VideoDiář: Po svátečním hodování přichází televizní dieta. Využije toho TV Barrandov?

radiotv-archiv88České komerční televize vplouvají do nového roku v úsporném režimu. Zadavatelé už tradičně v prvních dvou kalendářních měsících omezují výdaje do televizní reklamy a tak ani privátní vysílatelé nehýří kvantitou původní tvorby. V lehké nadsázce se dá říci, že se pro leden a únor stávají z Primy a Novy filmovo-seriálové stanice.
Akviziční pořady nahradily v programových schématech vlastní tvorbu. Hlavní slovo budu mít v následujících týdnech zejména americké seriály a filmy. Vyplní sloty, v kterých se na podzim televize chlubily vlastními dramatickými a zábavnými formáty. Pondělní a středeční večery na Nově budou patřit kriminálkám (úspěšně v nich bodovaly české seriály Kriminálka Anděl a Soukromé pasti), podobný žánr na chvíli nahradí primáckou hru Nic než pravda v pondělí po deváté. Detektivek zřejmě není nikdy dost a tak Zločiny ze sousedství vystřídají moderátorské zločiny, které páchal Petr Lesák v soutěži 5 proti 5 každý všední podvečer na Primě.

Se závěrem roku se s prima obrazovkou rozloučili i doktorka Kateřina z odtučňovacího pořadu Jste to, co jíte, Pavel Zuna jako kufříkový král v Ber nebo neber i Veronika Žilková, která se primáckým Janem Krausem ve své talk show Pustit žilou stát nedokázala. Nova zase nechala vyhladovět fanoušky Ordinace v růžové zahradě a naordinovala jim třítýdenní půst. Do Kamenice se dvoumilionové publikum opět podívá 15.ledna. Dovolenou dostali i Ozzák a spol ze sitcomu Comeback, vrátí se na jaře. Nedělní večery na Nově vyplní filmy a střihové pořady ze starších zábavných pořadů, které připomenou patnácté narozeniny stanice. Premiérová Pojišťovna štěstí se na obrazovky vrátí zase až na podzim.

Vyklizených pozic by mohla při svém startu využít nová digitální TV Barrandov. Objeví se za šest dní a od počátku svého působení na televizním trhu přinese denně několik původních pořadů. Půjde o sitcomy, talk show či další zábavné formáty. V dietní sezóně ostatních celoplošných komerčních stanic má tak šanci některým ze svých předkrmů či hlavních chodů zaujmout lehce hladovějícího a hlavně snáze přepínajícího českého diváka.

Mlčící Ozzák

Kousek „Pravdy“

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .