: October 18, 2011, 00:34

Ta výhoda spotřeby el.energie je prostě jednoznačná a to je opravdu obrovské plus. Mne od toho odrazuje to, že oni mají každou chvíli nějaký novější a lepší komprimační formát a je otázkou aby zase nemusel za chvíli člověk kupovat nové atd. Ale zdá se, že ne, že většinou to dovede všechno a i tak ty stanice jedou v těch starých formátech také. Další otázka je u mne ta Wi-Fi. Já nic takového nemám. Roztahal jsem si tu LAN, takže se píchnu, kde chci, v kuchyni nebo obýváku, je to celkem jedno. Ale pak zase dnes již všechny penziony i campingy mají běžně Wi-Fi, takže pak by se zase to Wi-Fi hodilo, když by si to vzal člověkna dovolenou. Takže nežli shánět takový, co by měl LAN i Wi-Fi, to by pak možná bylo jednodušší koupit jenom s Wi-Fi a domu si dokoupit ještě nějaký Wi-Fi router a tu Wi-Finu si prostě doma spustit. Jenže pak bych musel počítat už i spotřebu té Wi-Finy i když to by bylo taky asi prd. Tedy stále by to sežralo, všechno dohromady, podstatně méně, nežli běžící počítač i s monitorem a se vším. No, jo, jenže zase, když ten počítač běží a přehraji si z něj, co z netu chci, tak mne to zase k tomuto kroku, nijak zásadně netlačí. I když bych tím asi velmi výrazně ušetřil za elektřinu. jenže zase možná také ne, protože ten počítač stejně většinou běží, když si tady čtu a píšu a já nevím co…Takže to zatím nechávám plavat, ale nezavrhuji to. Možná k tomu někdy dojde. Ale nemůžu se rozhoupat. Zatím to z toho počítače hraje. Možná zase až mi přijde účet za elektřinu. Nevím.

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostRe: RADIO LUXEMBURG
on: October 17, 2011, 20:54

Těžko říci. Teď jsem objevil tohle …
http://www.okcomputers.cz/internetova-radia/
Tahle rádia jsou opravdu velmi levná, zvlášť, když to má ještě FM s RDS. Jen se divím, že tomu nedělají navíc přívod na 230 V. Píšou tam,že plně nabité baterky vydrží 10 hodin provozu, tak ani nevím, co si o tom myslet.
Jaké máš zkušenosti s těmi tvými internetovými rádii ? Posloucháš to doma, nebo i v terénu? Problém je, že člověk by si třeba rád koupil něco nového ( rozhlasovou hračku), ale vlastně neví co. Internetové rádio se dá poslouchat i v PC, což trochu člověka odvádí od takového možného záměru. Takže, aby člověk nejdříve přemýšlel, co chce vlastně poslouchat, a pak ještě o značce. A to už se píše o příjmu internetového rádia i přes telefon, ale taková služba asi levná nebude.

Barka
Registrovaný
Příspěvků: 182
PostRe: RADIO LUXEMBURG
on: October 17, 2011, 16:07

Stanley nesouhlasím s tebou , přijímače net rádií jsou velmi levné.
Mám doma dvě, mám málo peněz , ale možnosti jsou neuvěřitelné. 20000
stanic. K tomu nemám co dodat. Drahé jsou televize. Tu bych oželel,
tam je nasráno , ale pustit si ráno tropic world nebo jazz ,s tím , že
to žere dohromady 12 wattů, hraje to čistě, tak pro mne je to velmi
levné.

Jose
Registrovaný
Příspěvků: 330
PostRe: RADIO LUXEMBURG
on: October 16, 2011, 22:16

Tak já v podstatě používám všechny možné prostředky. Z FM jsem si hrál dnes Beat, Hey a Vltavu. Z DAB+ Absolut radio, z DAB Deutschlandfunk, tam hráli dopoledne nějaké oldies jako Slade atd. A pak DVB-S z kterého jsem si hrál odpoledne Wave a Country rádio. No a do toho si občas pustím něco přes net, poslední dobou často GAMA rádio. Co nepoužívám to je DV/SV/KV a to ani analog ani digital. Nepoužívám také DVB-C protože to zde žádné nemáme a v podstatě teď skoro vůbec nepoužívám DVB-T. Místo něj DVB-S. Konec konců Country rádio v DVB-T není, tam je jen částečka Českého rozhlasu a Proglas. Takže to DVB-T celkem vynechávám také. Takže já mám za priority FM a DAB/DAB+ a DVB-S a NET. Nevím jestli už by to DRM bylo tolik zajímavé. No, možná jo. Uvidíme, jak se to bude dál odvíjet.

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostDRM.
on: October 16, 2011, 13:12

Jo, to jsem si také říkal, že by to mohla být zase pěkná hračka zkoušet doma i pod širým nebem chytat DRM stanice, ale ať si už proboha někdo uvědomí, že pro obyčejného člověka jsou to všechno jen takové píčovinky, které laik neocení. Někdo si chce jen hrát nějakou muziku, jiného okouzlí, že chytí dálku, která je pro dané frekvenční pásmo na hranici aspoň jeho možností a tak by ty přístroje neměly být drahé. Vezmi si třeba můj případ. Od začátku roku jsem se bavil tím, že jsem chytal pokud možno vzdálené RDS, ale vlastně jsem si dělal sbírku. Pokud neudělám výlet na Moravu, nebo do Jižních Čech, tak prakticky mohu říci, že už jsem dojel. Už jsem si dohrál. A to jsem ani nevěděl, že mimochodem na stránkách http://www.dx.cz už dávno mají takovou sbírku ČR a sousedů dávno udělanou, jen se mi ji nepodařilo otevřít. Vše, co se tu dalo chytit podle http://www.mediumwave.de ( součást je i ten VKV web) jsem vlastně chytil. A to si fakt nemůžu dovolit, abych si koupil drahé rádio či nějakou přenosnou kravskou směrovku, nebo tahal po lese desítky metrů drátů a zkoušel zachytit VKV z Austrálie apod. Krom toho fakt nejsem radioamatér, chybí know-how a něco jsem prostě nastudoval z časopisu DX-příjem na všech vlnách.
A teď to další. Vem si, že už jsou i internetová rádia přijímače! Zase je to drahé jak prase a přitom nás to většina poslouchá na PC, když chce. Ty bys nechtěl takové rádio? Tam bych neposlouchal rock, ten mám třeba na Beatu, na Rock Zone, celá Evropa je tím prolezlá. Tam bych si dal Mexiko, sambu z Brazílie, kubánské rytmi, Hawaii, Tahiti,Afrika ( Congo-planet) má pěknou hudbu, Řecko, Rumunsko,Makedonie,Tyrolsko… chvilku i arabskou… Hergot, kde bych na to vzal čas, zvlášť, když je i na zahradě a v lese, i na cestách, tak krásně i bez rádia. A ono je to všechno tak nekřesťansky drahé a lidé to k životu přitom ani nepotřebují. Jo, bral bych to všechno, ale za rozumné ceny. Ikdyby bylo rádio, které bude mít úplně vše, včetně internetu, tak stejně za dva roky přijdou s něčím novým.

Jose
Registrovaný
Příspěvků: 330
PostRe: RADIO LUXEMBURG
on: October 16, 2011, 12:03

No mne to zajímalo hlavně vzhledem k rádiu CAROLINE, která v tom chvilku byla a dokonce ji chytili i v ČR, ale jen když byla nějaká údržba a byl vypnutý nějaký vysílač někde v Alžíru nebo kde, který ji jinak rušil. No oni tihle lidičky, co si hrají s DRM už přiznávají, že ty stanice tam nevydrží dlouho. Tedy stále jich tam je dost a stále tam mají, co poslouchat, ale není to konstantní. Prostě přijde do toho stanice, za dva roky zjistí, že jí to nepřineslo kýžené počty posluchačů a zase odejde a mezitím přijde jiná a tak stále dokola.

Tak já osobně doufám, že ani DAB/DAB+ ani DRM propagovat stylem DVB-T nebudou a nechají tomu volný průběh ! Tedy hysterie a chaos, který vyvolávali s koupí STB DVB-T se mi hrubě nelíbil. Nehledě na to, že šlo dle mého názoru o podvod a o to aby si pár zlodějů namastilo kapsu. Dnes máš všechny zobrazovače s tunerem MPEG4 a stejně si tehdy každý třetí kupoval rovnou sat přijímač. Takže to byla taková dost odporná šaškárna, za naše peníze, cpát ty STB DVB-T. Tedy si myslím. Takže u rozhlasu to snad opakovat nebudou.

No já na to pohlížím takto. Analogové FM vypnou. Oni vypnou i analogové DV / SV / KV. Ale otázkou je co kde bude ? Tak DVB-S přejde patrně na DVB-S2. To je celkem jasné, přijímač DVB-S už dnes nemá v podstatě smysl. DVB-C tak to asi ještě dlouho zůstane prostě v DVB-C. DVB-T ? To je velká otázka, zda to přejde v DVB-T2 nebo ne ? Zda v DVB-T budou dál rádia nebo ne ? Teď je měli z toho vyhnat, už to bylo na spadnutí a zase zjistili, že nemají prachy na ten televizní kanál, co místo nich chtěli, takže je tam možná nechají… To se může vyvíjet oběma směry, budou-nebudou, nevím…

No DAB+ pojede v L-Bandu a III.Bandu až bude možnost jet v III.Bandu.
Jenže je tu to DRM. Respektive po FM by mělo jet DRM+ a přijímače už by snad měly být příští rok na jaře.
No a DRM po DV / SV / KV tak tomu teď říkají DRM 30 a počítají tam s ním…

No takže já mám dilema, co do auta ? Rozbilo se mi tam autorádio…
Jestli jen FM a DAB+ v III.Bandu a L-Bandu…. Nebo se snažit sehnat už i DRM 30 s DV / SV / KV ? Nebo počkat až na DRM+ po FM ? Zase by nebylo špatné si už někde pohrát s DRM. Nevím…

Zatím mám kuchyňský kombinaci FM a DAB/DAB+ III.Band a L-Band.
To DRM mi pomalu už začíná lákat.

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostJo
on: October 16, 2011, 10:39

…, na tyhle přijímače jsem koukal už asi právě snad v roce 2009, díky takovému určitému nostalgickému poutu právě k tomu Laxiku, který měl také vysílat v DRM. No, připadají mi velká, drahá a zatím zbytečná. Dokud nebudou reklamy, jako u televize, aby si lidi koupili ( setopboxy) tato rádia, že se ruší normální kmitočty, nebo nešla cena aspoň pod 2 000 Kč, tak mi to jako člověku, který má už dvě přenosná rádia (Sangean 818 a Banch) + (mobil VKV)na všechny rozhlasové vlny a další rádia v Astře a v netu, tak mi to připadá spíš stále jako přepych a stále předčasné. Za pár let už třeba bude zase něco nového. Ale, je třeba rozlyšovat, kdo má kolik času, kdo je ochotný jakému hobby věnovat kolik času, a samozřejmě je rozdíl, zda se chci uvelebit do křesla a nechat na sebe působit hudbu, která mi dává radost,nebo ji chci jako kulisu k práci, nebo jdu na procházku s přijímačem a potěší mě, když je mlha, vyndám to na pět minut, málem mi umrznou prsty, ale chytnu skoro 300 km vzdálenou VKV stanici ;-):-). No, a to mě baví těch věcí více, ne jen hudba a rádio. Jose, moc díky za odkazy a nejen pěkný zbytek víkendu!

Jose
Registrovaný
Příspěvků: 330
PostRe: RADIO LUXEMBURG
on: October 15, 2011, 19:37

Vskutku pěkný úlovek, ale nezkoušel jsi kliknout náhodou na ten obrázek toho přijímače HIMALAYA ? Tím by jsi se dostal opět oběma nohama do digitálního rozhlasu tedy vede to semhle

http://www.k-po.com/HIMALAYA-DRM-2009.2.html

Tedy tato záležitost… http://www.drm.org

Je možné, že to přejde na digital nebo to bude SimulCast,
tedy digital s analogem současně, což se dá…

U nás na to mají v obchodech tenhle přijímač

http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=multyRadio

Ale bohužel neumí DAB+ jenom DRM a DAB.
Ovšem digital po KV/SV/DV tedy DRM chytí.

Na tomhle foru mají odkazy na fotky, další pěkné hračky…

http://www.drmrx.org/forum/showthread.php?t=1411

Všechno to umí analog DV/SV/KV/VKV a DRM DV/SV/KV
a DAB III.Band a L-Band.
Průser je, že ani jedno neumí DAB+ v III.Band a L-Band.

Tady se můžeš podívat na Himalaya v autě, tedy, že to chodí i při jízdě…

http://www.youtube.com/watch?v=EBRBZtewmTU

Tak to jen, že ji tam u toho rádia, co jsi chytil
měli jako reklamu…

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostKBC rádio 6095 KHz.
on: October 15, 2011, 18:55

Dnes jsem si nachvíli odskočil na krátké vlny, když jsem zaslechnul na frekvenci 6095 KHz vysílání, jak za dob starého Laxíku.Dlouho jsem nemohl zjistit na netu oč jde, protože se mi pletlo ABC a KBC ( ej, kej). A pak jsem zadal KBC rocknroll radio a vyplivlo mi to tohle..
http://www.kbcradio.eu/
Nakonec jsem zjistil, že to vlastně je obrovská novinka, protože teprve od 8.10. testují v sobotu a neděli tuto frekvenci. Hudba? Já slyšel Beach Boys, Bill Halley, prostě věci z let 1960-1973, možná i starší.Podle google je tohle asi první český příspěvek.

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostPořad o hudbě.
on: March 24, 2011, 18:45

Na satelitu Astra H… 19.2 E, jsem objevil porýnskou regionální volnou stanici RNF, která zřejmě pravidelně ( středa ?-22.00) dává hudební pořad s názvem Kuno. Předminule jsem se dozvěděl o smrti kytarového mága Gary Moora v měsíci únoru tohoto roku (59). Včera byl hostem Frankie Rossi z mé velmi oblíbené kapely Status Quo. Zdá se, že loni natočil dokonce svoji solovou desku a něco jsem už omrknul na youtube z května 2010 v Birminghamu.
Nakonec si dovolím upozornit vás, kteří máte rádi mexickou muziku. Obvykle v sobotu ( ?- 00.15) na Canarias tam je hudební pořad s mexickými písněmi. A bohužel, přestala tam vysílat italská YES, propagující Itálii. A proč jsem to dal sem do sekce rádio ? Protože snad jen tady to žije a možná tak díky maximálně 5 lidem. Vůbec nechápu, že internet sledují 10ky, stovky, tisíce lidí, ale jen pár jedinců tam diskutuje a to není jen tady.

Strana: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9