Diskuze

Strana: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Autor Tema: síť rádií HEY
Barka
Registrovaný
Příspěvků: 182
PostRe: síť rádií HEY
on: March 25, 2011, 17:46

Měli jsme tam jednoho šachového génia. a doteď nechápu jeho myšlení.
Jó to byly doby.

Stanley 1440
Registrovaný
Příspěvků: 520
PostJen k těm autům.
on: March 25, 2011, 17:33

Zdravím chlapi ! Je to sice už hodně daleko od hudby a rádia, ale viděl bych to takto: Představte si zimu, ranní přetopený a nabytý autobus lidí do práce, kteří stojí na jedné noze a nemají kam dát kabát. A ne všude ten autobus jezdí.Skoro lépe jezdit často do práce autem a snadno se zvykne.Dnes kdekdo dojíždí denně za prací a v některých rodinách i oba a dvěmi auty.Pak přijde sobota, někdo do té práce nemusí a teď se začnou dít věci.Tihle jedou autem k příbuzným, druzí zase na výlet, třetí sedne na kolo, aby udělal něco pro zdraví a čtvrtý chodí radši pěšky na tůry.Všichni si ten den chtějí pěkně užít a přitom se nutně omezují, byť se dělá hodně, aby se potkávali co nejméně. Také moc rád jezdím na kole, ale musím kolaře kritizovat zejména tehdy, pokud se na horách vypravím po asfaltce jako pěšák ( zároveň turistická značka) do kopce a oni to perou s kopce,až někdy riskují nejen svůj život.Člověk musí být někde ve střehu. Nemůžeme se ohánět nějakými cyklistickými tradicemi. Češi chtějí také jezdit a budují se pro ně cyklotrasy i cyklostezky( ty jsou ryze pro ně a bruslaře).Endorfiny ( hormony štestí), které velmi významně ovlivňují náš život, dává právě cyklistika a chůze nejvíce. Dokonce prý významně snižuje riziko rakoviny. A ten komunismus bych také nechal spát.Vše má svá plus a minus. Dnes máme na jedné straně nezaměstnané a na straně druhé by někdo mohl makat 7 dní v týdnu. Nezlobte se na mě, ale nejsme žádná tažná hovada, nýbrž lidi, kteří mají také své záliby a potřebují na ně mít čas. A ne každý touží mít jachtu, vilu, dvě auta a milion na knížce. Jo Barko, šachy jsem hrával také, také kdysi a dnes na to není ani chuť. A může za to i PC, diskuse, různá jiná zábava i práce. Hezký víkend a snad příště už o stanicích či muzice. … 33. Dh7++ :-).

Barka
Registrovaný
Příspěvků: 182
PostRe: síť rádií HEY
on: March 25, 2011, 15:23

Jen upřesním , co jsem zažil. Za komunistů jsem hrál hokej , pak
fotbal a byl jsem v plaveckém oddílu. Nikdy jsme nedělali nic jiného
než trénovali nebo hráli. Ještě jsem hrál šachy. Výborný kroužek,
bezvadné zázemí. To bylo za komoušů a bylo to opravdu na úrovni.
Cyklistům zdar.

Jose
Registrovaný
Příspěvků: 330
PostRe: síť rádií HEY
on: March 24, 2011, 19:51

Barka – je pravda, že po revoluci, co se zastavily některé fabriky, tak se velice přijemně vyčistil vzduch a začalo bý konečně dýchatelno, to ale vydrželo tak 10 let a mezi tím se prodalo tolik aut, že dneska vyploděj asi tak jako ty komunistické fabriky a je to tam, kde to bylo. Taktéž je pradva, že ty řidíčáky dělá kde jaká podvodná firma a policajti jsou úplatní jako sviňa, takže počítám, že tak třetina současných řidičů vůbec s autem jezdit neumí a dle toho to vypadá. Tak samozřejmě, to není důsledek doby, ale to všichni praktikovali už za hluboké totality třeba můj brácha si jezdil autem i pro cigára do hospody vzdálené cca 1 km a to bylo za hluboké totality a já tam chodil vždy zásadně pěšky nebo si dojel na kole.
Ovšem jako on se chovali zcela všichni jeho vrstevníci, takže to nemá s dobou vůbec co dělat. Ostatně se tak chovali i všichni dědci o 50 let starší a dnes dávno po smrti a před hospodou parkovalo všechno od babety po traktor. Zvláště těch traktorů tam bylo povětšinou víc. Nevím o tom, že bych pracoval s nějakými zazobanci, prostě sportují úplně normálně děti obyčejných lidí, svářeče, elektrikáře, soustružníka a to úplně normálně a bez problémů. Samozřejmě, že jde o cca 2 treninky týdně, nevím o tom, že by se těch tréninků dělalo za komoušů víc, naopak vím o tom, že za komoušů se místo tréninku, což už si dneska naštěstí nikdo nedovolí, dělala socialistická brigáda a hrabalo se listí na stadioně a pod. rudé krávoviny. Dnes se za to naštěstí platí, tak se snaží odvést práci a opravdu je cvičí ne jako za rudochů, kdy je akorát zneužívali k nějakým pracem aby potom mohli v novinách ukazovat jaké mají hřiště. No po chodníku u nás jezdí přimitomělí cyklisté. A říkám jednou do mě nějaký ten hajzl vrazí a na místě ho tam zabiju. A půjdu si klidně sednout, ale s dobrým pocitem, že jsem zabil šmejda, co se nenaučil jezdit na kole a nepochopil, že patří na silnici a ne na chodník, který je pro chodce.

FM – tak je pravda, že motorkáři a čtyřkolky, to je to samé neštěstí jako cyklisté, sice je jich podstatně méně, ale o to větší nadělají bordel. Těm cyklistům to alespoń tak neřve a není po nich tolik oleje. I když je jich o to víc, takže kudy projedou, tam taky rok tráva neroste. Ale je fakt, že na co jich musí být padesát, to zvládne motorkář jeden. No v Holandsku existují po celé zemi úplně všude 3 pruhy.
máš chodník pro chodce, potom červený pruh pro cyklisty, stejně široký jako chodník a potom silnici pro auta. Plus jsou tomu uzpůsobené všechny křižovatky a předpisy atd. Ovšem oni jsou placka a má tam cyklistika tradici. Tady je to nějaký komerční vynález po revoluci a vůbec to se nepatří. Silnice kolikrát nemají ani chodník a když ho mají tak po něm jezdí zpitomělí cyklisté, kterým tady nikdo neudělal pořádná pravidla a chudák hodec aby běhal škarpou. Fakt úžasné. To je opravdu prdel je pozorovat. Přijede na křižovatku jako auto či motorka, po silnici, tam to střihne jako chodec aniž by se samozřejmě obtěžoval slézt z kola, protože proč by to dělal, že, po přechodu na zelenou mezi chodci a za křižovatkou to mastí po chodníku v proti směru kam chce a chodci nevědfí, kam mají uskočit. Už by půl roku seděl. Spratek ! Pěší zona. Nikdo tam nevjede, ani auto ani motorka, ale cyklisti si tam dělají honičky a chodci uskakují do výkladů a průchodů. Proti těmhle hajzlům už by někdo měl udělat protostní pochod. Jsou jak urvaní ze řetězu, nepatří to sem a nemusí mít žádná pravidla. Za komunistů jim alespoň PSVB kontrolovalo ty kola zda je to provozuschopné, dneska jsou a nejsou součástí provozu, dělají si, co chtějí.

Barka
Registrovaný
Příspěvků: 182
PostRe: síť rádií HEY
on: March 24, 2011, 19:23

Brno je pro mne daleko , jinak bych tam byl. Jenom přidám takovou
drobnost. Mám zdravotní komplikace a když je fajn, šlápnu do pedálů.
Nebo chodím dlouhé tůry, i když spíše tam , kde nejezdí moc aut a ne
třeba v lese. A oslovují mě lidi. Hodně mě říkalo , že mě obdivují.
Pro jednu věc, nebojím se deště , zimy , horka. A co dodají , že by
se také rádi protáhli. A tady už to navazuje na příspěvek od FM.
Všechno se dělá pro automobilovou dopravu. Dokonce i chodníky se
dělají tak, že pro každý dům je chodník sespádovaný. Moje zkušenost
je taková, že 10 km po těchto chodnících a mě bolí klouby , protože
nejdu po rovině. Ale to jsem odbočil. 18 ti leté děcko nesportuje , ale
má řidičák. O tom nelze pochybovat, jezdí denně autem. Takže je
opravdu situace taková, že z kola se stal strašák a vyzdvihují se
auta. A ještě dodám , že mladí nesportují a nečtou. To tvrdí prodavači
knih , knihovníci , sportovci. Zábava už je jinde. A jak píšu, to
jenom papouškuji slova lidí od fochu.

FM
Registrovaný
Příspěvků: 85
PostRe: José
on: March 24, 2011, 19:05

Vadí ti kola? Znáš vynález jménem motorka? Nebo slyšel si někdy slovo čtyřkolka? Přál bych ti navšívit lesy u nás. To mi řekni, co by ta tvoje banda cyklistů musela dělat, aby nadělala tolik spalin a aby se celý les otřásal. Kontolní otázka: Když nechceš cyklostezku, budou tě cyklisté na pěšinách ohrožovat míň nebo víc? Souhlasím že bys dal cyklisty na silnice, jenomže světe div se, silnice zabrala auta a tady ten problém začíná. Dnešní zdegenerovný člověk považuje za normální vyrazit s autem do zácpy, vyrábět tam rámus a plyny, jenže na tyto spaliny si jeho organismus ještě nezvykl. Není se čemu divit, když je masám vtloukána do hlavy superlativa o autech v reklamách a atosalónů je tu jako samoobsluh. Alternativní dopravu(kolo) dokážou tihle zmanipulovanci jen ignorovat, než aby to zkusili. Zanedouho se tu v Brně koná protestní cyklojízda abysme těmto zabedněným lidem ukázali, že kupodivu i na kole se dá někam dostat a bez prasečin, třeba v městech Beneluxu to jde.

Barka
Registrovaný
Příspěvků: 182
PostRe: síť rádií HEY
on: March 24, 2011, 18:37

Bohužel , situace je u nás žalostná. Cyklisti i chodci jsou prakticky
zotročeni poblázněním jménem auto. Jsou všude , dnes mě předjížděl a i
bagr ,jeden řidič do protisměru , kolona naproti musela zastavit.
Normálka. Mnohokrát se octnu v příkopu, nedají šanci lidem uhnout.
Totální bezohlednost, naprostá neschopnost ujít kilometr pěšky. To je
výsledek dnešní doby. Takže si to zopakujeme. Mladí nesportují a
nečtou. 3 lidi se na tak drahou knihu nezmůžou. Nemají na to.
Nejsou prachy , nemel pořád o komunismu a zajdi se zeptat. Sportují
většinou děti zazobanců a to ve sportech specifických. Celý Západ a
také my máme obrovský problém s nesečtělou mládeží , chybí jim potom
slovní zásoba. A nehleď na kolegy, musíš se dívat všude. A ještě jedno,
jestliže jde někdo na 2 tréninky týdně a mimoto nic, tak se o sportu
nedá mluvit. Jako aktivní cyklista si přeju co nejméně aut a tím
čistý vzduch , méně hluku a co nejvíc cyklistů na stezkách. Ještě by
mě zajímalo , kdo jezdí u vás po chodníku? U nás stojí na chodnících
auta a většina lidí , co by měla na chodníku být, tak je na silnici
v autě. Sportu zdar.

Jose
Registrovaný
Příspěvků: 330
PostRe: síť rádií HEY
on: March 23, 2011, 20:11

To jsi vypadnul z reality spíše ty, všechno bych ti věřil, ale ty cyklisty ne. Nebo máte u vás jiné mravy. Ale na ty si jednou vezmu klacek a nebude to dlouho trvat. Jdeš do lesa na procházku se psem, každých pátnáct minut se kolem prožene tak 10 členná banda těhle zparchantělých pubescentních bikerů. Jdeš po chodníku, to samé, ty svině se neštítí ničeho, zase parta grázlů na kolech div tě z chodníku nasrazí pod auta na silnici. KOLO PATŘÍ NA SILNICE A NE DO LESA A NE NA CHODNÍK. On je březen a ti hajzlové už teď jezdí jak vzteklý. Potkávám je cestou do práce i cestou z práce. Chuligáni na kolech, všude, desítky. Prostě podporovaný uměle vyhoněný kšeft s kolama. Hrozná nemoc. Turistům tady zabavili na příkaz Evropské Unie stezky a dali je těmhle bandám. Všichni kola od rodičů tak za 60 tisíc a výš, žádný Favorit nebo Eska, tak od 15 do 20 let a bordel všude kam přilezou.

Jinak, co se týče mladších spoluzaměstnanců, tak neznám snad jediného, co by neměl dítě přihlášené v nějakém judu, řeckořímském zápase, či fotbalovém nebo hokejovém klubu apod. A jako že toho je. A malé děti a oni s nimi jezdí už třeba na zápasy do Německa a do Finska a všude možně, několikrát za rok. Takovéhlo možnosti fakt za bolševiků neměli ani náhodou. Sice to není levné, ale raději zaplatit nežli aby se pak dítě flákalo s nějakými pofidérními cyklisty po lese apod.

Knížky sice trochu podrařily. 200 to je nějaká levná ne, co já vím, tak, co jsem tak kupoval tak to bylo 500-700…
Ale jsou a už jsem taky viděl praktikovat, že jako my jsme si kupovali černá LP, když stálo 250Kčs a plat byl do 2 tisíc Kčs. Tak že si koupili třeba tři lidi LP dohromady, tak jsem si všiml a to už tak minimálně 5 let zpět, že se i praktikuje, že si 3 lidi koupí knížku dohromady, respektive koupí ji jeden a dvěma ji potom půjčí a když to udělá každý z nich, tak si každý z nich přečtě 3, praktikuje se to…

Barka
Registrovaný
Příspěvků: 182
PostRe: síť rádií HEY
on: March 23, 2011, 18:09

Konstatování knihovníků a prodavačů: mladí nečtou
konstatování odborníků na sport: mladí nesportují
Jsem mnohaletý hobby cyklista, mladí nejezdí, jezdím kolem hřišť,
jsou prázdná , jezdím kolem nádraží , škol, všude hulí atd.
Jose vypadnul jsi z reality. Právě dnes lidé , kteří čtou , tak více
navštěvují knihovny. Pokud to nevíš, tak kupovat knížky si může
dovolit málokdo. Jsou drahé. Tak se chodí do knihovny. Jsou to lehké
počty. Knížka týdně za 200, čtou dva , v obchodě je neuvidíš.
A jelikož jsem jako mladý prošel mnoha sporty, tak bezpečně vím , že
za komoušů byly podmínky mnohem lepší. Nebylo to drahé. Přispívaly
fabriky atd. Většina klubů na vesnici namá ani lunt. Ale to všechno
je zbytečné popisování.

Jose
Registrovaný
Příspěvků: 330
PostRe: síť rádií HEY
on: March 23, 2011, 11:12

A kolik jich je četlo za bolševika ? Když jsem chodil na ZDŠ, tak jsem si četl snad jediný ze třídy, protože ti ostatní chodili raději na fotbal. A na prumce si nás četlo, tak asi 5 ze 30. To máš šestinu. No a o 30 let později vidím podstatně mladší spolupracovníky běhat do knihovny, co týden. Takže nemám pocit, že by se ten poměr nějak dramaticky měnil. Jo, že si už lidi nechodí půjčovat, protože si to dnes mohou koupit, to je možné. Veřejné knihovny už asi tak neprosperují, když je to normálně všude na pultech. Za bolševika se do nich chodit muselo, protože v Knize nic neměli a v těch veřejných knihovnách, pokud to někdo neukradl, tak se ledacos podařilo před cenzory uschovat a důvěryhodným čtenářům to tajně podstrčit, tedy protekčně zapůjčit. To znám. Tak to je pravda, to už dnes není, když to lze koupit kdekoli. Na druhou stranu skončila ta bolševická šedivost, dneska mají sportovní vyžití daleko větší, jsou zde desítky sportů, co tady ani tehdy nebyly. Mají nesrovnatelně větší možnosti zábavy, to je pravda. Konec konců i všelijakých klubů je více a nemusí zavírat povninně v 22 hodin. Takže je to jejich problém jestli budou běhat po hřišti, jezdit na kole nebo chlastat v hospodě nebo šukat v bordelu nebo sedět u computeru nebo sedět nad knihou. Mohou si vybrat. Pravda my ten výběr měli poněkud ořezanější. Tak mohla ta kniha být častěji používána na útěk od reality, je to možné.

Strana: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15