Televizní přijímače v ČR: třetina domácností investuje do větší uhlopříčky

Průzkum Digimonitor pro České Radiokomunikace odhaluje nové trendy v oblasti televizních přijímačů v českých domácnostech. Hlavní domácí televizor většinou není starší než 5 let. Významně roste podíl obrazovek s větší úhlopříčkou.

Ilustrační foto Shutterstock.com

Ilustrační foto Shutterstock.com

Lidé chtějí větší a kvalitnější televize, ukázal průzkum. Více než polovina domácností je ochotna investovat do nové televize finanční částky nad 10 000,- Kč. V roce 2014 to přitom bylo jen 44 % lidí.

Polovina respondentů uvedla, že má doma dvě televize. Významně roste podíl obrazovek s větší úhlopříčkou, zhruba třetina domácností má hlavní televizi s rozměry 101 – 128 cm (31 %). To je nárůst o 9% proti roku 2013 (22% respondentů mělo tento rozměr úhlopříčky).

Druhý přijímač v domácnosti má většinou úhlopříčku do 50 cm. Mezi hlavními televizory domácnosti jsou nejrozšířenější LCD televizory – 64%. Výzkum také překvapivě ukázal, že ještě 12 % domácností vlastní skleněné CRT obrazovky.

Náš průzkum prokázal, že většina českých domácností vlastní televizi a kvalita televizního zážitku je pro ně důležitá. Koresponduje to i s průměrným stářím televizí – lidé si stále častěji pořizují nové přístroje, které jim dávají více možností. K přirozené obměně televizních přístrojů v horizontu 5 až 7 let. Pokud někdo právě nyní uvažuje o koupi nového televizního přijímače nebo set-top-boxu, doporučujeme si prověřit značku a typ na webu www.dvbt2overeno.cz, kde je již k dispozici seznam přístrojů, které prošly naší certifikací a jsou na nový standard digitálního vysílání připraveny,“ uvádí k trendu nákupu televizorů Marcel Procházka, ředitel regulace Českých Radiokomunikací.

Průzkum Digimonitor 2016 pro České Radiokomunikace byl proveden na vzorku 1203 obyvatel ČR. Sběr dat proběhl v rámci internetového panelu společnosti STEM/Mark, průzkum zpracovala společnost MRThink.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .