Čestmír Strakatý spouští nový podcast s autorskými rozhovory

Nový autorský projekt rozjíždí novinář a moderátor Čestmír Strakatý. Vedle rozhovorového formátu Prostor X, v němž dává prostor osobnostem, událostem a tématům, které by neměly zůstat bez povšimnutí, spouští 6. října Čestmír Strakatý podcast. V tom na rozdíl od zavedeného pořadu, který dosahuje v průměru milionu přehrání měsíčně, odloží svou obligátní černou košili a ukáže hosty v méně formálním prostředí i dialogu. Věrný nicméně zůstane svému zaujetí a empatii, se kterými se bude na jejich životní zkušenosti, názory a pocity ptát. První, kdo přijal pozvání, je politický komentátor Jindřich Šídlo. Další rozhovory budou následovat každý čtvrtek, přičemž část z nich bude dostupná zdarma prostřednictvím audioplatforem nebo YouTube, v nezkrácené verzi a bez reklam je nabídne předplatitelská platforma Herohero za 5 euro měsíčně.

Tvůrce podcastu Čestmír Strakatý (zdroj Herohero)
Zdroj: Herohero

Rozhovory točí Čestmír Strakatý devátým rokem. Nejprve se jejich přípravě věnoval jako editor na ČT24, následně zastával stejnou pozici v DVTV. Před čtyřmi lety přišla nabídka týdeníku Reflex vystoupit zpoza kamery a být tím, kdo hosty sám zpovídá. Zkušenosti s vystupováním před kamerou měl tehdy nulové, ale o tom, jak a koho se chce ptát, měl od začátku jasnou představu. Jeho záměrem je klást otázky, na které neexistují předem naučené odpovědi. Mimo jiné tak s herečkou Jiřinou Bohdalovou otevřel téma genderové neutrality, podnikatel a matematik Karel Janeček se mu svěřil se svým plánem oficiálně kandidovat na českého prezidenta, expremiér Andrej Babiš sdílel své obavy z nádorového onemocnění a epidemiolog Petr Smejkal pravidelně hodnotil pandemickou situaci.

„Dlouho jsem o vlastním podcastu s placeným obsahem přemýšlel, ale nakonec to rozhodování bylo jednoduché. Prostě chci lidem nabídnout víc. Delší rozhovory, které budou moci být uvolněnější, v co nejčerstvějším kabátě. S lidmi, kteří mě samotného zajímají a které podle mě má smysl poslouchat. Začínáme jednou týdně, ale u toho rozhodně nekončíme,“ přibližuje své motivace ke spuštění eponymního podcastu Čestmír Strakatý.

První rozhovor s Jindřichem Šídlem (zdroj Herohero)
Zdroj: Herohero, první rozhovor s politickým komentátorem Jindřichem Šídlem

„Z příchodu Čestmíra na Herohero máme obrovskou radost. Jeho profesní dráhu sledujeme už léta. Považujeme za důležité, že se ve svých rozhovorech nebojí veřejně otevírat i často tabuizovaná témata. I proto je pro nás obrovským oceněním, že si pro svůj další projekt zvolil naši platformu. Svým způsobem to považujeme za důkaz, že filozofie férového přístupu ke kreativní práci funguje. Chtěli bychom, aby Herohero bylo místem, kde bude moct každý sdílet svou unikátní tvorbu; a kde tvůrci dostanou příležitost živit se tím, co je baví. Kreativní práce si zaslouží být náležitě oceněna – ať už se jedná o podcastery, novináře, kuchaře nebo fitness trenéry; o úplné nováčky, nebo tak velká a etablovaná jména, jako je právě Čestmír,“ říká na konto nově navázané spolupráce Vojtěch Otevřel, co-founder Herohero.

Kromě nového podcastu připravuje Čestmír Strakatý už čtvrtým rokem rozhovorový formát týdeníku Reflex s názvem Prostor X, který se stal Podcastem roku 2021 v kategorii Zpravodajství a aktuálně je nominovaný na Cenu českého Internetu – Křišťálová Lupa jako nejlepší Online video (hlasování probíhá zde).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .