TV Diář: Sledovanost zlatých triumfů

radiotv-archiv29Dnes nejprve upravím bombastická čísla o sledovanosti slavnostního ceremoniálu, která doplním o čísla sledovanosti v několika zemích. Dále uvádím čísla sledovanosti soubojů, z nichž vzešli naši první olympijští vítězové. Časový posun je opravdu znát.

Oprava čísel sledovanosti
Akualne.cz včera přišlo se střízlivými údaji týkající se sledovanosti zahajovacího ceremoniálu olympijských her. Z bombastických 4 miliard se nakonec stala miliarda jedna. Pro Čínu platí číslo 840 miliónů diváků; v Austrálii se dívalo 7,8 miliónů diváků; ve Francii 4,4 miliónu; v Německu 7,72 miliónu; ve Velké Británii 5 miliónů a v Itálii 5,5 miliónů.
Také Česká televize upravila čísla o sledovanosti slavnostního zahájení. Průměrná sledovanost se dostala na 885 tisíc diváků (rating 10,5 %; share 54,47 %). Zahájení zasáhlo (minimálně 3 minuty kontinuálního sledování) 2 023 tisíc diváků.
Za mylné údaje uvedené ve včerejším TV Diáři se omlouvám.

Sledovanost českých vítězů
● První zlatou medaili získala Kateřina Emons. Na její olympijský triumf se v sobotu 9. 8. o půl páté ráno dívalo 34 tisíc diváků (rating 0,4 %; share 28,29 %).
● Druhou zlatou získal David Kostelecký v neděli dopoledne. Na jeho střelbu se dívalo 60 tisíc diváků (rating 0,7 %; share 20,8 %).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .