ČRo D-dur

main_ddur

Český rozhlas D-dur je speciální stanicí Českého rozhlasu, která vysílá jen na internetu a v digitálních sítích. Jde o jednu z prvních stanic, která byla určena pro proces digitalizace. Nabízí nemoderovaný hudební proud klasické hudby od renesance až po tvorbu 21. století. Podobně jako Český rozhlas 3 Vltava se i D-dur orientuje na náročného posluchače se zájmem o kulturní obohacení.

ZÁKLADNÍ INFO

Formát stanice: Classic

Adresa: Vinohradská 12, 120 99 Praha 2
Telefon (ČRo): 22 155 1111

URL: http://www.rozhlas.cz/d-dur/
E-mail: d-dur@rozhlas.cz
Facebook: Neexistuje oficiální profil

Vlastník licence:
Platnost od: 00.00.0000
Licence do: 00.00.0000

Živé vysílání přes internet:

http://www.abradio.cz/radio/91/cro-d-dur/

Archiv vysílání: Neexistuje

Zvukový obal rádia

TOP 5 – Články

Kroky rozhlasové digitalizace – posloucháte rádio přes televizi?
Digitální terestrické vysílání rozhlasových stanic je v České republice pořád hudbou budoucnosti. Už dnes ale můžete udělat první krok, pokud si zvyknete poslouchat rádio přes televizní platformy. Zvuk můžete vnímat přímo z reproduktoru televizního přijímače nebo můžete k set top boxu připojit reprosoustavu. Počet posluchačů ale zatím není natolik výrazný, aby se soukromým rádiím vyplatilo investovat do DVB-T nebo satelitní distribuce.

Veřejnoprávní multiplex v roce 2009 zvýšil pokrytí na 93 procent obyvatel
Přechod z analogového pozemního vysílání na digitální urazil v letošním roce v Česku významnou cestu. Na jeho konci můžeme konstatovat, že pomocí nové technologie může čtyři stanice veřejnoprávní televize přijímat už 93 procent tuzemské populace. Signál první digitální sítě je dostupný na 91 procentech území. Dá se tak říci, že zásadní část digitalizace zdejšího éteru je z pohledu České televize již provedena.

Stáhněte si zdarma Braniborské koncerty
Nová rozhlasová nahrávka Bachových Braniborských koncertů volně ke stažení na stránkách Českého rozhlasu D-dur. Ve středu 1. srpna 2007 ve 20.00 hodin zazní v rozhlasové premiéře v rámci Barokního dne na stanici ČRo 3 – Vltava nová nahrávka Bachových Braniborských koncertů, kterou natočil soubor Musica Florea. Od stejného okamžiku pak bude tato nahrávka zdarma k dispozici na stránkách digitální stanice ČRo D-dur. Zájemci si ji budou moci zdarma stáhnout ve formátech MP3 a Flac na internetové adrese www.rozhlas.cz/d-dur/download.

Stanice Českého Rozhlasu na ABradio
Na konci roku 2006 vyhlásil Český rozhlas výběrové řízení na technologického partnera pro realizaci živého vysílání prostřednictvím internetu. „Ze čtyř oslovených společností předložila nejlepší nabídku společnost AB Radio, a.s., která tak od 1.2.2007 zajišťuje realizaci streamování 18 stanic Českého rozhlasu.“ říká tiskový mluvčí Českého rozhlasu Ladislav Pavlík. Jedinou výjimkou je regionální studio v Pardubicích, které se do tohoto projektu zařadí až v červnu, po skončení platné smlouvy se stávajícím dodavatelem technologie. Kromě regionálních stanic, které budou odbavovány analogově, bude vysílání všech speciálních a celoplošných stanic odbavováno plně digitální cestou.

Nové stanice ČRo: Radio Česko a D-Dur
Český rozhlas připravuje v souvislosti s rozvojem digitálního vysílání hned několik nových programů. Nejdále jsou projekty zpravodajské stanice Radio Česko a rádia D-Dur zaměřeného výhradně na klasickou hudbu, které již v omezeném testovacím režimu vysílají. Oficiální vysílání musí schválit Rada Českého rozhlasu, která by tento bod měla projednat na svém dnešním zasedání.

VYSÍLAČE

DIGITÁLNÍ PŘÍJEM (DVB-T)

Kompletní přehled: http://www.rozhlas.cz/digital/info/_zprava/556953

SATELIT

Astra 3A – 23,5 st. E, Frekvence – 12525; polarizace V
přenosová rychlost 27500; fec – 3/4

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .