VideoDiář: Sportovní redakce na Nově postrádá míru a vkus

radiotv-archivJestli má TV Nova někde slabinu, tak je to bezpochyby sportovní redakce. Unikátní hyenismus předvedli sporťáci v sobotních Sportovních novinách. Chce to opravdu dobrý žaludek, aby někdo dokázal vytvořit ze zlomené lýtkové kosti a dvou vyražených zubů rádoby veselou příhodu.

Poté co utrpěl po střetu s útočníkem český fotbalový brankář Petr Čech frakturu lebky, byla z toho celonárodní tragédie obří velikosti. Něco podobného se o víkendu přihodilo dalšímu českému reprezentačnímu gólmanovi. Daniel Zítka si při obraném zákroku zlomil lýtkovou kost a vyrazil dva zuby. Když jsem o této události viděl reportáž ve Sportovních novinách, nevěřil jsem vlastním očím i uším.
Celé to odstartoval Václav Tittelbach, jenž během úvodního rozpustilého rozhovoru z moderátory Televizních novin oznámil, že při střetu přišel Zítka o dva zuby a o zlomenou nohu. V následné reportáži byl osudný střet prezentován jako „veselá historka z natáčení“, při níž bylo vrcholem zakopnutí jednoho z pořadatelů a následné vyklopení zraněného brankáře z nosítek. Vše řádně doprovozeno hudbou ze seriálu Pat a Mat. Komentář k této situaci, že tomuto pádu se musel smát i samotný Daniel Zítka, celé reportáži nasadil smrdutou korunu. Hanba vám!

„Veselá“ historka z belgické ligy

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .