TV Diář: South Park je plný extremistů (3 VIDEA UVNITŘ)

radiotv-archiv35V dnešním zápisníku se dozvíte kolik toho již stihla odvysílat stanice Z1, kdo s nálepkou USA má v Rusku problémy, jak dopadla Britney Spears na cenách MTV a další zajímavostí z tuzemska i ciziny. Na závěr si připomeneme jeden hlas jako zvon.

Z1 vysílá 100 dní
● První česká zpravodajská komerční stanice Z1 vysílá již sto dní. Od svého startu 1. června Z1 odvysílala více než 1700 hodin vysílání. Proběhlo více než 600 hodin zpravodajství, což představuje 3700 zpravodajských relací (na Z1 každou půlhodinu). Od září se na této stanici nově objevuje dopolední ekonomické zpravodajství nebo magazíny Yacht & Life (o životě na jachtách) a Molo (ze světa showbyznysu).

South Parku hrozí v Rusku zákaz
● Slavný animovaný seriál South Park, jenž si nebere servítky s ničím ani s nikým má v Rusku vážné problémy. Podle ruské prokuratury i některých diváků je tento seriál extrémistický. Mluvčí jedné z prokuratur Valentina Titovová prohlásila, že je pořad „destilačním přístrojem extremistických aktivit“. Dlouho jsem už South Park neviděl, ale je docela možné, že v některém z dílů Cartman zasedl některého ze svých menších a slabších spolužáků a nechce z něj vstát.

Britney je zpátky
● Celkem tři ceny MTV dostala letos Britney Spears. Nahrávka písně Piece of me dostala ceny za nejlepší klip roku, nejlepší klip zpěvačky a nejlepší popový klip. Zdá se, že tento smutný příklad americké výchovy mládeže (Nejprve dlouho prezentovaná jako panna, později náhle několik těhotenství a manželství, alkoholové i drogové problémy, atp.) byl opět vzat na milost. Uvidíme, na jak dlouho.

Premiér moderátorem
● Pamatujete si na pořad Prima vařečka? Představte si, kdyby místo Martina Zounara tuto kuchařskou revue uváděl Mirek Topolánek, Jiří Paroubek, Stanislav Gross nebo Vladimír Špidla. Přesně to se stalo v Thajsku, když tamní předseda vlády Samak Suntcharavedž moderoval televizní kuchařskou show. Thajský ústavní soud nyní posuzuje, zda ony dva měsíce, kdy moderoval i premiéroval, neporušil thajskou ústavu. Ta totiž zakazuje, aby premiér a ministři pracovali pro soukromé výdělečné subjekty.

Loupeže, vraždy, neštěstí i v neděli
● Od září začala TV Nova vysílat Odpolední televizní noviny také v neděli. Tento pořad je koncipován jako regionální mapa ČR, v níž se zaznamenává co nejvíce smutných a tragických událostí… a na závěr obvykle zvířátko. Vypadá to, že věrní diváci Novy nebudou mít pokoje ani o víkendu.

Zemřel velký hlas
● V pondělí 1. září zemřel ve věku 68 let Don LaFontaine. Byl člověkem, jehož málokdo znal podle vzhledu, ale jeho hlas se po dlouhá léta vrýval do paměti návštěvníkům kin po celém světě. Jeho hlas totiž provázel více než 5 000 filmových trailerů.

Trailer na Terminátora

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .