TV Diář: Trapasy nejsou Clever

radiotv-archiv27Naše stránky přicházejí s novým zápisníkem, v němž vám budeme přinášet postřehy a aktuální novinky týkající se programového i jiného dění kolem českých televizí – zejména těch celoplošných. Navazujeme tím na rubriku TV Diář, která byla na RadioTV k vidění týden co týden po několik let ve slovenštině. Nový TV Diář vám přinese pohled na českou mediální scénu očima Martina Šinkovského, který vám své postřehy a dojmy ze sledování televize zprostředkuje několikrát týdně. Autor těchto textů má za sebou již několik praktických zkušeností s výrobou televizních pořadů (mj. spolutvůrce večerníčku Krysáci)a své teoretické znalosti z oblasti médií a filmu nabral – kromě jiného – na Univerzitě Palackého v Olomouci. A v neposlední řadě je také televizním nadšencem.

V sobotu jsem si ve 20:00 zapnul Trapasy na ČT1, abych zjistil, zda se jejich kvalita posunula. Když běžely Trapasy poprvé, díval jsem na ně ze zvědavosti, přibližně po 15 minutách jsem je s velkým znechucením vypnul a ovladač od televize jsem zahrabal na zahradě 10 metrů pod zem (samozřejmě obrazně). Tentokrát jsem onu veřejnoprávní apoteózu trapnosti a nevkusu vydržel téměř půl hodiny, ale déle to již nešlo a můj zrak se obrátil na TV Nova, kde v té době běžel Maxi Clever. Byl jsem mile překvapen jistou jednoduchou svěžestí této zábavné soutěže, které navíc dodával Milan Šteindler a spol. určité rysy anarchie, jež byly na Nově naposledy k vidění v dávném pořadu Na vlastní nebezpečí.

Už XVIII. řada seriálu Simpsonovi začala v neděli po půl osmé večer na ČT2. V prvním díle, který silně odkazoval na Kmotra, si zahrála legendární Metallica. Fotbalové Euro 2008 dospělo k rozhodujícím zápasům ve skupinách, jež se hrají ve stejný čas. Šéfové Primy se těšili, jak jim poroste sledovanost, ale nejzajímavější zápas už je nejspíš za nimi a to pro ně není dobrá zpráva. Euro však běží i bez nás a TV Prima operativně rozhoduje, který zápas bude vysílat v přímém přenosu. Dnes dostal přednost zápas mezi domácím Rakouskem a sousedním Německem.

Veřejnoprávní televize mimořádně připravila na zpravodajském kanále ČT24 program k příležitosti návštěvy Česka francouzským prezidentem Nicolasem Sarkozym. Celý den bude ve znamení země galského kohouta a pod hlavičkou Zaostřeno na Francii se diváci dozví více o jejich módě, kulinářství, obchodu, politice a vztahu k Evropě.

Nova Cinema na pondělní večer servíruje lahůdku Miloše Formana Muž na Měsíci. O něco později běží na ČT1 slavný Hořký měsíc od Romana Polanskiho a jednoznačně nejlepší film dne běží v „nejatraktivnějším“ čase 0:35 na ČT2Playtime Jacquesa Tatiho – vskutku pozoruhodná dramaturgie.

Na závěr jednu perličku z pátečního Milionáře na Primě:
Otázka: Knihy pro děti převážně nepsal
a) Karel May
b) Vojtěch Steklač
c) Milan Kundera
d) Josef Foglar
Celý svůj život jsem věřil, že o tajemných Stínadlech vždy psal Jaroslav Foglar. Jak by řekl můj oblíbený Mirek Dušín: „Tak to ať jsem bukanýr, jestli tomu rozumím.“

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .