Diskuze

Strana: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Autor Tema: síť rádií HEY
Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostRe: síť rádií HEY
on: March 21, 2011, 21:41

Tak tady
http://www.instrumento.cz/kapely.php?tar=show_bands&search_abc=V&page=1&order=2&page=0

je seznam asi 835 kapel v ČR. Já se v mládí dostal parkrát na zkoušky kapely VKV, která se hlásila ke vzoru kapely Accept a měla fakt krásné skladby i texty. Dnes už je ve zcela jiné sestavě, hraje něco možná trochu jiného, na webovky se koukám nemůžu dostat a lituju, že když jsem si tenkrát na poslední chvíli vymyslel, že bych si to mohl nahrát, tak se nějak rozbil pásek. Řada skupin z okolí dostává příležitost na takových těch různých místních oslavách, ale pořadatel volí do hlavní části známé skupiny i spěváky, které jsou osvědčeným magnetem, a pak tak někdy od 22 hodin, možná až po nějakém úspěšném revivalu si zahrají. Třeba je chyba, že se právě nehrnou do open soutěží, protože co může být větší reklama, než se třeba objevit na obrazovce ? Podobně se proslavil kdysi Palo Pačut z Košic, jako super napodobitel Freddiho Mercuryho, a tak jsem ho po letech konečně loni viděl i na vlastní oči a těšil jsem se.
Jinak jsem před několika lety slyšel na Beatu úžasnou skladbu skupiny Emerson like and palmer, jejíž objednavatel prohlásil, že si ji pouští k snídani, obědu i večeři. Fakt zajímavá snad 12 minutovka a já vůl si nezapamatoval název. Nebo vzpomínám, jak mě zaujal téměř až strašidelný zvuk kytary ve skladbě od Judas Priest s názvem Sinner v druhé části skladby. Tak to jen, abyste nemysleli, že znám jen popík, nebo melodický rock :-).

Jose
Registrovaný
Příspěvků: 330
PostRe: síť rádií HEY
on: March 21, 2011, 20:37

Tak jistě jak vtip dost dobrý, ale jinak k nepoužití, což je problém…
To bylo pro Stanleyho…

Jinak 13. století jsou přece bývalí Hrdinové nové fronty, tedy jedna ze znamých českých punkových veličin. Jen je přestal bavit punk a dali se na ghotic nebo jak se tomu říká. Ovšem to bych nepovažoval za novou kapelu, to už je taky prastarý.

Barka
Registrovaný
Příspěvků: 182
PostRe: síť rádií HEY
on: March 21, 2011, 19:22

Fakticky nevím , kde bych našel tvorbu mladých kapel. Když na něco narazím
nebo mě navede rádio , tak se ukáže , že je to jenom výkřik ze tmy.
Já bych nějaké stránky uvítal. Určitě to sem patří , protože ty naše
pitomosti kolem rádií jsou už jenom jakýsi druh sportu. Mimochodem na
Rockmaxu hrají pravidelně nové věci a prezentují kapely , ale vesměs ze
zahraničí. Další problém je v tom, že jsem slyšel i dobře zahrané věci,
ale všechno jakási metalová křižovatka, což mě pod nos moc nejde.
Snad jediné , co si tak pamatuji je XIII.století. U jejich textů jsem se
dobře pobavil.

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostRe: síť rádií HEY
on: March 21, 2011, 17:53

Jose,nezlobte se na mě, ale když tady Barka tak pěkně napsal, že to jsou sranda kecy a takové to pošťuchování, tak mi dovolte, abych si přisadil. V Čechách se přece hledají nové talenty. Česko hledá superstár a dokonce loni ( už ani nevím, jak se to jmenovalo), tak tam vystupovaly nějaké holčičí a klučičí kapely. Že jste taky čekaly, že budou hrát blues :-) ? Vím ale, že tentokrát tam nebyly jen mladý a jen zpěváci. Víc toho nevím, protože obvykle dělám přitom jinou zábavu a spíš ze zvědavosti mrknu, kdo sedí v porotě a co se vymyslelo nového. Letos jsem snad ještě ani okem nehodil.

Jose
Registrovaný
Příspěvků: 330
PostRe: síť rádií HEY
on: March 20, 2011, 22:42

Tak Livin Blues mám stále ještě doma na original černé desce, jedničku a dvojku.
Už na ně na tomhle serveru přišla jednou řeč, to jsme o nich prohodili pár slov s p. Merhautem.
Ten mi tehdy doporučil jinou holandskou bluesovou kapelu, kterou jsem člověče vůbec neznal. Takže i v tomhle věku si lze stále doplňovat informace. Okamžitě jsem si od nich opatřil asi 5 desek. A fakt skvělá kapela. Mám na mysli tuhle http://www.youtube.com/watch?v=85pNwGVMLG8&feature=list_related&playnext=1&list=MLGxdCwVVULXcepRuwCpx3iUbhiD7gE4tK

Ona, když přišla řeč na Holanďany. Tak oni jsou zajímaví ještě z několika hledisek. Na Astře 23,5 je několik holandských regionálních stanic. Byly tam i televizní i rádiové. Nedávno se větší část těch rádiových odpojila, protože už se jim to nevyplatí.No a protože jsem člověk zvědavý, sporadisky jsem jim věnoval pozornost a občas jsem tam slyšet hodně solidní věci. Takže v podstatě by se daly použít i jako vzor na naše ČRo, které nic takového nedělá. Tedy, že by vysílali třeba přenos z nějakého současného bluesového klubu.

No a tou druhou věcí, to zase naváže na tu debatu před tím v 70. – 80. letech měli právě Holanďani studia, kam si mohlo jít zdarma na pár hodin zahrát a už se zase kolem toho motali lidi z vydavatelství a rádií a když něco bylo slušné, tak to hned chytali. Protože každý chtěl objevit další hvězdy na kterých konec konců mohl pak i on zbohatnout, když se trefil. Nevím jestli něco takového je tam ještě dnes. Možná, že ne. Třeba to všechno pohřbil internat a nikdo už třeba nechce vydávat nějaké zajímavé desky. Nevím. Ovšem to je to co zazlívám těm našim pitomcům. Prostě za totality to řídila strana a její cenzoři a dnes 20 let po pádu, se zase vysílají stále ti samí. To by mě zajímalo jestli se někdo u nás obtěžuje lovit a prosazovat nové kapely. Nejspíše ne a jsou prostě jen na koncertech a na netu. A ono už to tady takhle vlastně funguje asi 60 let, tak už prostě nikdo ani neuvažuje o tom to měnit. Prostě hudba žije mimo rádia a televize úplně stejně, jako když tady vládl Husák. Sice nechápu, že se v těch rádií nestydí, že tedy nejsou schopni přinášet a vyhledávat nové mladé zajímavé kapely. Ale asi je jim to putna. Když lidi klidně poslouchají ty sračky, co jim servírují.

Barka
Registrovaný
Příspěvků: 182
PostRe: síť rádií HEY
on: March 20, 2011, 19:48

Tak Jose, tohle mě fakt rozesmálo , to s babama. Fakt jsem měl záchvat
smíchu. Samozřejmě , že to všechno bylo trošku jinak. Chodily jsme
pařit při rocku, pouštěli si v hospodě v oddělení , kde dědci nechodili.
Na disco jsme chodili dělat bordel. Dělali se bečky a chaty a tam
všude se poslouchalo to nejlepší. Vzpomínám na pařbě u káma jsem
objevil desku Livin´blues a to byla věc, která mě kdy nejvíc učarovala.
Jenom jsme neměli možnosti jako ve větších městech. Zase se rozšiřovali
texty , sháněli plakáty , knihy a jezdili jsme na folkové fesťáky.
A mnoho let jsem nečetl nic jiného než světovou literaturu. A teď , když jsou kluby dosažitelné , tak mě to handicap znemožňuje. Na druhou
stranu mám čas na celodenní poslouchání , srovnávání, pustím si jazz,
projedu komplet popové rádia, na satu shlédnu , jak se mění klipy atd.
Ty naše kecy tady jsou sranda a vzájemné pošťuchování a ubezpečuju tě ,
že rock je můj život.Ale i za komoušů to s rockem mělo své kouzlo.
Osobně jsem si dobré muziky strašně vážil a poslouchání bylo víc od
srdce. Je to podobné , jak jsme si my vážili víc hraček než dnešní
drůbež. ZDAR

Jose
Registrovaný
Příspěvků: 330
PostRe: síť rádií HEY
on: March 20, 2011, 16:17

No, tak ono zase, když si vezmu kolika kamarádům po svatbě ty baby potom ty jejich sbírky vyházely. No tak ono bylo lepší se napřed raději zeptat. A když ti nějaká začala vykládat, že se jí zdá ten Mišík perverzní apod. Tak to bylo raději lepší jí poslat včas kamsi a vyhledat nějakou jinačí… No ono to nebylo technicky možné balit baby při Vondráčkové a spol. protože kde se hrály takové sajrajty, tak tam jsem nikdy v životě nebyl. Já chodil v Praze jen do těch klubů, kde se hrála slušná muzika, třeba na Chmelnici apod. No a když se dělal mejdan někde v bytě nebo na chatě, tak si tam přinesli pásky a desky lidi svoje a zase tam žádný takový hnuj nebyl… Takže já to v podstatě 40 let neslyšel, tak že ty skřeky, co vrzá Blaník nebo Čas, já to neznám, nelíbí se mi to, nikdy jsem to neslyšel a nevím proč s těma hovadinama otravují lidi. Ale je to soukromý, tak je to jejich věc.

No Pražskej Výběr, když na to přide měl na mále to byl tuším rok 1983 v Hradci Králové ne, kdy jim začali jít po krku ?

Tady jsem dohledal ten článek, který to tehdy odstartoval

http://www.ceskatelevize.cz/specialy/bigbit/doplnky/nvlnasestobsahem/nvlnasestobsahem.php

Barka
Registrovaný
Příspěvků: 182
PostRe: síť rádií HEY
on: March 20, 2011, 15:29

Já ti řeknu , co mě chybí. Mě chybí kapela, která by byla tak dobrá,
že by se musela dostat do popředí. Nemusím Výběr, ale prosadili se
za komoušů. A víš čím, protože fakt uměli. Všichni. Taky jsem slyšel
hodně nových kapel a mám v hubě jaksi hořko. Málokterá kapelka se pustí
do opravdového kytarového sóla a hlavně ,hrají divadlo. Podobné kapely
jsou ale i v zahraničří. Pubescentí idoly Greenday, Nickelback a víc
si nevzpomenu. Visací zámek, Doga a další já nemusím, to radši tu
Helenu, obrazně. Jinak jsme balili holky všude, ve škole , na bigbítě,
disco. Nevím , my tady na Moravě jaksi nezačínáme větou co posloucháš.
Ale jiný kraj…

Jose
Registrovaný
Příspěvků: 330
PostRe: síť rádií HEY
on: March 20, 2011, 13:24

Tak to my né, s holkama, co poslouchaly Vondráčkovou jsem tedy fakt nekamarádil. To tedy dopravdy ne. Ale kapely byly skvělé. A to je právě ten průser, že se vůbec a ani trochu nehrají a hraje se nějaký komunistický hnus, právě třeba ta Vondráčková. Místo toho aby pustili opravdu něco na co jsme chodili a co fakt bylo o něčem. Je to jedno co, jestli Betula Pendula nebo MCH Band nebo Odvážné Bobříky nebo koho. Ale takové věci se vůbec nehrají, ale hraje se hnusný komunistický sajrajt. To je falšování historie mimochodem. A nejhorší samozřejmě je, že to běží v tom komunisty nastoleném zaběhnutém systému i 20 let po revoluci. Máš tušení, co je dneska skvělých českých kapel ? A slyšíš je vůbec někde ? Pokud tedy nejdeš přímo na jejich vystoupení ? No neslyšíš, cpou tam zombie typu Gotta a Vondr. http://www.freemusic.cz/hudba?area=5&sortby=2 si prohlédni ty počty a ty profily, pust si ukázky… Hrají to ? Nehrají to… Žíjí dál v komunismu se svou Vondráčkovou a jinou rudou verbeží… Fuj.
No a kdo ti dnes zahraje něco pěkného, českého ? Tak 3 stanice… RADIO 1, ČRo Wave a Beat. No a jinak je to spíše směs toho nejhnusnějšího, co se kdy ČSSR vyrobilo. Na těch ostatních stanicích… Jen tak z legrace jsem si vyhledal jedny známé, znáš třeba tuhle kapelku ?
http://bandzone.cz/terraignota#/terraignota

Barka
Registrovaný
Příspěvků: 182
PostRe: síť rádií HEY
on: March 20, 2011, 13:15

Ještě bych dodal, že za komoušů jsme měli lepší kapely, hudba šla
bez problémů sehnat jakákoliv a holky jsme balili i u Vondráčkové.

Strana: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15