„sKORO NA mizině“ nový seriál od tvůrců „Lajny“

Nový seriál s důvtipným názvem “sKORO NA mizině” právě zveřejnil svou první epizodu s názvem Došly prachy, v níž září herci ostravského Divadla Mír s pražskými kolegy: Jiří Langmajer s Adélou Gondíkovou, Jana Bernášková s Rudolfem Merknerem a Michal Suchánek, který se podílel i na scénáři. Děj reflektuje současnou situaci divadel a jejich herců, kteří se ze dne na den ocitli bez příjmu.

skoro_na_mizine_1.197.1
Zdroj: sKORO NA mizině

Seriál popisuje fiktivní příběh inspirovaný divadlem, které jako první činoherní divadlo v ČR začalo okamžitě po uzavření divadel realizovat živé přenosy na YouTube, během nichž diváci přispívají do „mírového virtuálního kloboučku“ na provoz divadla.

1.epizoda: https://youtu.be/_CPNON7N5CI
teaser: https://youtu.be/72npMZJUHms

“Pro diváky je těžko pochopitelné, v jaké situaci jsme se ocitli. Jen fixní a úvěrové náklady Divadla Mír nás stojí 400 tisíc korun měčně, a to v situaci, kdy vracíme téměřdva miliony korun divákům za zrušená představení,” vypočítává Albert Čuba, který je nejen hercem, ale i principálem ostravského Divadla Mír. “Nemohli jsme tedy jen nečinně sedět a nechat divadlo zbankrotovat. Proto už měsíc a půl pravidelně streamujeme, a kdyžpřišel Vladimír Skórka s nápadem na tento seriál, v rámci kterého bychom mohli získávat další peníze nejen pro naše divadlo, ale i pro ostatní herce a divadla, které se postupněpřidají, neváhali jsme,” dodává Čuba, který se, stejně jako jeho divadelní kolega Štěpán Kozub, se Skórkou pracovně potkal již při natáčení kultovního online seriálu Lajna.

“Kdybychom takový seriál točili za běžného provozu, jeden natáčecí den by se finančněpohyboval zhruba kolem 300 tisíc korun, a to do toho není započítána předchozí práce na scénáři, následná postprodukce, propagace a další výdaje. V tomto případě šli ale všichni zúčastnění do projektu zadarmo, za což jim moc děkuji. Michal Suchánek nám navíc pomohl i se scénářem. Pokud se divákům bude první epizoda líbit, a tudíž se vyberou dostatečné finanční prostředky, které pokryjí nejen podporu divadla a jeho herců, ale i následnou produkci, natočíme další díly,” prozrazuje Vladimír Skórka s tím, že diváci mohou v komentářích psát své náměty na další vývoj děje, což se diváci dozví spolu s dalšími informacemi od tvůrců a herců v závěru epizody. V tu chvíli bude zveřejněno také číslo účtu seriálu “sKORO NA mizině” i specifický QR kód, díky kterému diváci mohou posílat libovolné finanční příspěvky.

Podpořit herce a natočení dalších epizod můžete zasláním libovolné částky na účet seriálu “sKORO NA mizině”: 4211306729/6800

Námět: Matěj Jankovský, Martin Šimiček, Vladimír Skórka
Scénář: Martin Šimiček, Vladimír Skórka, Michal Suchánek
Režie: Vladimír Skórka
Dramaturgie: Nikol Klevcovová, Daniel Strejc
Kamera: Jan Šťastný, Tomáš Nikel, David Rojíček
Střih: Matěj Jankovský
Hudba: Viliam Béreš (Toxique)
Titulní píseň Prachy: Fredy & Krasty
Obsazení: Albert Čuba, Štěpán Kozub, Robin Ferro, Vladimír Polák, Jiří Langmajer, Adéla Gondíková, Jana Bernášková, Rudolf Merkner, Michal Suchánek, Ondřej Malý, Přemek Bureš, Michal Sedláček, Kristýna Lišková, Petr Sedláček, Jaroslav Rusnák, Fredy & Krasty, Lada Bělašková a Beáta Hrnčiříková, Dimitrij Míťa Dostál

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .