Rupert Murdoch hodlá rozšířit německou Bundesligu do celého světa

bundesliga-651

Společnost 21st Century Fox, jež patří do portfolia australského magnáta Ruperta Murdocha, uzavřela kontrakt na vysílací práva německé fotbalové soutěže Bundesliga pro nejbližších pět sezon od ročníku 2015/2016. Zápasy se tak objeví na síti FOX Sports ve většině zemí, kde působí. Oznámila to společnost v tiskové zprávě.

Sám Murdoch prostřednictvím svých firem ovládá i německou pay-tv platformu Sky Deutschland, která své abonenty oslovuje primárně díky zápasům Bundesligy. Tato platforma se zároveň stává globálním producentem přenosů všech utkání z německé soutěže. Ty se budou dál šířit do severní a jižní Ameriky, do asijských zemí a rovněž na nejdůležitější evropské trhy. V rámci Evropy však platí dohoda jen pro dvě sezony.

Obě strany nezveřejnily finanční podrobnosti vzájemné dohody. Na německém trhu je však tato soutěž pro Sky Deutschland nejdůležitějším produktem. Když předchůdce Sky Deutschland, platforma Premiere před několika lety přišla o exkluzivní práva k fotbalové soutěži, propadla se v průběhu těchto let do ztráty, kterou vykompenzovala až opětovným ziskem práv po třech letech.

V jednom případě se dokonce německá Bundesliga stala základem existence platformy Arena. Po skončení kontraktu však došlo k zániku této značky, jelikož neměla absenci Bundesligy jak vykompenzovat a přišla o většinu abonentů.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .