První velkou událostí letošního roku bude finále volby ředitele Českého rozhlasu

Český rozhlas by měl v nejbližších týdnech znát jméno nového generálního ředitele. Finále probíhajícího konkurzu se uskuteční 20. ledna, kdy proběhnou osobní prezentace pěti finalistů před členy Rady Českého rozhlasu.

Newsroom Radiožurnálu, ilustrační foto Český rozhlas

Newsroom Radiožurnálu, ilustrační foto Český rozhlas

Do výběrového řízení se původně přihlásilo 31 kandidátů včetně nynějšího prozatímního ředitele Karla Zýky. Ten v prvním kole získal čtyři hlasy a do finále volby nepostoupil. Mezi vážné kandidáty se může zařadit René Zavoral, jeden z náměstků bývalého šéfa rozhlasu Petera Duhana. Zavoral je jedním z pětice finalistů.

Dalšími horkými kandidáty na ředitelské křeslo jsou Jakub Končelík, děkan Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, dále známý novinář a právník Tomáš Němeček. Šéfem rozhlasu může být i Michael Kralert nyní působící na manažerské pozici v České spořitelně a posledním z pětice kandidátů je ředitel divize Euro E15 vydavatelství Mladá fronta Tomáš Skřivánek.

Osobní prezentace jednotlivých kandidátů se uskuteční 20. ledna za účasti členů Rady Českého rozhlasu, kteří budou mít konečné slovo v otázce volby nového šéfa rádia veřejné služby. Každý kandidát bude mít 15 minut, jméno nového ředitele by mělo být vyhlášeno nejpozději 3. února.

Autor článku:

Komentáře (1)

  1. Ivo Rottenberg

    Já bych rád viděl René Zavorala jako ředitele. Byla by zachována kontinuita původní koncepce. Duhan přece neodstoupil pro neschopnost, ale proto, že byl v rádiu kdysi jeho syn. I když Duhan nebyl ideální, ale to s čím do pozice ředitele šel, se mi líbilo. Že se toho tak „úplně“ nedržel, je také vinou Rady. René Zavoral by mohl být důslednější.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .