TV Diář: Po Z1 přichází R1

radiotv-archiv35IDnes.cz spustila svou internetovou televizi; RRTV zasedala a rozdávala pokuty všemi směry; TV Prima sjednotila názvy svých regionálních studií; Česko – Slovensko se dočká nového hudebního kanálu a Japonci se zaměřili na Slunce.

Nová internetová televize
● V sobotu spustil portál IDnes.cz svou vlastní internetovou televizi IDnes.tv (zde). Informovalo o tom DigiZone.cz. Televize běží nepřetržitě a ve svém programu, který sestavuje redakce, lze mimo jiné vidět krátké zprávy, alternativní krátké filmy, rozhovory, cestopisy, seriál o nezávislé kultuře Kulmix, satiru či magazín o počítačových hrách.

Pokuty od RRTV
● Za reportáž Ovládá brněnský soud mafie?, jež odvysílala TV Nova začátkem března v Televizních novinách, obdržela výše zmíněná stanice pokutu ve výši 500 tisíc korun.
● 250 tisíc dostala TV Prima za odvysílání dílu seriálu Myšlenky zločince a 100 tisíc za díl Sběratelé kostí. Oba příběhy běžely před 22.00 a obsahovaly záběry, které mohly podle rady ohrozit fyzický, psychický nebo mravní vývoj dětí a mladistvých.
● Další pokuty v souhrnné výši 4 milióny korun udělila RRTV za reklamu v TV. Například TV Prima dostala 17 x 100 000 korun za nesprávné oddělení reklamy od vysílání.

Regionální televize pod jednotnou hlavičkou
● Regionální studia, která spolupracují s TV Prima sjednotí svůj název. TV Vřídlo, TV Morava, TV Lyra, Regionální televize DAKR, TV Genus a ZAK TV tak změní svůj název na Televize R1. Jejich původní názvy zůstanou jako podtitul.

Nová hudební stanice
● V Česku a na Slovensku může začít vysílat nová hudební stanice Revolution TV. Společnost Help film, jež vlastní tento projekt obdržela licenci od RRTV na 12 let. Revolution TV by měla odstartoval 1. ledna 2009.

Televize bez napájecí šňůry
● Japonská společnost Sharp představila televizi, kterou napájí vlastní solární panel. Problém je zřejmý – je jím noc. Také solární panel není z nejmenších. Podle společnosti Sharp je tato televize určena pro nejchudší obyvatele světa.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .