Novým dočasným ředitelem Českého rozhlasu byl zvolen Karel Zýka

Rada Českého rozhlasu dnes zvolila prozatímního ředitele Českého rozhlasu. Stal se jím Ing. Karel Zýka, dosavadní ředitel Odboru techniky ČRo. V čele rozhlasu bude minimálně do konce ledna příštího roku.

Karel Zýka, foto: Český rozhlas

Karel Zýka, foto: Český rozhlas

Karel Zýka celý svůj profesní život pracuje v médiích. Pět let byl technickým ředitelem Rádia Alfa, v letech 2000 až 2006 pracoval v Českém rozhlase jako ředitel Úseku komunikace. Následně šest let řídil síť regionálních televizí v rámci skupiny Prima, kde byl mimo jiné zodpovědný za přechod regionů na digitální vysílání DVB-T. Na post ředitele Odboru techniky Českého rozhlasu nastoupil v září 2014.

Rád bych tímto poděkoval Radě ČRo za důvěru, nominaci a za zvolení do funkce prozatímního ředitele Českého rozhlasu. S přijetím nominace jsem nakonec souhlasil především proto, abych pomohl Českému rozhlasu překlenout náročné tříměsíční období na přelomu roku. Mezi mé úkoly bude patřit zejména uzavření letošního hospodaření, budeme také pokračovat v rozjetých projektech ČRo i v digitalizaci rozhlasového vysílání. Klíčovým tématem pak bude sestavení rozpočtu na rok 2016,“ uvedl v reakci na své zvolení Karel Zýka.

Jeho jediným protikandidátem v dnešní volbě byl šéf okruhu ČRo Plus Alexandr Pícha. Paradoxem je, že ani jeden ze dvou nominovaných kandidátů se neúčastnil osobně, oba ale předem souhlasili s nominací.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .